anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający po dokonaniu zakupu przeze mnie napisał, że nie posiada sprzedawanego przedmiotu.

podlej
#2 Obserwator#

Sprzedający oferował 10 takich samych przedmiotów z czego kupiłem dwa po czym poprosiłem o kontakt gdyż chciałem dopytać o szczegóły przedmiotów i zamówić ich więcej po rozwianiu moich wątpliwości. Dodam że nie dokonałem jeszcze płatności ale przedmioty mam w sekcji moje zakupy/ kupione.

Następnie sprzedający napisał mi wiadomość, że nie posiada tych przedmiotów i żebym nie robił przelewu.

Moje pytanie jest następujące: Czy skoro kupiłem dwa przedmioty od  sprzedawcy to czy on musi mi je wysłać czy od tak może napisać że sprzedawał coś czego nie ma i sprawę uznaje się za niebyłą?  

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

LEW433
#21 Demiurg#

@podlej Nie warto tracić czas skoro tak napisał, oczywiście jak zapłacisz masz prawo domagać się wysyłki towaru, jak sprzedajacy Ci zwróci środki to Allegro nic nie zrobi>zostaje sąd. Chcesz blokować środki to zapłać.

oznacz moderatorów

podlej
#2 Obserwator#

Czy allegro chociaż go jakoś ukarze? Zablokuje mu konto? Czy to nie oszustwo? Poniosłem wymierne straty bo zrezygnowałem z zakupu od innego sprzedawcy i na ten moment towar już został wyprzedany

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Oszustwem tego nazwać nie można ,finansowo straty nie poniosłeś a sprzedawca sam po zakończeniu aukcji zaznaczył że towaru już nie ma i żebyś za niego nie płacił . Tak się robić nie powinno ale allegro kar za to nie nakłada ,jedynie co to może mu nie zwrócić prowizji za te przedmioty co kupiłeś a on ich nie ma. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Niczego mu nie zrobi, jak zwróci Ci środki, pozostaje sąd ale jak napisał wcześniej że nie posiada to z pewnością z góry przegrana sprawa.

oznacz moderatorów