anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Gdzie mogę zgłosić wiadomości od sprzedającego?

Lainkml
#7 Wielbiciel#

Witam, otóz mój nick na allegro to Lainkml, nick sprzedającego to [edycja], jestem przez niego nękany poprzez wiadomości SMS w stylu "Jeśli nie zwróci mi pan karty, to zgłoszę tą sprawę na policje poprzez przywłaszczenie sobie cudzego mienia". Karta która kupiłem była w kategorii używane, ale była uszkodzona, początkowo walczyłem o jej zwrot ale sprzedawca upierał się i nie chciał słyszeć o zwrocie, więc zamknąłem dyskusje na allegro i uznałem że nie warto walczyć skoro sprzedający ma prawo wyłączyć rękojmie, bo to właśnie zrobił, to nie mam prawa tego zwrócić jeśli nie ma jego dobrej woli. Teraz nagle ten jegomość się rozmyślił i chce żebym karte zwrócił, mimo że ja zapłaciłem za ten szrot 1100 zł + wysyłka, potem gdy już byłem jej właścicielem, sprzedałem ją na części jednemu panu, bardzo sympatycznemu z którym nawet się zakolegowałem, ale nagle sprzedający od którego początkowo kupiłem kartę, nagle się rozmyśla po 3 miesiącach i nalega na zwrot, i grozi policją, bo to nie "moja własność mimo że kupiłem tą karte legalnie poprzez allegro lokalnie jako prywatny kupujący od prywatnego sprzedawcy. Czy wobec tego kupującego mogą być wyciągnięte jakieś konsekwencję?. Jeśli chodzi o dostarczenie wiadomości SMS, chętnie je podeśle właściwym organom zarządzającym allegro, ponieważ wcześniej tego smsa usunąłem, teraz jestem w trakcie odzyskiwania przez usługi operatora z którego korzystam.

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

xyz96
#21 Demiurg#

@Lainkml Sprzedający ma Twoje pieniądze, a Ty masz lub miałeś jego kartę? Jeśli tak, to jego żądania są bezpodstawne.

A może Allegro wypłaciło Ci pieniądze z POK i on musiał te środki do Allegro oddać? Wtedy teoretycznie może się domagać zwrotu karty. 

oznacz moderatorów

Lainkml
#7 Wielbiciel#

Zakup był dokonany 3 miesiące temu, rękojmia była wyłączona, zarzekał się sprzedający 3 miesiące temu że nie zwróci pieniędzy, więc nic z tego nie wyszło. POK tak samo udzielił mi opinii że nie mam prawa domagać się zwrotu pieniędzy przez POK bo rękojmia była wyłączona przy zakupie i sprzedający nie zgadza się na zwrot. Teraz się nagle rozmyśla, żąda zwrotu i grozi policją.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

DLACZEGO on chce tego zwrotu? Jaki podaje powód? 

Może oddał Ci pieniądze?

oznacz moderatorów

Lainkml
#7 Wielbiciel#

Nie wiem, nagle się rozmyślił i żąda zwrotu, mimo upłynięcia 14 dni od odstąpienia które w razie zakupu przez osoby prywatne, nie działa, bo dotyczy to tylko relacji klient - firma/przedsiębiorca, a tu była sprzedaż na linii kupujący prywatny - sprzedający prywatny. W smsach pisze dodatkowo że zgłosi sprawę na policje ponieważ przywłaszczyłem sobie cudze mienie, mimo że ten sprzedający 3 miesiące temu DOSTAŁ 1100 + wysyłka za ten szrot, nie wiem co zrobił z tymi pieniędzmi, ale teraz to co robi przyprawia mnie o ból głowy.

oznacz moderatorów

Lainkml
#7 Wielbiciel#

A pieniędzy nie oddał bo sprawdzałem rozliczenia allegro, dodatkowo POK i zwroty, i nie ma tam żadnej kwoty. Dosłownie nic, 0.

oznacz moderatorów

Lainkml
#7 Wielbiciel#

Proszę o szybką reakcje allegro bo ten sprzedający zaczyna wydzwaniać, a ja nie mam zamiaru odbierać ponieważ coś sobie ubzdurał i teraz nagle jest taki chętny na zwrot mimo że ja już tego przedmiotu nie posiadam.

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

Chłopie, zerknij choć raz do KPC i wyśmiej gościa. Zapodaj mu link choćby ... o tu:

http://www.kocborowo.pl/

Dokonano sprzedaży?

Tak!

Zapłacono?

Tak!

Zatem przeniesiono prawa własności?

Tak!

Możesz z przedmiotem zrobić co chcesz?

