anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klient unika sprzedaży z wysyłką

haze_2005
#5 Poszukiwacz#

Witam,
Sprzedawca wystawił towar z opcją wysyłki, lecz po zapytaniu go o tą opcję, stwierdza, że jej nie wyśle przez COVID-19 i trzeba poczekać... Nie rozumiem o co chodzi, unika odpisywania, nie ma do niego kontaktu telefonicznego, a czat martwy od kilku dobrych dni (wcześniej też kontakt był mocno utrudniony, po dniu odpisywał).

Czy pomimo braku chęci ma on obowiązek wysłać towar? Jeśli tak, to w jakim czasie i czy może odmówić sprzedaży, bądź zwlekać z wysyłką? Czy jak kupię towar to nie przepadną mi pieniądze?

oznacz moderatorów
38 ODPOWIEDZI 38

pinsplash
#21 Demiurg#

@LEW433 wziął za pobraniem..

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@pinsplash No i nie dostanie towaru. Naprawdę "niektórzy" sądzą że tylko do sądu, sądu i po kłopocie.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Bzdura. Może pójść do sądu. Została zawarta prawnie wiążąca umowa. Allegro to nie zabawa.

oznacz moderatorów

haze_2005
#5 Poszukiwacz#

@pinsplash Jeśli ktoś jest na tyle niepoważny, że w ciągu tygodnia nie potrafi odpisać na czacie, nie ma z nim kontaktu i to pomimo stosowania normalnych, grzecznych wiadomości, ponawianych co kilka dni (bo może akurat nie widział tej poprzedniej) ... po czym nagle odpisuje jakby nigdy nic po zakupie "nie wyślę towaru"?

Dla mnie to ktoś niepoważny 😉 jeśli wie, że nie jesteś w stanie wysłać to niech wycofa aukcje, bądź usunie tą opcję i chociaż odpisze po ludzku, a nie zachowuje się jakby aukcja była czymś niezobowiązującym.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@haze_2005  że cię zacytuję : ktoś jest na tyle niepoważny  ......kupiłem właśnie

Właśnie kupiłeś od kogoś niepoważnego i się dziwisz??🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Przy zakupie od niepoważnego też jest zawarta prawnie wiążąca umowa. Dlaczego stajesz po stronie kombinatora??

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 nooo pojechałeś... nie staję po stronie kombinatora. Mówię ( i mówiłem od poczatku) że mogą być kłopoty i po co się w to pchać. Dostałe informację PRZED zalicytowaniem, kupił to teraz będzie się woził...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

haze_2005
#5 Poszukiwacz#

Aukcja jest czymś zobowiązującym, to nie jest pchli targ. Jeśli ktoś nie jest w stanie sprostać wymaganiom regulaminu to niech nie korzysta z tej platformy.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@haze_2005 Nie przyszło Ci do głowy, że to oszust czekający na kogoś, kto zapłaci z góry?

oznacz moderatorów

Type0Negative
#9 Pomysłodawca#

Jakaś nowa technika ? od kiedy oszust czy kombinator stara się zniechęcić zainteresowanego do zakupu 😀

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@Type0Negative Od wtedy kiedy kupujący chce "za pobraniem" albo odebrać towar osobiście. Opcje te są w ofercie tylko po to, aby wyglądać wiarygodnie a celem jest kupujący, który dokona wpłaty z góry.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@vonNogay   Pięknie, a jak sobie wyobrażasz  taką  sprzedaż  "za pobraniem"  w konkretnym przypadku?

Ktoś remontuje dom,  zostają  mu jakieś niewykorzystane  materiały, jakaś chemia jak wspomina zainteresowany.

Więc wynajmij transport,  może kuriera, żeby  szanownemu kupującemu  towar  do domu zawieźć. A kupujący  spojrzy  łaskawie i odpowie że  ten towar mu nie odpowiada.  Ostatecznie może  za darmo przyjąć  jeśli mu jeszcze dopłacisz koszt  ewentualnej utylizacji.

Sprzedawca  w konkretnym przypadku zachował się bardzo uprzejmie, powołał się nawet na covid  (niepotrzebnie moim zdaniem),  a mógł przecież  napisać popularne  w ostatnich dniach  hasło:  wypie####aj

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@br. 

Nie rozumiem. Skoro haze_2005 zamówił towar za pobraniem to zakładam, że sprzedający miał taką opcję.

Poza tym sprzedający napisał, że w ogóle nie realizuje zamówień, a nie, że nie wysyła za pobraniem.

Powstaje więc pytanie po co ktoś, kto nie realizuje zamówień ma aktywne aukcje (z towarem w bardzo niskiej cenie!) i jednym z wyjaśnień może być próba oszustwa (czekanie na kupującego, który bez żadnego wcześniejszego kontaktu zapłaci z góry i potem szukaj wiatru w polu).

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@vonNogay  Ja też niczego nie wykluczam, również tego że sprzedający naprawdę jest chory a może nawet jest już jeszcze gorzej...

Napisałem jak ja to ja widzę,  bo  wydaje się  zbyt łatwo  używaliście  wyrazów  rodzaju "oszust",  "kombinator" itp...

Jeżeli  haze_2005  nie może sam  się dogadać, to my mu  w tym nie pomożemy.

Sprzedający na Lokalne nie jest  na ogół  przedsiębiorcą,  nikt  do  sprzedaży  raczej  go nie zmusi.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@haze_2005  No właśnie,  po co  ta cała dyskusja, sam sobie  odpowiedziałeś na problem.

Przeczytaj najpierw regulamin  przed wypisywaniem głupot.  Nie potrafisz korzystać z tej platformy.  Allegro  Lokalne  jest właśnie  takim  "pchlim targiem" bo to Lokalne  właśnie jest.

Zacytuję więc  fragment regulaminu:

5.1. Transakcje zawarte poprzez nawiązanie kontaktu przez strony w związku z Ogłoszeniem są realizowane według swobodnego uznania stron Transakcji. W celu uniknięcia wątpliwości wskazuje się, że strony mogą ustalić warunki Transakcji w sposób dowolny, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa. Sprzedający powinien wskazać termin dostawy, jeżeli przekracza on 7 dni od momentu zawarcia Transakcji.

 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@haze_2005 

"Dla mnie to ktoś niepoważny"

a ty i tak u niego kupujesz😂, bo cena poniżej hurtowej😏

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash No tak! Nie może wrócić, biedny sprzedawca, który wystawił ofertę i teraz nie może wrócić z zagranicy, aby wysłać paczkę! A napisał o tym w aukcji??

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96  Nie wiem, zgaduję 😁. Ale zobacz co napisałem na początku - od razu było widać że będą kłopoty...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash A ja wiem, nie napisał.

oznacz moderatorów