anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Towar używany, nie zgodny z opisem czy kupującemu przysługuje zwrot za wysyłkę przy zakupie

MAMY ROZWIĄZANIE!
Tori1982
#8 Zapaleniec#

Kupujący twierdzi że zakupimy produkt jest nie zgodny z opisem, kupujący twierdzi że produkt jest porysowany, w zamieszcznym przezemnie ogłoszeniu widniał opis - produktu używany stan jak widać na zdjęciach nie posiada uszkodzeń, 

Zgodziłam się na zwrot. 

Kupujący zaproponował bym odkupiła od niego dany produkt ustawił cenę plus koszty wysyłki które poniosł przy zakupie 

Czy kupujący może żądać zwrotu kosztów przesyłki które poniosł przy zakupie? 

Co powinnam zrobić? Czy mam odkupić od niego produkt w kwocie powiększonej kosztami wysyłki,? straszy mnie prawnikiem... 

 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jeśli kupujący chce zareklamować przedmiot to powinien to zrobić zgodnie z przepisami a jak nie wie jak to się robi to niech spyta swojego prawnika. 

oznacz moderatorów
Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@Tori1982  podrzuciła byś link do tego przedmiotu który sprzedałaś, wtedy będzie można coś konkretnie powiedzieć w sprawie.

Generalnie zdjęcia sprzedawanego towaru to też jego opis i jeżeli widać na nich, że przedmiot jest używany - posiada jakieś rysy to na tej podstawie wg. mnie klient nie powinien domagać się zwrotu ponieważ widział co kupuje.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Tori1982 ponieważ jesteś przedsiębiorcą to pomimo, że sprzedającesz na Allegro Lokalnie, kupujący ma prawo odstąpić od umowy zawartej na odległość. Może to zrobić, jeśli nie minęło 14 dni od daty otrzymania towaru.
Natomiast z tego co piszesz wynika, że reklamuje on kupiony przedmiot. W takiej sytuacji powinien odesłać przedmiot na swój koszt, a Ty powinnaś rozpatrzyć reklamację, jeśli ją uznasz powinnaś zwrócić wszystkie koszty związane z transakcją, w tym koszt odesłania przedmiotu.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów