anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kto zwraca koszty przesyłki?Allegro,czy np.sprzedajacy,który zwrócił pieniądze tylko za przedmiot .

mitel1
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

@mitel1 Koszt przesyłki zwraca sprzedający. 

oznacz moderatorów

AlePiesio
#13 Ambasador#

Jeżeli sprzedający zapewnia darmową dostawę a Ty wybierzesz płatną przesyłkę to sprzedający nie ma obowiązku zwracać kosztu dostawy ponieważ była taka możliwość zamówić przedmiot z darmową dostawą.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@mitel1 
W przypadku odstąpienia od Umowy z Art. 27 Ustawy o Prawach Konsumenta - Sprzedawca zwraca koszt najtańszej dostawy w tej ofercie. Koszt odesłania (zwrotu) rzeczy do Sprzedającego spoczywa na Kupującym (jeżeli Sprzedawca nie zobowiązał się do odebrania rzeczy od Kupującego lub poniesienia tego kosztu).

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@A3dam Oczywiście nieprawda i niepotrzebna komplikacja. Sprzedawca nie zwraca najtańszego kosztu, tylko może najtańszy koszt zwykłego dostarczenia rzeczy zwrócić. Może też zwrócić koszt taki, jakim wysłano towar. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@xyz96 
Taa ... już widzę sprzedawców, którzy do należnej kwoty zwrotu dorzucają extra premię dla Kupującego, a po Twoich tekstach widzę niestety zawiedzonych Kupujących którzy tej extra premii nie dostali.

Normalnie - Sprzedawca zwraca tyle ile powinien (czyli: ile wynika z obowiązujących przepisów).
A z przepisów wynika, że powinien w takim przypadku zwrócić koszt najtańszej opcji dostawy dostępnej w ofercie w której dokonano zakupu.
Oczywiście, że może (z własnej nieprzymuszonej woli) wysłać Kupującemu więcej pieniędzy niż mu się należy, ale tu wchodzimy w sprawy podatkowe (dotykające również Kupującego). 
W opinii niektórych specjalistów od prawa podatkowego: wysłanie Kupującemu większej kwoty niż mu należna - nie jest zwrotem, ale może być uznane jako dodatkowe świadczenie pieniężne podlegające opodatkowaniu.

Nie należy mamić Kupujących, że mogą otrzymać więcej niż im się należy (bo w przeważającej większości przypadków - dostaną dokładnie tyle ile się im należy). 
Najważniejsze to poinformować rzetelnie Kupującego ile Sprzedawca powinien (a nie ile może) zwrócić, aby w przypadku gdy zwrócił za mało - Kupujący miał podstawę żeby się upomnieć o resztę.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Napisz coś więcej o tym zakupie i jaki zwrot.

oznacz moderatorów