anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Próba wyłudzenia danych?

sz-balcer
#7 Wielbiciel#

Ktoś chciał kupić moje wystawione przedmioty. Napisał, że wszystko mu pasuje i poprosiła o maila. Podałem go a potem otrzymałem link ze stroną do logowania się z numerem karty do uzupełnienia itp. Tu mi sie zaświeciła czerwona lampka. I wycofałem się stamtąd. Jednak pytanie czy teraz ktoś może to wykorzystać przeciwko mnie?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli nie kliknąłeś w linka to nie.

oznacz moderatorów

sz-balcer
#7 Wielbiciel#

Kliknąłem. Przekierowało mnie do strony która zarządała, w celu wypłacenia pieniędzy niby wpłaconych przez kupującą, podania nr karty itp. I dopiero wtedy się wycofałem nie podając tych danych. Więc co teraz? Na Policję?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Powiem nie wiem do końca ale jeżeli nie podałeś nr karty to nie: https://niebezpiecznik.pl/post/**piiip**-scam-karta-platnicza/

oznacz moderatorów

sz-balcer
#7 Wielbiciel#

No nie podałem, dobrze, że kiedyś już coś tu sprzedawałem na allegro i tym razem schemat mi się nie zgadzał. Dzięki za pomoc. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ale ta metoda jest nie tylko tu.

oznacz moderatorów

sz-balcer
#7 Wielbiciel#

Rzeczywiście trzeba uważać. Człowiek uczy sie na błędach. Już wiem, że maila się absolutnie nie podaje.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@sz-balcer Nie przejmuj się. Samo kliknięcie to jeszcze nie problem, ważne, że nie podałeś danych. Uważaj na takie wiadomości, prośby o maila itp. To zazwyczaj próby oszustwa. 

oznacz moderatorów

Mateuszzx
#1 Nowicjusz#

 Byłoby fajnie gdybyś jeszcze jednak to zgłosił na policję, o ile tego nie zrobiłeś. Być może uchronisz innych przed takim oszustwem 🙂

oznacz moderatorów