anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zapłaciłam poza Allegro i zostałam oszukana przez ogłoszeniodawcę na Allegro Lokalnie

Client:47723510
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, 10 lutego odpowiedziałam na ogłoszenie zamieszczone na Allegro Lokalnie. Sprzedający nie wzbudzał moich podejrzeń, ogłoszenie było rzetelnie opisane, zamieszczonych było 5 zdjęć towaru (karty graficznej), była możliwość odbioru osobistego lub wysyłki po przedpłacie, a konto użytkownika sprzedającego na Allegro zostało oznaczone jako zweryfikowane. Nigdy wcześniej nie miałam problemu z Allegro, więc ufałam w ewentualną pomoc serwisu. Kontakt ze sprzedającym też wydawał mi się bezpieczny, rozmowa odbywała się przez wiadomości na Allegro, a sprzedający dość rzetelnie odpowiadał na moje pytanie dotyczące wysyłki towaru. Zobowiązał się do wysłania karty graficznej na drugi dzień, podania mi numeru śledzenia paczki i potwierdzenia nadania. Podał mi też numer konta bankowego (żadnych zewnętrznych linków), które jak sprawdziłam nie miało żadnych negatywnych komentarzy oraz swoje imię i nazwisko. Niestety, po uiszczeniu przeze mnie przedpłaty kontakt się urwał, użytkownik ostatnio w serwisie logował się 11 lutego, a ogłoszenie zostało zmienione na nieaktualne. Napisałam do niego 15 lutego z pytaniem, co z przesyłką - bez odpowiedzi. Napisałam ponownie 16 lutego - już nieco ostrzej, grożąc, że podejmę bardziej radykalne kroki, jeśli nie dostanę ani towaru, ani zwrotu pieniędzy. Nadal bez odpowiedzi. Napisałam też przez formularz pomocy do Allegro, ale w odpowiedzi otrzymałam, że transakcja nie dokonała się przez ich serwis i nie pomogą mi. Tutaj czuję się też oszukana przez Allegro. Jak to nie przez ich serwis? Zapewniają o bezpieczeństwie, weryfikacji użytkowników, pozwalają, żeby na ich serwisie ludzie zamieszczali ogłoszenia, a ja słyszę, że to nie przez ich serwis? Niech w takim razie napiszą wyraźnie, że odpowiadając na ogłoszenie jesteś zdany na siebie. W takim razie równie dobrze mogłabym odpowiedzieć na ogłoszenie zamieszczone gdzieś na słupie na ulicy i pewnie na to samo by wyszło. Kwota transakcji to z przesyłką to prawie 1000 zł, czyli niemało. Mam potwierdzenie przelewu, mam zapis rozmowy ze sprzedającym. Wiem, że powinnam iść na policję, ale wątpię czy na zgłoszenie wystarczy potwierdzenie przelewu, imię i nazwisko sprzedającego i jego numer konta bankowego? Czy Allegro nie może udostępnić mi jego danych na potrzeby organów ścigania? Jak wyglądają procedury? Bardzo proszę o jakąkolwiek pomoc i rady, jestem załamana.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:47723510 Policja. Kupiłaś POZA serwisem. Sama napisałaś że to było ogłoszenie. Trzeba było poprosić o wystawienie aukcji z Kup teraz.

ps Do Admiralicji : to już nie pierwszy taki post ... Lokalnie do re-demolki.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Client:47723510
#7 Wielbiciel#

To czemu służy weryfikacja użytkowników? A prośbę o wystawienie opcji kup teraz zgłosiłam, natomiast otrzymałam odpowiedź, że Allegro pobiera wtedy od sprzedającego dodatkową prowizję co podnosi koszty transakcji. Skoro to nie pierwszy taki problem z Allegro Lokalnie i zamieszczanymi tam ogłoszeniami, to warto byłoby przyjrzeć się problemowi szerzej i może zastanowić się czy nadal zezwalać na takie ogłoszenia poprzez serwis.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:47723510 Te dodatkowe koszty transakcji Ciebie nie dotyczą, trzeba było domagać się Kup teraz i bez tego nie kupować.

