anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego licytacja na Allegro Lokalnie jest przedłużana?

andrzejabar
#7 Wielbiciel#

cześć ma takie pytanie dotyczące licytacji lokalnych. licytowałem pewną rzecz i gdy licytacja miała już się kończyć przedłużała się o kolejne 5 min i tak prawie godzinę .czy takie aukcje są normalne i zgodne z regulaminem. OFERTA: 0B5A7271-D99F-4DC0-89BC-11A6F3613F48

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

Client:67628406
#7 Wielbiciel#

Sprzedający licytuje w ostatnich 60 sekundach 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Wioletta2701 No właśnie tradycyjne licytacje (np. w domach aukcyjnych) wyglądają dokładnie tak, jak na AL - do momentu aż ktoś odpuści.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@Knowhere Na AL czas trwania licytacji wydłuża się o pięć minut, po tym, jak ktoś złożył ofertę. Na tradycyjnych licytacjach w domu aukcyjnym licytuje się tak długo aż padnie najwyższa oferta. Niczego się sztucznie nie wydłuża. Poza tym na aukcji w domu aukcyjnym nie przebywa nieskończenie wiele potencjalnych kupujących, a Allegro ma użytkowników nie tylko w Polsce , ale także za granicą i jest ich wiele, tak więc nigdy nie wiadomo ilu użytkowników weźmie udział w aukcji 🤔 Na "normalnym" Allegro licytacja trwa do konkretnej godziny i po upłynięciu tego czasu licytacja jest zakończona i wygrywa ten użytkownik, który zaoferował najwięcej. Uważam, że tak jest najlepiej i najwygodniej dla każdej strony transakcji.

Wiola
oznacz moderatorów

Client:102418505
#7 Wielbiciel#

Jasne, a dom aukcyjny jest czynny 24 na dobę i przedłużanie trwa tydzień.

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

To bzdura, bowiem w domach aukcyjnych aukcje odbywają się cyklicznie i w konkretnym dniu. Przychodzą jliecci, którzy wcześniej mogą obejrzeć towar. Są dostępne także katalogi oferowanych przedmiotów. Licytacja trwa do ostatniej i zarazem najwyższej oferty, ale nie w nieskończoność. Jeśli cena minimalna, jaką określił właściciel nie została osiągnięta, przedmiot nie zostaje sprzedany. Na Allegro Lokalnie licytacja może trwać w nieskończoność, bo co rusz, ktoś może składać oferty, a po ich złożeniu, czas trwania aukcji wydłuża się każdorazowo o 5 minut, kuedy na "normalnym" Allegro aukcja trwa do końca np. do 10.10.2021 20:00:54 Czy tak nie jest lepiej?

Wiola
oznacz moderatorów