anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podstawowe dane sprzedawcy

Maciejmt
#9 Pomysłodawca#

Po zakupie (opłaceniu) na AllegroLokalnie, przychodzi email o danych sprzedawcy tj imię, nazwisko, telefon i email.

Chcę uzyskać te dane bo możliwe, że ten email skasowałem lub nie doszedł i nie mogę się doprosić.

"Nie możemy podawać danych Sprzedającego. Na wniosek uprawnionych organów udzielimy niezbędnych informacji do rozwiązania sprawy."


Co nie jest prawdą bo te dane przychodzą z emailem o tytule: Dziękujemy za wpłatę za XXXXXX

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Maciejmt, w jakim celu potrzebujesz tych danych? Czy masz jakiś problem z zakupem? Jeśli tak, mogę Cię prosić o podanie numeru zamówienia? Spróbuję pomóc. 🙂 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Maciejmt
#9 Pomysłodawca#

w jakim celu by nie było, czemu jest mi wmawiane, że nie otrzymuje się danych sprzedawcy skoro przychodza mailowo? I skoro mailowo to powinien być też dostęp przez serwis (bez pytania).

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Maciejmt, czy możesz podać numer korespondencji, w której otrzymałeś taką informację? Chciałabym zapoznać się z całą sprawą. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Maciejmt
#9 Pomysłodawca#

jest to w dyskusji.

GUID: 6f55e93a-4b9d-436d-9975-fce3e85df629

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Tak niestety jest skonstruowane RODO. Na pierwsze udostępnienie danych sprzedający wyraził zgodę wystawiając przedmiot. Ale nastepne podawanie danych już jest chronione. Nie chcesz podać po co Ci te dane, więc najprawdopodobniej ich nie otrzymasz.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Masz zakładkę "kupione" na AL. Otwórz ją i tam przy kazdej aukcji masz przycisk "czatuj". Napisz do sprzedającego o co Ci chodzi i poproś go o podanie danych. Jak on sam Ci je poda to będzie ok.

oznacz moderatorów

Maciejmt
#9 Pomysłodawca#

no więc jak to jest z tymi danymi?

Widzę, ze to bardzo niewygodna kwestia - bo każdy chce się uchylić od odpowiedzi.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Maciejmt Cześć. Konsultowaliśmy tę sprawę i nie możemy podać Ci takich danych, jak imię, nazwisko i numer telefonu sprzedającego zgodnie z obowiązującymi przepisami o ochronie danych osobowych. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Maciejmt
#9 Pomysłodawca#

to jak się mają te zasady do otrzymywanych emaili z tymi danymi? Chyba, że tą wypowiedzią allegro przyznaje się do nadużyć w tej materii i były to niezamierzone przypadki.

I chyba nie trzeba przypominać, że aukcja jest formą transakcji kupna-sprzedaży ze sprzedającym.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Bardzo dobrze, że ich nie dostajesz. Żądasz danych, ale sam piszesz "w jakim celu by nie było", czyli nie chcesz podać po Ci te dane. Nic dziwnego, że ktoś podejrzewa "niecne zamiary"

oznacz moderatorów

Maciejmt
#9 Pomysłodawca#

masz bardzo ograniczone wąskie widzenie. Te emaile z danymi przychodzą po opłaceniu aukcji. Email nie dotarł i stąd kwestia o uzupełnienie.

Dane mogę chcieć chociażby na proces rękojmi, do której mam prawo przez dłuższy okres czasu. A nie, liczyć na łaskę odpisania na czacie.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

To nie jest wąskie idzenie jak Twoje "chcę i już".  Takie są zasady RODO. Już Ci napisałem 'Na pierwsze udostępnienie danych sprzedający wyraził zgodę wystawiając przedmiot. Ale nastepne podawanie danych już jest chronione". Nie dotarło ? Masz problem z zakupem zacznij dyskusję, tam Ci musi odpowiedzieć. Ale wytłumacz sprzedającemu po co te dane, że to nie jest "widzimisię" Nieraz dzwonią i zaczynaja rozmowę "mam ważne informacje finansowe, proszę o dane w celu weryfikacji"  Spuszcza takiego delikwenta na drzewo, bo to próba wyłudzenia danych. Może jak byś wytłumaczył pracownikowi Allegro do czego Ci to, dostałbyś pomoc. Ale Ty już zaczynasz stroić fochy i obrażać innych, którzy ośmielają się mieć inne zdanie niż Ty. 

oznacz moderatorów

Maciejmt
#9 Pomysłodawca#

więc dostałem 0 razy (ja emaili nie kasuję) i wnoszę cały czas o pierwsze udostępnienie danych, które allegro wysyła automatycznie po opłaceniu aukcji. Jaki problem tym razem znajdziesz?

 

Chodzi o taki email (dane usunąłem oczywiście): https://ibb.co/xsBDZMn

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Nic nie dociera. Bez komentarza.

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Maciejmt  "Chcę uzyskać te dane bo możliwe, że ten email skasowałem lub nie doszedł i nie mogę się doprosić." To Twój pierwszy wpis

"więc dostałem 0 razy (ja emaili nie kasuję) i wnoszę cały czas o pierwsze udostępnienie" a to wpis powyżej

One są sprzeczne - raz zakładasz że byc może usunąłeś -kiedy okazuje sie że powtórne wysłanie jest nie możliwe twierdzisz że z pewnością nie usuwałeś. 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

Czyli ktoś plącze się w zeznaniach. 

oznacz moderatorów