anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy Sprzedający może wycofać swoją licytację?

Client:49175988
#7 Wielbiciel#

Witam. Wygrałem licytacje i sprzedający się wycofuje. Czy tak można? 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

mwmonety
#21 Demiurg#

Sprzedawca może zrezygnować tylko w szczególnych przypadkach takich jak kradzież lub zniszczenie ale musi mieć na to dowody ,zbyt niska cena w licytacje go z tego nie zwalnia.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:49175988 Oczywiście że nie można, żądaj wysłania przedmiotu: https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE Z obserwacji wynika że skończy się tym że nie otrzymasz towaru, wystawia i czeka aż cena będzie odpowiednia.

oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

Witaj, @Client:49175988.

Wygrałeś licytację i zawarłeś wiążącą umowę ze sprzedawcą. Jeśli zapłacisz z góry albo wybierzesz płatność przy odbiorze, to Twoja umowa nie rozwiąże się sama. Sprzedawca nie miał prawa wycofać się z umowy tylko dlatego, że uzyskana cena mu nie odpowiada. Zgłoś nieuczciwego handlarza korzystając z metod dostępnych pod tym adresem: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=fe4eb92e-5cbb-436a-895f-e0a8806b3018 Masz tam link do rozpoczęcia dyskusji ze sprzedawcą. Po 24 godzinach od rozpoczęcia sporu możesz poprosić o pomoc pracownika Allegro.

Nie daj się wykiwać i nie anuluj umowy. Allegro to nie zabawa.

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@Client:49175988 Oczywiście, że może!

Jeśli kupujący może (choć nie ma prawa) nie zapłacić za zawartą umowę, to tak samo sprzedający może (choć nie ma prawa) nie sprzedać produktu.

 

 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@TATLOK Wprowadzasz świadomie kupującego w błąd. Takie posty powinny być usuwane. Kupujący może nie opłacić wygranej licytacji w ciągu pięciu dni, wtedy transakcja jest uznana za niebyłą, a umowa kupna rozwiązywana - podstawą prawną jest regulamin Lokalnie. Sprzedawca nie ma podstawy do wycofania się z zawartej umowy.

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

ależ nie wprowadzam w błąd, przecież napisałem wyraźnie że nie ma prawa.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:49175988 Po tym jak wygrałeś licytację, sprzedawca nie może wycofać się z prawnie wiążącej umowy. Na Allegro Lokalnie sprzedający może wycofać licytację bez konsekwencji tylko wtedy, gdy nie padła w niej żadna oferta kupna. Wycofanie z ofertami lub po wygranej powoduje, że osoba najwyżej licytująca ma prawo domagać się wydania rzeczy po zapłacie, nawet sądownie. Allegro to nie piaskownica.

oznacz moderatorów

futaro
#7 Wielbiciel#

A co jeśli ktoś wystawia przedmiot licytacji też w innych miejscach i sprzeda tam przed końcem licytacji na allegro lokalnie?

oznacz moderatorów