anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy sprzedający może nie zrealizować wygranej aukcji bo sprzedał sobie towar gdzie indziej?

xvel
#7 Wielbiciel#

https://allegrolokalnie.pl/oferta/karta-graficzna-zotac-gtx-1070-ti-mini-ideal

w opisie jest:

"Z uwagi na fakt, że próbuję sprzedać kartę na innych portalach, zastrzegam prawo do zakończenia aukcji w dowolnym momencie, bez obowiązku sprzedaży karty osobie z najwyższą ofertą."

Czy to jest dozwolone? bo wydaje mi się że nie powinno być.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mdrogeria
#21 Demiurg#

@xvel na Lokalnie transakcje nie są wiążące , pewnie ... masz prawo domagać się wydania towaru ALE ! tylko z powództwa cywilnego . Wiele tu jest wpisów użytkowników , którzy sprzedali , a klient nie zapłacił bo..... ma gdzieś .

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Teoretycznie nie powinie ale jest tak "co mi pan zrobisz jak nie mam" ,jak chcesz się z koniem bić to próbuj ale szkoda zdrowia.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@xvel Oczywiście że nie wolno tak robić bo jak kupisz i opłacisz to powinieneś dostać zakupiony towar,  ale jak sprzedajacy zwróci Ci środki to zostaje tylko sąd.

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@xvel tego typu zapisy w aukcjach na allegro były od zawsze. Kiedyś nie było zbytnio konkurencji, dzisiaj natomiast jest kilka innych portali na których można wystawić sprzedawany, czy to procesor czy kartę graficzną i nawet czasami sprzedać w tej samej cenie co na Allegro ale bez prowizji.

Plus dla sprzedającego jest taki, że informuje o tym i kupujący który ewentualnie wylicytuje nie powinien się później dziwić, że przedmiot został sprzedany gdzie indziej.

Ja bym generalnie nie brał udziału w licytacji z takim zapisem.

Jeszcze co do Allegro to wielki błąd i nieporozumienie, że na lokalnie (nie wiem jak jest obecnie na zwykłym bo mieszają cały czas) nie da się zakończyć aukcji i jednocześnie wycofać oferty!

Jakieś kompletne nieporozumienie, szczególnie w dzisiejszych czasach (w porównaniu do tego co było 18l gdy rejestrowałem pierwsze konto na Allegro)

oznacz moderatorów