anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z zakupem na Allegro Lokalnie

Eyq24
#8 Zapaleniec#

Witam.

2 kwietnia 2020 na allegro lokalnie zakupiłem u osobnika [edycja] Samsunga Galaxy Note 10+.

W tym czasie osobnik sprzedawał również kilka innych telefonów, które prędko też znikły bo dobre ceny były. Do niedzieli tj. 5.04. kontakt jeszcze był a od poniedziałku 6.04 się urwał. Od tego czasu brak jakiegokolwiek kontaktu. Zapewne wypłacił pieniądze za sprzedane fanty i znikł ponieważ po różnych próbach kontaktu osobnik ten jeszcze się kilkukrotnie logował na allegro.

Pomoc allegro w tym wypadku to jakaś kpina... Cytuję:

Zawarli Państwo umowę i obie Strony powinny się z niej wywiązać. Jeżeli jednak z ważnych powodów przesyłka nie może zostać zrealizowana, sprzedający powinien niezwłocznie dokonać zwrotu środków. Jako Serwis nie mamy uprawnień zmuszających sprzedającego do wysyłki towaru, jeżeli kupujący nie zgadza się ze stanowiskiem sprzedającego, proszę rozważyć skierowanie sprawy na drogę sądową. Proszę sprzedającego o odniesienie się do sprawy i udokumentowanie wywiązania się z umowy lub zwrot środków kupującemu i załączenie w dyskusji potwierdzenia.. Przypominam, że punkt 10.2 regulaminu Allegro nakłada obowiązek zabierania głosu w toczących się dyskusjach z kupującymi

A teraz najlepsze ponieważ po dokonaniu zakupu i opłaceniu przez allegro nie otrzymałem danych delikwenta natomiast tylko jego nick z allegro oraz jakiś trefny adres. Kpina nad kpinami. To jest absurd i raj dla oszustów. Nawet nie ma jak osobnika zgłosić na policję bo z czym? Z nickiem?? 

[edycja] 

 

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

xyz96
#21 Demiurg#

Ty nie szukaj osób, tylko w przypadku bezskutecznej dyskusji po 14 dniach wystąp o rekompensatę z POK.

 

Wypełnij wniosek o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących. W niektórych przypadkach w celu skorzystania z POK kupujący nie musi zgłaszać sprawy na policję.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/co-zrobic-aby-otrzymac-rekompensa...

 

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/jak-zlozyc-zawiadomienie-o-przest...

oznacz moderatorów

Eyq24
#8 Zapaleniec#

Jestem na allegro kilkanaście lat i wiem o tym doskonale. Temat założyłem z innych pobudek. Nie rozumiem dlaczego ja po zakupie nie dostaję pełnych danych osobnika tylko nick. Już wówczas zapaliła mi się czerwona lampka. 

Oczywiście w dyskusji pomoc allegro kończy się na standardowych, wyświechtanych regułkach zamiast wejść w konwersację z poszkodowanym.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ja też tego nie rozumiem, nie kupuję na lokalnie. Po zawarciu umowy powinieneś otrzymać dane sprzedawcy, tak jak na Allegro. Dane są potrzebne do różnych celów, na przykłada do reklamacji.

oznacz moderatorów

Eyq24
#8 Zapaleniec#

No właśnie. Nie pierwszy raz kupiłem na allegro lokalnie. Zawsze były pełne dane a tym razem nie. Tylko nick i adres. Nic więcej. Od allegro nie otrzymałem odpowiedzi dlaczego tak a nie inaczej. Sprzedający jeden, drugi dzień mnie wodził za nos z wysyłką a później kontakt się urwał więc założyłem standardowo dyskusję gdyż miałem złe przeczucie. Nie myliłem się. Osobnik się logował w rym czasie na konto kilkukrotnie ale nie raczył odpisać. Telefonów nie odbiera na smsy nie odpisuje.

oznacz moderatorów

Eyq24
#8 Zapaleniec#

Chciałem się "pochwalić" powtórką z rozrywki. Kuriozum co się dzieje na allegro. Dostałem zwrot z POK oczywiście. Kupiłem drugi raz ten sam model telefonu od użytkownika "LukiSzwech" z kilkuletnim stażem. Ogłoszenie nie budziło w ogóle obaw, że coś może być nie tak. Natychmiast zapłaciłem i wysłałem wiadomość z prośbą o podanie terminu wysyłki. Cisza a gość się logował więc wszedłem na jego konto a tam ten sam model tel wystawiony ponownie tylko inne zdjęcia a ten sam paragon. To było z dwie godz po moim zakupie. Od razu czerwona lampka z tyłu głowy po poprzednim nieudanym zakupie( podobny schemat) i wypisuje kolejne wiadomości do typa dlaczego mi nie odpisał i wystawia inny telefon z wycinkiem paragonu( zapewne żeby tła nie było widać bo się różniło od tła fotografii drugiego telefonu), który był na foto tel który ja kupiłem. Drugi tel się prędko sprzedał. W końcu odpisał w środku nocy, że on się pomylił bo nie widział, że ktoś kupił ( ten co ja kupiłem) i wystawił drugi raz. Ja pytam to jak można nie wiedzieć takich rzeczy i dlaczego wystawił inne zdjęcia z wycinkiem paragonu z mojego zakupu. Nie odpowiedział na to natomiast na pytanie co zrobi z drugim kupującym skoro nie ma dwóch tel, odpowiedź, że on załatwi z drugim kupującym, że to była pomyłka. I tak zbywał mnie dwa dni, że już kuriera zamawia i wysyła (wybrałem paczkomat). Nawet etykietę prawdziwą utworzył ( oczywiście przerobił ją żeby nie było na niej jego danych). Od tego czasu cisza. Nie odbiera, nie odpisuje a na allegro się loguje. 

Jestem kilkanaście lat na allegro ale nigdy mnie nikt nie oszukał(oczywiście były różne historie, że coś się nie zgadzało ale nie kradzież) gdzie kupowałem naprawdę wartościowe rzeczy warte grube sumy.

Teraz natomiast dwa razy pod rząd. Nie wiem co się dzieje z tym portalem odkąd pojawiło się allegro lokalnie. Jest gorsze od pewnej platformy ogloszeniowej gdzie tylko idi aota z góry wpłaca komuś grube sumy. Tu jest inaczej ponieważ kupujący czuje się bezpieczniej. I to jest chyba cały problem tej nowej platformy gdyż stwarza zaufanie, które wykorzystują oszuści na wielką skalę jak widzę. Poszperałem w internecie i jak się okazuje jest cały wysyp oszukanych, okradzionych użytkowników Allegro z ostatnich miesięcy, opisujących swoje historie z AL na różnych forach i portalach. 

Mam nadzieję, że jak Allegro wypłaci jeszcze poszkodowanym trochę pieniędzy to pójdzie po rozum do głowy i zamknie ten raj dla zlodzieji!!!

Dla mnie to był ostatni zakup na AL. Gdyby nie Smart to byłby również ostatni zakup na całej platformie. Jako stary, wierny klient tejże platformy jestem niewypowiedziane zawiedziony i rozczarowany w jakim kierunku to zmierza.

Cóż, na horyzoncie idzie nowe do Polski...

 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Eyq24 dałeś się zrobić w jajo bo liczyłeś na telefon za pół ceny 😞  Naucz się że nie ma okazji 🙂 allegro lokalnie to taki twór z ogłoszeniami gdzie dzieją się cuda 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Eyq24
#8 Zapaleniec#

I tu się myślisz przyjacielu. Cena jak najbardziej średnia. Są tańsze. Kwestia, że ja szukałem z wolnej sprzedaży a nie od operatorów. Co więcej dla żony kupiłem na przełomie roku ten model miesięczny 300 zł taniej niż dwa ostatnie.

oznacz moderatorów

Eyq24
#8 Zapaleniec#

No cwaniaczek założył nowe konto "LukiSzwech1987" i od nowa biznes...

https://allegrolokalnie.pl/oferta/samsung-galaxy-note-10-inb

NIE KUPUJ!!!!!!!!!!!!

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Allegro Lokalnie to kolejna, po o.l.x, wylęgarnia oszustów i kanciarzy. Dziwne, że Allegro firmuje toto coś swoją nazwą. Byle jakie, niedorobione, niebezpieczne, generujące mase problemów AL powinno zniknąć jak najszybciej. A gościa, który to wymyślił, powinno się w trybie natychmiastowym wy.pi.er.daczyć z roboty. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Eyq24
#8 Zapaleniec#

Święta racja. Robią co chcą. Zgłosiłem typa natychmiast do allegro przedstawiając dowody to oni muszą zweryfikować i bla bla bla... Ich pieniądze... Ogłoszenie zakończyło się prędko. Nie wiem czy ktoś kupił czy tamten się przestraszył i zakończył bo zaraz po wyciągnięciu danych i porównaniu z drugim kontem, typowi przypomniałem o wcześniejszych "biznesach" i za chwilę ogłoszenie zakończone...

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Vryko nie przebierasz w słowach 😉 Cały czas pracujemy nad Allegro Lokalnie. Mam nadzieję, że kiedyś spełni Twoje oczekiwania.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

Eyq24
#8 Zapaleniec#

https://allegro.pl/uzytkownik/Lukiszwech?bmatch=baseline-product-cl-eyesa2-dict43-uni-1-4-0318

Śmiech na sali, puste krzesła 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Kotno zablokowane za oszustwa a ten dalej sprzedaje!!!!

ALLEGRO OGARNIJ SIĘ BO TO ŻAŁOSNE!!!!!

oznacz moderatorów

Eyq24
#8 Zapaleniec#

Po interwencji na czasie usunęli ofertę i niby zablokowali, zablokowane konto...

Jakim cudem osobnik z zablokowanym kontem wystawił przedmiot to już nie wiedzą 🤣🤣🤣

oznacz moderatorów

Dares0
#1 Nowicjusz#

I oszustwa ciąg dalszy. Ostatnio sam miałem to samo. Zakup i cisza. Zwrot środków z ochrony kupujących. Nie wiem po co powstało allegrolokalnie jak było wcześniej dobrze. Teraz jakiś podział i niepotrzebne zamieszanie. a już nie wspomne jak się coś wystawia. Notoryczna próba naciągnięcia na maila czy na blika.

oznacz moderatorów