anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ostrzegam przed próbą oszustwa

Client:79342885
#8 Zapaleniec#

witam,

chciałam się stać szczęśliwą posiadaczką IPHONE ale niestety o mało nie straciłam kasy. chciałam dokonać zakupu przez ALLEGRO aby mieć ochronę kupującego ale jak widać i to da się obejść.

oferta atrakcyjna aż za bardzo, kontakt przez Chat - wszystko bez podejrzeń ( rzuciło mi się w oczy że na ALLEGRO od 15 lat i żadnej opinii ) - proszę o kup teraz i zaczynają się schody - dostaję SMS z linkiem - więc już się zapala światełko - sprzedający zapewnia że wszystko ok - mało tego nawet jest "aktywny" CHAT allegro  bo chcę mieć płatność na konto z blikiem a nie podanie danych karty który na bieżąco odpowiada ( mistrzostwo uśpienia czujności ) . Niestety tak bardzo chciałam mieć ten telefon że brnę dalej - czujnie ale dalej ... odpowiedzi sprzedającego zaczynają wydawać się bardzo " automatyczne " i w końcu blik poszedł a tu niespodzianka z mojego banku że mam zaakceptować płatność na BANKOMAT.

i tutaj wielkie podziękowania dla PKO BP. płatności nie akceptuję zrzucam na bank. proszę o płatność przy odbiorze

kontakt ze sprzedającym się urwał jak na poniższym zdjęciu.

IMG_20210721_130819.jpg

jeśli mam być szczera to już sama nie wiem jak się ochronić przed takimi oszustami - to co było przygotowane aby mi urwać tego tysiaka to mistrzostwo świata. 

UWAŻAJCIE !!!!!

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:79342885 Tak to bywa, gdy "oferta atrakcyjna aż za bardzo". Niska cena zazwyczaj oznacza kłopoty. Wynika z tego, że bank bardziej o Ciebie dba niż Allegro 🙂

oznacz moderatorów

Client:79342885
#8 Zapaleniec#

coś w tym jest - tylko jak to jest możliwe że przy takim zapleczu jakie ma Allegro takie sytuacje się zdarzają. może powrócimy do starych czasów w których kod aktywacyjny konta dostawaliśmy pocztą. weryfikacja była dłuższa ale rzetelniejsza. 

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Dobrze że ci się żarówka w porę zaświeciła i uniknęłaś poważnej wtopy .Niestety jest to codzienność na allegro (zwłaszcza lokalnym) i nikt nad tym nie panuje.

oznacz moderatorów

Client:79342885
#8 Zapaleniec#

to prawda - pewnie teraz użytkownika zablokują co umówmy się nie jest rozwiązaniem bo powstanie takich kont w to miejsce kilka i dlatego :

ZWRACAM SIĘ WIĘC DO ALLEGRO - co zamierzacie zrobić z takimi oszustami ? - jak zamierzacie chronić nas kupujących i dbać o dobre imię uczciwych sprzedających ?

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:79342885 Zablokowaliśmy konto, z którego próbowano dokonać fikcyjnej sprzedaży. Zostało ono przejęte przez oszusta. 

Wciąż rozwijamy procedury mające zapewnić bezpieczeństwo kupującym i sprzedającym w Allegro. Niestety nieuczciwi użytkownicy również udoskonalają stosowane przez siebie techniki. 

Najważniejsze, żeby zachować czujność. A gdy dojdzie do wyłudzenia, zgłaszać sprawę do nas i na policję.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@nat_not To postarajcie się być od nich lepsi bo na razie to was jeszcze wyprzedzają.

oznacz moderatorów

Client:79342885
#8 Zapaleniec#

dziękuję ale w sumie to tymczasowe rozwiązanie - skoro się włamał to oznacza że Wasze zapory nie działają tym bardziej że nie jest to jednorazowy włam tylko takich przechwyconych kont jest pewnie wiele - mnie się udało zachować kasę - ktoś inny może nie mieć tyle szczęścia

oznacz moderatorów

Client:79342885
#8 Zapaleniec#

@nat_not  nawet na pewno nie ma - patrz na :

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/kupuj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/witam-serdecznie-kupilem-na-alleg...

i tą sprawą też się Pani zajmuje.

 

oznacz moderatorów

Client:79342885
#8 Zapaleniec#

@nat_not  żaden osobisty przytyk ale jak się przyjrzeć to nie jest to jeden czy dwa przypadki tylko jest ich DDDUUUŻŻŻOOO więcej

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Client:79342885 Albo przejął konto na fb (do którego podpięte było m.in. allegro).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Client:54654718
#7 Wielbiciel#

Tak to jest.

oznacz moderatorów

Client:54654718
#7 Wielbiciel#

To chyba oszustwo, bo sprzedający wziął odemnie nr telefonu i dostałem link a nazwa sms to Allegro@, po czym wszedłem na nią i płatność była tylko przez blik. A ze nie mam bliku to czekałem na kolegę i w miedzy czasie zauważyłem podejrzane elementy na stronie, jak brak dropdown przy logo, , inna czcionka, oraz to ze ikonka produktu linkowała do nieistniejącej strony reboka. Do tego dziwnie rozmawiająca "pomoc techniczna" ktora twierdziła ze przelew nie jest bezpieczny, i ze tylko jest opcja blik, sprzedawca twierdzi ze byla opcja jeszcze opłaty tylko przy odbiorze osobistym, ale w tym samym czasie wygrałem licytacje na allegro lokalnie i zobaczyłem ze jest opcja zapłaty przez przelew.


Link do strony produktu
https://allegrolokalnie.pl/oferta/sony-alpha-a6400-242mp-digital-camera-black

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

To prawdopodobnie próba wyłudzenia ,dobrze że nie uległeś pokusie .

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

Podobny przypadek ?
https://spolecznosc.allegro.pl/t5/kupuj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/oszustwo-naci%C4%85ganie/m-p/2338...

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

Client:54654718
#7 Wielbiciel#

Tak, tylko uratował mnie brak smartfona. Natomiast, podobnie chciałem ten aparat, i chociaż w przeszłości zdążyło mi się coś podobnego kilka razy, to prócz pierwszego razu, miałem się na uwadze i szybko a nawet od razu rozpoznawałem fałszerstwo. No muszę przyznać że podróbka strony w tej sytuacji była bardzo sugestywna.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:54654718 Wiele wątków tu już było o tym, nie daj się zwieś na takie numery, dobrze że dokładnie się przyjrzałeś i nie dałeś się oszukać, na AL to plaga.

oznacz moderatorów

Client:79342885
#8 Zapaleniec#

witam Wszystkich

dziękuje wszystkim którzy udzielili się w moim temacie.

ufam, że podziałał on jako przestroga dla innych, niestety tylko tych którzy wiedzą co to jest Społeczność Allegro i gdzie ją odszukać 😉

mam nadzieję, że Allegro z uwagi na rozmiar jaki przybiera oszustwo na ich portalu dołoży starań aby chronić kupujących przed takimi szemranymi transakcjami, dbając jednocześnie o dobre imię uczciwych sprzedających.

zdecydowanie mam tu na myśli środki zapobiegawcze a nie doraźne.

pozdrawiam

Zoyyka

oznacz moderatorów