Tak! Nawet w kosmos posłać!

Konto sprzedawcy zarejestrowane na osobę pełnoletnią?

Tak!!

Osoba ta nie jest ubezwłasnowolniona?

Jeśli NIE to nich się LECZY i tyle!

Chłopie...

Jeszcze jeden telefon (tak mu powiedz) i zgłaszasz NĘKANIE oraz PRÓBĘ WYŁUDZENIA.

Ten PRZEDMIOT zgodnie z PRAWEM jest już TWÓJ ... zatem gość po przez szykanowanie, zastraszanie, nękanie próbuje ... zmusić Ciebie do SPRZEDAŻY!

Na to jest kufafafffaaaaaa w KPC i KPK pełen zestawik paragrafów...

Załatwiłabym "gościa" w 10 sekund jednym mailem... typu:

"Na podstawie art. takiego i takiego i jeszcze takiego... żądam natychmiastowego zaprzestania czynności przestępczych polegających na art. takim i takim... ... ..." i tak dalej i dalej.

I nastałaby cisza...

 

Miałam takiego gościa kilka late temu, gdy nabyłam samochód. Po 3 dniach od sprzedaży gość chciał abym oddała mu auto a on odda kasę. Auta jeszcze nie przerejestrowałam. I co? Wydzwaniał, wyzywał, bluzgał, policją straszył... więc poszłam na policję i w obecności policjantów z odkrytego numeru z komisariatu do niego zadzwoniłam z prośbą aby się "pp.. dolił".  I do dziś już cisza, niczego nie oddałam, auto przerejestrowałam i śmiga do dziś a gościa po telefonie z komisariatu wcięło (nie ma takiego numeru), hehe. Jeśli przedmiot nie pochodzi z przestępstwa, nie został skradziony, świadomie został przez WŁAŚCICIELA sprzedany to... został sprzedany i tyle w temacie.

 

 

 

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

Gdy napisze do Ciebie jakiegoś SMS to mu odpisz:

"Proszę o podanie podstaw prawnych Paśkiego żądania oraz stacjonarny adres do korespondencji karno/sądowej". Za każdym razem odpisuj identycznego SMS.

a gdy do Ciebie zadzwoni to po odebraniu telefonu głośno krzyknij: "zgodnie z prawem informuję że rozmowa jest nagrywana", gdy będzie kontynuował rozmowę to zaczynaj zawsze od pytań:

- z kim rozmiawiam? Proszę o imię i nazwisko...

- w jakiej sprawie Pan/Pani dzwoni

- proszę o podstawy prawne Pańskich żądań na piśmie na mój adres korespondencyjny z allegro - odpowiem w czasie 14 dni roboczych ...

dziękuję, miłego dnia...

 

 

 

oznacz moderatorów

Lainkml
#7 Wielbiciel#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Witam, dostaję kolejne pogróźki od tego sprzedającego w sprawie tego przedmiotu który od niego kupiłem, dostał 1100 zł 3 miesiące temu za ten chłam, teraz domaga się zwrotu ponieważ nagle się w nim obudziły wyrzuty i niby WEDŁUG niego pieniądze trafiły do POK, lecz ja takiego wniosku NIE SKŁADAŁEM, jedyny jaki złożyłem to 3 miesiące temu kiedy zakupiłem przedmiot ale nic to nie dało ponieważ, opinia była negatywna. Teraz grozi mi że zacznie wypisywać do mojej rodziny i będzie ich "uświadamiał" o moim postępowaniu, ale przecież to ja teraz jestem właścicielem przedmiotu, bo według prawa polskiego sprzedanie czegoś, znaczy tyle że właśność przechodzi na kupującego. Proszę wpłynąć na tego sprzedającego bo już mam dosyć i na prawdę zgłoszę próbę nękania mnie przez sprzedającego z serwisu allegro.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Lainkml No widzisz? Od początku dało się wyczuć, że coś ukrywasz. Sprzedający oddał pieniądze do POK, dlatego ma prawo domagać się zwrotu towaru. Musiałeś wniosek złożyć. Ciekawe, co napisałby sprzedający, gdyby się mógł tu wypowiedzieć. 

oznacz moderatorów

Lainkml
#7 Wielbiciel#

Nie oddał tych pieniędzy ponieważ, OPINIA POK była negatywna! 3 miesiące temu! teraz się o to nie starałem i po sprawdzeniu przez allegro nie ma tam żadnych pieniędzy, sprawdzali to pracownicy allegro więc proszę nie insynuować że coś ukrywam, i proszę nie być nie miłym.

