anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem ze sprzedawcą

Dawsi
#8 Zapaleniec#

Witam! Zakupiłem przez allegro lokalnie z oferty : https://allegrolokalnie.pl/oferta/nowy-xiaomi-redmi-note-8-pro-nowy-aeu 
 2x redmi note 8 pro, prowadząc konwersację ze sprzedającym, uzgodniliśmy wszystkie warunki, zrobiłem przelew. Pani mówiła że jeszcze tego samego dnia (23.03) spróbuje nadać paczkę. Najwidoczniej się nie udało, ponieważ nie dostałem potwierdzenia nadania paczki (uzgodniliśmy dostawę do paczkomatu InPost). Pisałem poprzez allegro lokalnie wiadomości do tej Pani, lecz ona nie odpowiada. Ostatni raz według allegro logowała się wczoraj o 15;50 a do teraz zero kontaku... Czy ktoś miał styczność z tym użytkownikiem? Czy po prostu zostałem oszukany i mam składać sprawę na policji?

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

kostas11
#21 Demiurg#

Spokojnie, oczywiście jest taka możliwość, ale dał bym czas do jutra, wiadomo jaka jest sytuacja, może paczkomat był zapchany i nie udało się nadać.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Szanujmu się

powoli i spokojnie, granice są przeciez zamknięte

sytuacje mogą byc różne

może osoba trafiła na kwarantanne

kilka dni to nie powód by biegać na policję

ten sprzedawca ma konto od 19 lat i 3 miesięcy na allegro

 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Dawsi  Napisz do niej, że jeżeli do dnia 27.03 nie nada przesyłki i nie poda Ci numeru nadania, sprawę zgłaszasz na policję i do Allegro. Powinno pomóc.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Nie na policji, do allegro najpierw, policja takimi rzeczami się nie zajmuje 🙂
Jak już nic nie zadziała, możesz iść do prokuratury wysłać zawiadomienie do eSądu.

ale daj jej tydzień od momentu opłacenia 🙂

oznacz moderatorów

Dawsi
#8 Zapaleniec#

Ale mogła po prostu ta Pani napisać wiadomość, jakąkolwiek...

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@konto zamknięte  Zapewniam Cię, że policja zajmuje się oszustwami, zwłaszcza jeżeli kwota przekracza 200 złotych.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Ulcia, ja wiem, ale nie tak od razu, najpierw powiedzą by wykonać wszystkie kroki 🙂

oznacz moderatorów

Dawsi
#8 Zapaleniec#

Pojawiła się identyczna aukcja, identyczny przebieg rozmowy, okazało się że sprzedający ma inne konto: https://allegro.pl/uzytkownik/konesers/oceny
https://allegrolokalnie.pl/oferta/nowy-xiaomi-redmi-note-8-pro-nowy-6mb

sprzedający bezczelnie chce sprzedać mi drugi raz ten sam sprzęt, podając inne dane do przelewu

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Dawsi no to wałek jak minęło 7 dni to trzeba zgłosić sprawę odpowiednim służbą i wystąpić do POK 🙂

Z drugiej strony jak można liczyć na nowy telefon za połowę ceny, zdarzają się oczywiście okazje ale przeważnie są to wałki 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Dawsi
#8 Zapaleniec#

Myślałem, że kupując na allegro będzie to normalna osoba, nie oszust... Czasem ktoś sprzedaje po okazyjnych cenach, kupił tak znajomy za 2600 nówkę S10+ w sierpniu 2019, więc chwilę po premierze... Poza tym, allegro to nie **piiip** że można aż tak łatwo kogoś oszukać...

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

*służbom, wujek 😄

ludzie liczą na lepsze akcje niż na OI_X a potem zdziwko, że padają jak tamci,
nie nauczą się, że nigdy czegoś wartego 3999zł nie dostaną za 1499zł 🙂

@Dawsi, słupy są wszędzie.. niestety.. 😕

kupił tak znajomy za 2600 nówkę S10+ w sierpniu 2019

na BestCena? no to nie kupił tylko wynajął 😄

oznacz moderatorów

Dawsi
#8 Zapaleniec#

Nie Patryku, od osoby prywatnej, z sieci Play, uprzedzam pytanie. Do dzisiaj jest zadowolony

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

osoba prywatna nie znała się wyraźnie na cenach rynkowych i fon nie był jej potrzebny 🙂 ale cóż.. nic tylko pozazdrościć 😊

oznacz moderatorów

Dawsi
#8 Zapaleniec#

Pojawiło się trzecie ogłoszenie, użytkownika "konesers" chciałem z innego konta podpytać o sprzęt, sprzedawca migał się od pokazania faktury, podania NIP-u firmy na którą były wzięte... Upozorowałem zakup, anulowałem płatność, dostałem drugi raz z rzędu te same dane, od tego użytkownika, z konta o nicku "ericip" dostałem wcześniej inne dane, na które zrobiłem felerny przelew... Dostałem też Maila od allegro, dosłownie o 22:50, że konto użytkownika "konesers" zostało zawieszone, ponieważ doszło do nieuprawnionego dostępu oraz wystawienia przedmiotów.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Dawsi, wierz mi, zanim ktokolwiek zrobi właściwy krok w celu ukarania sprzedawcy, będziesz już dawno miał wszystkie wskazówki i odpowiedź, razem z numerem buta i peselem sprzedającego 😄

ale powodzenia, bo dobrze kombinujesz <daje browarek> 😊

oznacz moderatorów