anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak zrezygnować z zakupu na Allegro Lokalnie?

MAMY ROZWIĄZANIE!
mihol52
#8 Zapaleniec#

Z mojego konta dziecko wylicytowało telefon. bez moje wiedzy . Transakcji nie opłaciłem. Czy mogę zrezygnować z tej umowy .Chcę jednocześnie zrekompensować ewentualne koszt jakie by mógł ponieść sprzedający. Napisałem już do sprzedającego o rezygnacji i przedstawiłem problem. Niestety sprzedający legitymujący się niską kulturą osobistą obrzucił mnie wulgaryzmami nie do zacytowania

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
xyz96
#21 Demiurg#

@mihol52 Na Allegro Lokalnie? Tam nie ma obowiązku zapłaty i niczego nikomu nie musisz rekompensować. Na Lokalnie, zgodnie z regulaminem, brak zapłaty w ciągu pięciu dni powoduj, że umowa zakupu jest automatycznie rozwiązywana, a transakcja uznana za niebyłą. Aukcja sprzedawcy po tym czasie także automatycznie się odnowi. Sprzedający nie ma prawa niczego od Ciebie wymagać i w związku z brakiem zapłaty nie poniesiesz żadnych konsekwencji.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@mihol52 Po pierwsze na Lokalnie poi NIE opłaceniu przez Ciebie aukcja sama się wznawia po 5 dniach. Umowa jest zawierana tylko w momencie opłacenia. Sptrzedajacy nie ma naliczonej opłaty transakcyjnej ( no chyba że to był odbiór osobisty lub wysyłka za pobraniem - był?).

Po drugie - jak pilnujesz komputera przed dzieckiem???

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@pinsplash 

Po drugie - jak pilnujesz komputera przed dzieckiem???

Jak dziecko np osiemnastoletnie to trudno upilnować 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg  Bry! sądzę że to tylko "wymufka"😁

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

mihol52 bywa 😀. Napisałaś do sprzedawcy rezygnację to wystarczy . Nie zapłacisz to nie poniesie  żadnych kosztów . Ukryj zakup i zapomnij .

oznacz moderatorów
mihol52
#8 Zapaleniec#

Dziekuję za odpowiedzi i pozdrawiam wszystkich

oznacz moderatorów
Client:98572120
#13 Ambasador#

@mihol52 

Wulgarność i chamstwo to niestety często spotykana cecha u sprzedawców działających w tzw. szarej strefie. Najlepiej omijać takich szerokim łukiem i kupować tylko od sprawdzonych dostawców, tj. od firm z dobrymi statystykami i statusem Super Sprzedawcy. 

Wysyłanie obraźliwych wiadomości jest sprzeczne z regulaminem Allegro, nie powinieneś tolerować takiego zachowania sprzedawcy. Nie wahaj się i zgłoś sprawę Allegro. Instrukcję postępowania znajdziesz pod tym linkiem: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/regulamin-allegro/jak-zglosic-spam-obrazliwe-wiadomosci-i-in... 

 

Druga ważna sprawa: sprzedawca, który nie przestrzega regulaminu i obraża kupujących może próbować zakupów na Twoich aukcjach i psuć Ci opinię. Jeśli sprzedajesz coś ze swojego konta albo masz konto firmowe zarejestrowane na swoje nazwisko czym prędzej dodaj nick wulgarnego sprzedawcy do swoich czarnych list. Doświadczenie wskazuje, że sprzedawcy nieprzestrzegający regulaminów szukają okazji do zemsty na kupujących. Nie ułatwiaj im tego.

I nie płać temu sprzedawcy żadnych pieniędzy. Jego rozliczenia z Allegro to nie Twoja sprawa.

 

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:98572120 Zapomniałeś dodać coś o tym : Z mojego konta dziecko wylicytowało telefon. bez moje wiedzy . i zapisach w regulaminie o nieudostępnianiu konta.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów