anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupiłem produkt którego opis wprowadził mnie w błąd, czy mogę odstąpić od umowy?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Kendra1
#7 Wielbiciel#

Witam wszystkich,

 

kilka dni temu kupiłem na aukcji 3 karty Pokemon, będąc przekonanym zarówno po zdjęciach jaki i tytule aukcji („chalizard gx”), że licytuję oryginalne karty Pokemon wyprodukowane przez Pokemon TCG. Niestety okazało się, ze karty to jakiś ARTprint, (na zdjęciach było to bardzo ciężko odróżnić). Sprzedający odpisał mi, „że są to oryginalne karty CASUALOWE”, nie mam pojęcia co według niego to znaczy, dla mnie to poprostu podróbki. Niestety sprzedający nie chce odstąpić od umowy twierdząc, że „w aukcji nie było informacji, że karty są oryginalne, czy wyprodukowane przez Pokemon TCG”, tak jak nie było informacji, że są to karty „casualowe”, czy artprint oraz, że „sam powinienem sprawdzić, czy karty są oryginalne”. Czy w związku z wprowadzeniem w błąd, poprzez niepodanie pełnych informacji na aukcjach mam możliwość dobiegania się o odstąpienie od umowy? Bardzo proszę o pomoc.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2
xyz96
#21 Demiurg#

@Kendra1 Tak, masz prawo do reklamacji, w wyniku której sprzedawca powinien towar wymienić na zgodny z opisem lub po odesłaniu oddać Ci wszystkie koszty, także koszt odesłania. Wymiana także na koszt sprzedawcy. Opis aukcji musi być jasny, jednoznaczny i nie może wprowadzać w błąd, a sprzedaż towarów nieoryginalnych jest zabroniona. Otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE w niej zgłoś reklamację i następnego dnia poproś tam o pomoc pracownika Allegro, który udzieli Ci wsparcia w reklamacji i zobowiąże sprzedawcę do załatwienia sprawy zgodnie z zasadami. 

oznacz moderatorów
Kendra1
#7 Wielbiciel#

xyz96, bardzo dziękuję za POMOC!

oznacz moderatorów