oznacz moderatorów

Lainkml
#7 Wielbiciel#

I na następny raz proszę wypowiadać się z sensem i nie zarzucać kupującemu kłamstwa gdy mówie jak jest, sprawdzają to pracownicy allegro i są po mojej stronie, bo sami widzą co się dzieje. Proszę też czytać ze zrozumieniem.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Lainkml bardzo mi przykro, że znalazłeś się w takie sytuacji. Widzę, że prowadzisz z nami konwersację na ten temat, bardzo proszę o cierpliwość, wyjaśniamy to. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Lainkml
#7 Wielbiciel#

Witam Pani Moniko, napisałem w tym kierunku wiadomość do sprzedającego o następującej treści: "Proszę o zaprzestanię wszelkich kontaktów ze mną oraz nie grożenie mi tym że moja rodzina będzie przez Pana nękana również. Jeśli pan nie zaprzesta wszelkich konktaktów sprawa zostanie zgłoszona na na Policję ponownie, w celu spisania protokołu i ściagania pana za stalking. Proszę o zaprzestanie wszelkich kotanktów. ja wszystkich regulaminów allegro przestrzegam, Pan za kartę pieniądze dostał. Według prawa jeśli pan sprzedaje jakąś rzecz, to prawnie właśność przechodzi na kupującego. Żadnych pieniędzy od pana nie otrzymałem, żadnych wniosków do POK nie składałem, wstępnie sprawa jest zgłoszona Policji. Proszę o zaprzestanie wszelkich kontaktów ze mną oraz moją rodziną.". Sprawa została zgłoszona policji, wiec jeśli sprzedawca będzie mnie nagminnie nękał, zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za stalking. Policja zaleciła mi zbierać wszelkie dowody w tej sprawie.

oznacz moderatorów

Cpuid20114
#7 Wielbiciel#

Mam prośbę, możesz się ze mną skontaktować [edycja]

Mam prawie identyczny problem, i chce go rozwiązać, możliwe, że mamy doczynienia z tym samym gościem bo u mnie chodzi też o kartę wsytawioną jako użwaną a tak naprawdę zepsutą

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli moderator potwierdzi że nie otrzymałeś rekompensaty z POK, należy jak piszę @piimaa gościa odpowiednio potraktować, ależ coś nowego zauważyłem, użytkownik (chyba pierwszy raz) staje po stronie sprzedającego) i piszę żeś nie napisał prawdy.😮

oznacz moderatorów

Cpuid20114
#7 Wielbiciel#

Witam mam pytanie czy przy zaznaczeniu przedmiotu jako używany przedmiot może być uszkodzony, pytam ponieważ dałem się nabrać sprzedawcy i ten nie chce przyjąć zwrotu

oznacz moderatorów

Lainkml
#7 Wielbiciel#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Pragnę poinformować panie modaratorki i panów moderatorów że pan Cpuid20114 został tak samo potraktowany jak ja (jestem z nim w stałym kontakcie), jest w pierwszym etapie jak ja 3 miesiące temu, czyli rękojmia wyłączona, sprzedający nie przyjmuje zwrotu, allegro jako że tak działa prawo musi uznać wyższość sprzedającego w sprawie wyłączonej rękojmii + dodatkowo nie chce przyjąć karty graficznej do zwrotu. Jest to ten sam sprzedający działający z 2 różnych kont, używający tych samych danych osobowych i numeru telefonu, a oszukuje nagminnie ludzi, nie chce by w przypadku drugiego poszkodowanego doszło do tej samej sytuacji dlatego informuje o tym że razem z drugim poszkodowanym chcemy iść do sądu założyć temu Panu sprawę.

oznacz moderatorów

Wotc
#8 Zapaleniec#

masz prawo do odstąpienia od umowy. to, że z niego nie skorzystałeś, nie znaczy, że takiego prawa nie miałeś. jeśli allegro umywa ręce, to trzeba pójść do sądu z tą sprawą. w twoim przypadku już po ptokach i pieniędzy nie odzyskasz. możesz natomiast oskarżyć go o nękanie.


za to Cpuid20114 wciąż ma szansę odzyskać pieniądze, jeśli sprzedający bezprawnie odmawia możliwości zwrotu towaru, w dodatku wadliwego. tak więc walcz w sądzie. co prawda będzie to żmudna walka, ale odzyskasz pieniądze, a facet może nawet siedzieć za oszustwo. tym bardziej, że to nie jest pierwsza tego typu działalność tego osobnika i naciąga wiele osób z premedytacją, za każdym razem wprowadzając kupujących w błąd.

oznacz moderatorów