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Czy zakupiłaś przez kup teraz lub licytacje? Jeżeli nie to nie kupiłaś prze allegro. Pozostaje policja. 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Client:47723510 Zgłoś sprawę na policje jako oszustwo mając dowody.

Co do Allegro i tego co piszesz "Tutaj czuję się też oszukana przez Allegro. Jak to nie przez ich serwis? " Otóż dokonałaś płatności poza systemem allegro który daje Ci to bezpieczeństwo i gwarantuje zwrot w razie niewywiązania się z umowy drugiej strony. Teraz masz słowo przeciwko słowu.

Czy w przelewie który dokonałaś na rzecz sprzedawcy jest w temacie, ze dotyczy (zaliczki nr transakcji allegro) dalej, uzgodnień zawartych w korespondencji ze sprzedawcą? Inaczej mógłby to być przelew na cokolwiek lub inną kartę. 😞

Policja Ci została lub prosić nadal allegro, jednak pozbawiłaś ich zarobku prowizji a tym samym siebie gwarantowanego zwrotu w razie kłopotów nie z Twojej winy.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Client:47723510
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za pomoc. Tak, w tytule przelewu uwzględniłam za co uiściłam wpłatę. W takim razie pozostaje mi zgłoszenie sprawy na policję. No cóż, jest to dla mnie nauczka, by nie korzystać z ogłoszeń bez licytacji ani opcji kup teraz.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:47723510 To było zwykłe ogłoszenie bez opcji Kup teraz? Jeśli tak, Allegro Ci nie pomoże. W takim przypadku finalizacja zakupu jest uzgadniana indywidualnie, poza Allegro. Możesz zgłosić sprawę na policję. Czytaj regulamin przed zakupem. Zwykłych ogłoszeń Allegro nie zabezpiecza.

Tu masz wzór zgłoszenia; https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/zawiadomienie_o_popelnieniu_przestepstwa.pdf

Jeśli to było Kup teraz, możesz otworzyć Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE w której pomoże Ci pracownik Allegro. Po 14 dniach od zakupu w opcji Kup teraz możesz wystąpić o zwrot środków z POK;

https://allegro.pl/program-ochrony-kupujacych/wybor-zamowienia

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/warunki-skorzystania-z-programu-o...

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:47723510 Bardzo mi przykro, ale jeśli dokonałaś płatności poza naszymi systemami i nie skorzystałaś ani z opcji "Kup teraz", ani licytacji nie mogę tutaj bardziej pomóc. Wszystkie porady od użytkowników, które padły tutaj w odpowiedziach są trafne, więc w tej sytuacji pozostaje Ci złożenie zawiadomienia na policji, a w przyszłości korzystaj proszę wyłącznie z ofert "Kup teraz" lub licytacji. Wówczas na pewno będziemy mogli pomóc, chociażby poprzez Program Ochrony Kupujących. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Client:28746323
#2 Obserwator#

@_HolaOla_ A ja mam inne pytanie: Czy Allegro robi coś ze zgłoszeniem, że jeden z użytkowników portalu, który w dodatku jest zweryfikowany, okazał się oszustem?

Jakie kroki zostały podjęte po otrzymaniu informacji o ogłoszeniu, które okazało się scamem?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Client:28746323a zgłaszałeś tego użytkownika do Allegro może go zablokowali już ?

oznacz moderatorów

Client:28746323
#2 Obserwator#

To jest pytanie do OPa.

Z treści tej sprawy wnioskuję, że użytkownik został zgłoszony i allegro wie, że doszło do oszustwa, skoro odmówili pomocy.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Client:28746323 NIe, z uwagi na to, że to zakupu nie doszło na naszej platformie, nie mamy pola do interwencji wobec Sprzedającego. Jedyną instytucja, która może tutaj podjąć jakiekolwiek działania jest wyłącznie policja. 

 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ Serio? Wystawił ogłoszenie na waszej platformie, które posłużyło do dokonania wyłudzenia.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Crow_Empire
#11 Animator#

Policja, przekazać im wydruki rozmowy, przelewu. Dojadą go szybciutko.

oznacz moderatorów