anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z allegro protect na allegro lokalnie

mdziedzicm1
#7 Wielbiciel#

Zakupiłem na allegro lokalnie kartę graficzna i ram o wartości łącznej 200PLN, po przetestowaniu sprzętu na 4 różnych komputerach okazało się że jest on uszkodzony, Sprzedający twierdził w dyskusji że sprzęt był sprawny i odmawia przyjęcia zwrotu a allegro nie może podważyć tej decyzji. Po przedstawieniu sprzedającemu i allegro dowodu w formie nagrania że sprzęt jest wadliwy, allegro pozwolilo ubiegać się o zwrot przez Allegro Protect

I tutaj zaczynają sie zagrywki allegro protect aby nie wypłacać smiesznej kwoty jaka jest 200PLN.

Allegro Protect zaoferowało tylko 70% kwoty zakupu lub pokrycie kosztów naprawy w serwisie. Przedstawiłem Im 3 rózne cenniki serwisów gdzie diagnostyka i naprawa sprzętu przewyższa wartość zakupu lecz Allegro Protect domaga się konkretnej wyceny naprawy w serwisie która kosztuje przynajmniej 25% wartości sprzętu. 

Skąd allegro Protect wzieło to 70%? w regulaminie nie ma żadnego zapisu natomiast jest już zapis gdzie wartość rekompensaty nie może przekraczać wartości transakcji. Sprzedający może sprzedać wadliwy produkt a ja jako kupujący jestem zmuszony ponieść dodatkowe koszta aby odzyskać jakiekolwiek pieniądze?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kostas11
#21 Demiurg#

@mdziedzicm1 nie wypłacać smiesznej kwoty jaka jest 200PLN.

Jak śmieszna kwota to po co gitarę zawracasz ???

Ciesz się że chcą Ci dać 70 % bo allegro nie jest stroną transakcji ani sądem, nie może podważać decyzji sprzedawcy 🙂 jak chcesz cała kwotę to do sądu pozwać sprzedawcę !!!

Protect jest w razie jak nie otrzymasz towaru czy zwrotu kasy a nie jak coś nie działa, powołaj biegłego i załóż sprawę 🙂

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdziedzicm1
#7 Wielbiciel#

Idac pana tokiem myślenia sprzedający na allegro lokalnie mogą sprzedać uszkodzony produkt jako sprawny i bez konsekwencji oszukać kogoś tylko dlatego że odmówią przyjęcia reklamacji..

Proszę lepiej przeczytać regulamin zamiast pisać takie coś bo zapisy w nim mówią co innego

Spółka w ramach Allegro Protect umożliwia Kupującemu ubieganie się o rekompensatę, w przypadku gdy: 

b) otrzymał Towar niezgodny z zawartą umową, posiadający wartość istotnie niższą od Towaru opisanego w ofercie;

d) otrzymał Towar uszkodzony;

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Skąd taka decyzja to nie wiemy, ale nigdzie nie jest napisane że musi to być cała kwota, a tak na uboczu to nie zwrot tylko reklamacja> jak coś nie działa!

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@mdziedzicm1  możesz podać nick allegrowicza od którego kupiłeś te podzespoły?

oznacz moderatorów

mdziedzicm1
#7 Wielbiciel#

[edytowano]

 
oznacz moderatorów