anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kupujący nie powinien mieć możliwości oceny sprzedawcy na allegro lokalnie?

krzysztof240464
#7 Wielbiciel#

Brak takiej możliwości daje pole do nadużyć. Bo jaki problem podać fałszywy opis i sprzedać coś innego jeżeli jedyne zagrożenie to sprawa z powództwa cywilnego może za kilka lat o ile kupującego będzie stać na wniesienie sprawy i adwokata. 

Ostatnio właśnie spotkała mnie taka sytuacja, że sprzedawca w tytule i opisie podał dane modelu wyższego a wysłał model niższy. I gdyby to było kilka tysięcy to może zdecydowałbym się na drogę sądową ale przy wartości 650 zł to moje koszty będą wyższe.

Uważajcie na gościa [edycja].

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

kostas11
#21 Demiurg#

@krzysztof240464 po pierwsze nie potrzebujesz do tego sądu 🙂 allegro jako działalność dodatkowa bawi się z sąd, więc rozpocznij dyskusje, złóż reklamację w razie co po 14 dniach dostaniesz wniosek do POK i kasę a allegro obciąży kupującego 😄

A komentarze by się przydały na Lokalnie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@krzysztof240464 Jeżeli towar jest niezgodny z opisem to otwierasz dyskusję i tam opisujesz sprawę: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE  po 14dniach jeżeli nie dojdziecie do porozumienia, dyskusję zamykasz jako nierozwiązaną i składasz wniosek do Programu Ochrony Kupującego POK:https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/index Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy.

oznacz moderatorów

krzysztof240464
#7 Wielbiciel#

Mnie nie chodzi o głupie parę złotych. Chodzi mi o system, który pozwala żerować oszustom. 

oznacz moderatorów