anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

zlicytowałem przedmiot na aukcji wygrywajac aukcje sprzedwaca sprzedał sprzet komu innemu

Client:45725346
#7 Wielbiciel#

wygrałem licytację  sprzedajaca sprzedała 7 dni wczesniej  inej osobie niechce pieniedzy tylko sprzet co mogę zrobić z taka osoba

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

maxr01
#17 Koryfeusz#

Sprzedająca Ci napisała wyraźnie, że przedmiot już sprzedała i go nie posiada.

Oczywiście masz prawo do wydania wygranego w licytacji przedmiotu. Za chwilę otrzymasz więcej odpowiedzi. Razem z tym , że możesz zgłosić sprawę do Allegro i do sądu, gdyż oczywiście racja leży po Twojej stronie.

A prawda jest taka, że jak sprzedająca sprzedała towar 7 dni wcześniej innej osobie, to go po prostu nie otrzymasz. To chyba jest logiczne. Zakładanie sporów w Allegro, skierowanie sprawy do sądu - nic Ci nie da. Pewnie zaraz otrzymasz tutaj informacje od "speców" w rozwiązywaniu takich problemów, lecz wszystko zakończy się na jednym - otrzymasz zwrot kasy od sprzedającego (jeśli zapłaciłeś) - a towaru i tak nie otrzymasz.  Możesz go jedynie potraktować negatywnym komentarzem z wpisem, że wystawia towar, który sprzedał 7 dni wcześniej.

I to będzie prawidłowe zakończenie transakcji.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Client:45725346 Jeśli to było AL to nawet negatywa nie wystawisz. Niektórzy traktują allegro jako plac zabaw kupując a potem nie płacąc lub sprzedając gdy tego już nie mają jak w tym przypadku. Przyjmij kasę i poszukaj podobnego sprzętu u innego sprzedawcy.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:45725346 Na Allegro zawiera się prawnie wiążące umowy - to nie zabawa. Masz prawo domagać się wydania rzeczy, która prawdopodobnie została wylicytowana ze zbyt niską ceną, dlatego sprzedawca nie chce wydać towaru. Otwórz Dyskusję; https://allegro.pl/dyskusje/nowa?source=LOKALNIE zgłoś w niej problem i po 24 godzinach poproś tam o pomoc Allegro. Sprzedawca ma obowiązek zabrać głos w Dyskusji. W ostateczności możesz nawet domagać się wydania towaru sądownie.

oznacz moderatorów

Client:45725346
#7 Wielbiciel#

wiem jak działa funkcja aukcji dlatego czekam do 21:45 wtedy allegro zdecyduje ja pisałem do tej osoby ze nie zamierzam rezygnować z wylicytowanego sprzętu  jeśli niema ma mi wysłać inny o tych samych parametrach co wylicytowane urządzenie

oznacz moderatorów