anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co jak nie odbiore paczki

narkes_allegro
#8 Zapaleniec#

Kupiłem przedmiot w zeszłym tygodniu, myślałem, że sprzedający wyśle ją szybko. Paczka przyjdzie raczej w przyszłym tygodniu, ale w przyszłym tygodniu nie będę miał możliwości odebrania paczki. Przedmiot kupiłem na allegro lokalnie. Co teraz? W dodatku muszę dodać, że sprzedający nie napisał wszystkiego w ogłoszeniu i napisał coś niejasno, dopiero po zakupie się dowiedziałem, że przedmiot ma wadę przez którą normalnie bym tego nie kupił ;(

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jak nie odbierzesz to wróci do nadawcy i kar za to nie ma bo jest to zgodne z zasadami .

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@narkes_allegro Przesyłka wróci do sprzedawcy, a Ty wyślij mu reklamację z powodu wad i niezgodności z opisem, o których wiesz i zażądaj zwrotu całej wpłaty. Poza tym możesz się powołać na przekroczenie terminu dostawy. Sprzedawca na Allegro Lokalnie powinien wysłać paczkę w ciągu 7 dni, a gdy ten czas ma być dłuższy, powinien poinformować o tym w ogłoszeniu.

oznacz moderatorów

narkes_allegro
#8 Zapaleniec#

Powiem tak, kupiłem telefon. Po kilku dniach kumplowi się pochwaliłem. On się zna na tym i powiedział, że to blokada. W aukcji było "Na tyle ile jestem w stanie sprawdzić to wszystko działa, ponieważ ma icloud." Ja zanim zapłaciłem (bo to była licytacja) to sprawdziłem co to icloud i wyskoczyło, że to zestaw usług online firmy apple. Kolega powiedział, że to na 99% blokada. Jak patrzyłem sobie ogłoszenia (po tym co kolega powiedział) na zwykłym allegro (nie lokalnie) to każde ogłoszenie ma napisane przy słowie icloud "BLOKADA", albo "sprzęt nie nadaje się do użytku". Nie wiem co mam zrobić bo wtedy ten sprzęt jest nic nie warty i nie do użytku a tego napisane nie było. Zobacze jak to będzie finalnie. Moim zdaniem to troche wprowadzenie w błąd, bo nie ma jasno napisane, żeby każdy zrozumiał.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

dlaczego ma to być wina sprzedawcy, że się nie znasz

oferta była adresowana dla określonego typu odbiorców

sprzedawca z przyzwoitości nie może zakładać, że kupujący nie wie co icloud

równie dobrze mógłby napisać nie sprawny a ty zrobiłbyś mu awanturę, że nie napisał, że nie działa

@xyz96 podaj Kupującemu jakiś wzór bo jak poległ na takim temacie, to nie wiem czy jego łebski kolego będzie potrafił odstąpić od umowy z powodów w/w wymienionych, powołać się na odpowiednie przepisy np: niezgodność z umową czy niewykonanie umowy w terminie

i sformułowac to na piśmie/ w mailu

oznacz moderatorów