anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zwrot towaru allegro lokalnie

janhalusiak
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry mam pytanie czy jeśli zakupię kartę graficzną na allegro lokalnie poprzez wewnętrzny system płatności i z kartą coś bedzie nie tak, np za wysokie temperatury na hot spocie czy głośne wentylatory to czy mogę zarządać zwrotu pieniędzy od sprzedawcy?  Jest to osoba prywatna i wiem, że kupując od niej nie musi ona zaakceptować zwrotu.

 Pozdrawiam

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

az1rael
#21 Demiurg#

Nie, możesz reklamować towar ale czy sprzedawca uzna to nie wiadomo. Jak odrzuci zostaje ci sąd. Ost protect na al wyplacają częściowo kupujący są wnerwieni na pewno kase z protect dostaniesz jakbys towaru nie dostał

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zwrotu nie musi akceptować, zostaje rękojmia dyskusja przez Allegro i Allegro Protect, Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy ale jak chcesz spokojną mieć głowę to jeżeli masz wątpliwości -daruj sobie zakup. Jeżeli się zdecydujesz to tylko płać przez allegro.

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Nie ma znaczenia czy kupujesz na Allegro, Allegro Lokalnie. Liczy się czy to transakcja pomiędzy dwiema osobami fizycznymi będącymi konsumentami (C2C) czy pomiędzy przedsiębiorcą a konsumentem (B2C). Status konta (prywatne lub firmowe), nie jest tu wyznacznikiem, bo są firmy sprzedające z kont prywatnych.

Co do rękojmi, to obowiązuje ona bez względu czy zakup był od osoby prywatnej, czy od firmy, jednakże w przypadku transakcji C2C możliwe jest wyłączenie rękojmi za wady fizyczne produktu (ale wykluczenie nie dotyczy wad celowo ukrytych). Jeżeli zaś chodzi o zwrot, to wysoka temperatura czy głośna praca, to wady  nieistotne, a takie nie upoważniają do odstąpienia od umowy (art 560 §4 KC). 

__PRESENT

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@pecela małe sprostowanie od 1 stycznia nie da się już wyłączyć rękojmi są stałe 2 lata nawet na używki

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

@az1rael 
W transakcjach C2C i B2B nadal można (art 558 §1 KC). To o czym piszesz, tyczy się transakcji B2C.

oznacz moderatorów

janhalusiak
#8 Zapaleniec#

Czyli nie mogę jak na **piiip**, sprawdzić czy kartą działa jak powinna według mnie i zwrócić w razie problemu?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@janhalusiak Kupując od osoby prywatnej zwrot (z podaniem czy też bez podania przyczyny) może nastąpić tylko za zgodą sprzedającego. 

Jeśli natomiast towar jest niezgodny z opisem lub posiada wady to należy złożyć reklamację i tam określać swoje oczekiwania rozwiązania problemu. 

Pamiętaj, że sprzedający ma prawo oczekiwać odesłania towaru w celu rozpatrzenia reklamacji i nie ma obowiązku jej pozytywnego rozpatrzenia. 

Jeśli dojdzie do takiej sytuacji i się z jego decyzją nie zgodzisz masz prawo dochodzić swoich racji na drodze sądowej. 

oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Musisz to uzgodnić ze sprzedawcą przed zakupem.

A co do reklamacji, to nawet jak kupujesz od firmy, to nie możesz żądać zwrotu kasy za towar z tytułu rękojmi, jeżeli sprzedawca niezwłocznie wadę usunie. Nie myl prawa do odstąpienia od umowy w ciągi 14 dni z prawem do złożenie reklamacji z tytułu wady produktu (pot. z tytułu rękojmi). Nie możesz też reklamować usterek, o których wiedziałeś lub logicznie myśląc, wiedzieć powinieneś w momencie zakupu. 

ps. Na żadnym portalu nie możesz zwrócić produktu przy zakupie od osoby prywatnej, o ile ta się na to nie zgodzi lub nie uzgodniło się tego przed zakupem. Jest to ograniczenie ustawowe (z przepisów KC). 

ps2. Sprawdź, czy kupujesz od firmy, czy osoby prywatnej (i nie ma tu na myśli rodzaju konta), bo allegrowa i kodeksowa definicja firmy nie pokrywają się ze sobą.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie możesz sobie tak sprawdzić i tak zwrócić, nie ma zwrotu przy zakupie od osoby prywatnej nigdzie, tylko za jego zgodą.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@janhalusiak jak ci bardzo zalezy to mozesz poprosic o filmik z nagraniem sprawdzania programem karty pod obciazeniem lub skorzystac z discord i ppprzez strumieniowanie zobaczyc jak karta sie sprawuje w jakis grach i programach mierzacych temperature klatki etc

oznacz moderatorów

janhalusiak
#8 Zapaleniec#

Zrezygnowałem z zakupu, ciężki kontakt ze sprzedającym i brak odpowiedzi na kluczowe pytania 🙂

Dziękuję wszystkim za pomoc!

oznacz moderatorów