anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zmienić adres wysyłki na Allegro Lokalnie?

VersusALL
#7 Wielbiciel#

Witam,

Mam taki problem. Gdy kupuje za pośrednictwem Allegro Lokalnie, to kupuje na dane mojej Cioci, której bardzo dawno temu coś kupowałem i raz ustawiłem te dane na zwykłym Allegro jako adres wysyłki. Z Allegro ten adres oczywiście usunąłem. Przy zakupie na Allegro Lokalnie, nie mam absolutnie żadnej możliwości zmiany tych danych do wysyłki/ustawić na swoje/podać nowy adres wysyłki. Klikam kup teraz, pieniądze pobiera z karty i dostaje jedynie potwierdzenie na meila, na jakie dane będzie wysłana paczka. To jest jakiś dramat. Gdzie to zmienić, bo mnie to już denerwuje?

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

kostas11
#21 Demiurg#

@VersusALL a tu jakie masz Dane konta ? 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

VersusALL
#7 Wielbiciel#

Tam są tylko moje.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@VersusALL A na AL na kogo się logujesz? Swoje czy cioci?, więc popraw dane cioci na zwykłym.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@VersusALL jeśli tu nie masz danych, adres do wysyłki ciotki, to nie ma prawa wskakiwać 😞

dane.jpg

________
Κώστας
oznacz moderatorów

VersusALL
#7 Wielbiciel#

Potwierdzam jeszcze raz, nie ma tam danych mojej Ciotki, tylko są moje. Odezwę się do supportu poprzez formularz kontaktowy. Myślałem, że nie widze jakiejś opcji na Allegro Lokalnie, bo na Allegro mam dobrze ustawione. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Możesz spojrzeć.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@VersusALL Skontaktuj się z Allegro i zgłoś problem. Pracownik pomoże Ci to zmienić; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=d4e05a9d-86a1-441d-978a-f2e1cdc3ae0c

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@VersusALL Dane konta Allegro czy AL są takie same i są one zapisane w danych twojego konta, które wpisałaś przy zakładaniu konta. Są one powiązane.

oznacz moderatorów

VersusALL
#7 Wielbiciel#

To w moim przypadku coś nawaliło. Konto na Allegro zakładałem wiele lat temu. Allegro Lokalnie używam od samego początku powstania. Jakieś 3-4 miesiące temu na zwykłym Allegro zrobiłem jedną transakcję na moją Ciocię (wiadomo smart), po czym od razu usunąłem ten adres. Od tamtego momentu na Allegro Lokalnie wszystko co kupię z automatu leci na dane mojej Cioci. Na zwykłym Allegro kupuje normalnie na swoje dane. Z resztą na zwykłym Allegro przy zakupie mam cały podgląd na transakcje, na jakie dane wysyłka będzie, mogę dodać inny adres itd. Tu na Allegro Lokalnie, klikam kup teraz i mogę wybrać tylko płatność. Po wybraniu np. Blika, pieniądze zjada z konta i tyle w temacie. Dopiero na maila dostaje potwierdzenie, że sprzedawca dostał moją wpłatę, a zakupiony przedmiot zostanie wysłany na dane... mojej Cioci. Zapewne to jakiś problem z tym, że serwis w tamtym czasie był intensywnie updateowany i pewnie podmieniło moje dane z tymi mojej Cioci. Odezwę się do supportu, poprzez formularz, ale dopiero jak się przeprowadzę za kilka tygodni. To chore, że nie ma opcji zmiany swoich danych. Pozostaje mi jedynie zakup z odbiorem osobistym, albo paczkomat, bo prostować chwilę po zakupie moich danych ze sprzedawcą mi się już nie chce (a przeważnie odbierają mnie jako oszusta). Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

qbitschek
#7 Wielbiciel#

Mam ten sam problem. W ustawieniach wszystko ok, a przy zakupie adres widmo, który kiedyś użyłem i już dawno wszędzie skasowałem. 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@VersusALL
@qbitschek

To nawracający od co najmniej pół roku problem, na który co jakiś czas ktoś zwraca tu uwagę, a z którym do dzisiaj nie mogą sobie poradzić najlepsi programiści w kraju.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

piotr75sk
#1 Nowicjusz#

Witam.

Jak coś kupujesz na Allegro Lokalnie to wybierasz opcje dostawy i pod spodem masz swój adres na który przesyłka zostanie wysłana. W tym momencie możesz go zmienić.

oznacz moderatorów

mrterrific
#7 Wielbiciel#

Ale co z tego jak ten wpisany adres jest natychmiastowo zapominany i przy kolejnym zakupie dalej jest ten z jakiegoś jednorazowego zakupu, ciągle muszę wpisywać swój ręcznie przy każdym zakupie, a ten jednorazowy nie wiadomo skąd pobiera bo nigdzie nie ma żadnych ustawień w których by widniał. W tym allegro to od początku jak pamiętam amatorka pracowała, nigdy tam nic nie działało jak należy i po tylu latach nadal tak jest, smutne i żałosne przy takich funduszach.

oznacz moderatorów

Maciejmt
#9 Pomysłodawca#

potwierdzam. pamięta moje jakieś inne adresy wysyłkowe a ten aktualny za każdym razem muszę wypełniać.

oznacz moderatorów

Michaelred
#7 Wielbiciel#

Wam pewnie przegladarka google pamieta te adresy i z automatu wpisuje w formularzu podczas kupowanie a nie konto allegro... 
Sprawdzcie sobie lepiej na: chrome://settings/addresses

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Michaelred Google to wyszukiwarka - przeglądarka, to Google Chrome.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

mrterrific
#7 Wielbiciel#

Faktycznie obsługa mi potwierdziła, że miałem kilka adresów, ale użytkownik nie ma możliwości ich zmiany i dopiero myślą nad taką funkcją by wprowadzić. Trzeba do nich pisać by wam usunęli resztę.

oznacz moderatorów

Maciejmt
#9 Pomysłodawca#

Tylko na logikę, skoro one są to się jakoś zapisały. Musieli w międzyczasie to zmienić (bo zgodnie z tym co wcześniej, nowy adres powinien się zapisać jako kolejny)

oznacz moderatorów

lrafal
#2 Obserwator#

Mam to samo, prawdopodobnie podczas 1 logowania do lokalnych przekopiowało mi wszystkie adresy jakie miałem na Allegro, tylko, że jak na Allegro mogę je usunąć to na lokalnych takiej funkcji nie ma i ciągle podstawia mi dane mojego klienta. Czasami uda się to odkręcić a czasami muszę lecieć miejscowość obok odebrać swoją paczkę 😉

Co ciekawe za główny adres jest uznawany ten ostatnio dodany a nie jen główny/doyślny z Allegro.

Dodajcie synchronizację tych danych podczas edycji w głównym serwisie, to załatwi problem i jest proste do zrobienia.

oznacz moderatorów