anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego jest wznawiana sprzedaż banknotu który został sprzedany i opłacony?

joozef49
#7 Wielbiciel#

25.04 został sprzedany banknot a następnie opłacony, 26 04. wysłałem banknot kupującej osobie a na pocztę dostaje wiadomość , że wznowiono sprzedaż z innym nr aukcji. Jak to możliwe. Zakończyłem aukcje aby ktoś inny nie zakupił 0 pozycji. Oj te nowości coś się gmatwają. 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

kaliszaneczka-x
#15 Entuzjasta#

Pewnie mówisz o lokalnym i płatność była poza systemem allegro. To jest to że allegro tak bardzo "dba o zadowolenie kupujących" że ogranicza im możliwość takiej wpłaty. Po 5ciu dniach taka aukcja jest anulowana, dostajesz maila o ponownym wystawieniu. Możesz wejść w tą aukcję i anulować jej wystawienie. 

Na głównym allegro też potrafią się dziać cuda i wianki. Mąż kiedyś wystawiał monetę z opcję kup teraz  i licytacją. Klient nie mógł kliknąć kup teraz więc zalicytował. Ale chciał monetę na już i żadnym sposobem nie mógł tego zrobić, cofnięcie licytacji nie pomagało. Wystawiliśmy mu drugą aukcję z samym kup teraz, a pierwszą anulowaliśmy. Zakupił, wszystko pięknie bez kolejnych problemów. Za 10 min pisze że moneta jest znowu wystawiona. Co się okazało- wznowiła się z pierwszej aukcji, bo było autowznawianie. Tylko że ta aukcja była zakończona przez nas, a nie po upłynięciu czasu na sprzedaż, więc nie powinna się sama wznowić. Aukcje na kup teraz zakończone przez sprzedającego się same nie wznawiają, te z licytacją też nie. Więc dlaczego ta się wznowiła? A my musieliśmy świecić oczami za allegro, bo raz że nie mógł normalnie kupić, dwa jeszcze potem taki numer... Co na to allegro? A no to ze sprawdzili i nie widzą żadnego błędu. Klient z pierwszej aukcji przez godzinę nie mógł kupić, z drugiej jak dostał linka kupił i zapłacił w 2 min wiec to na pewno był brak błędu...

oznacz moderatorów

joozef49
#7 Wielbiciel#

Banknot wystawiony na Allegro /normalnym/ zapłacone poprzez Pay  nr auk. 12098650607

oznacz moderatorów

7YP6K
#12 Orędownik#

@joozef49 sprawdź czy nie masz włączonej opcji wznawiania Screenshot_5.jpg

oznacz moderatorów

joozef49
#7 Wielbiciel#

Jak można wznowić coś czego już nie ma ?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@joozef49 tak może się wznowić jak się sprzeda o ile było to zaznaczone, wznawia się od nowa z 1 sztuką 🙂 Zakończ i zapomnij już się nie wznowi !

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@kostas11 Nigdy nie zaznaczam automatycznego wznawiania ale to nie logiczne by coś się samo wznawiało po sprzedaży jak była wystawiona jedna sztuka. Jak dla mnie to wznowić się może tylko niesprzedana ale sprzedana to nie powinna. Tak się dzieje naprawdę?

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Jam masz wystawioną jedną sztukę produktu i się sprzeda to nie ma prawa się sama wznowić .Może płatność za nią była poza allegro ?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@joozef49 W ofercie jest zaznaczone automatyczne wznawianie z pełną liczbą sztuk, o którym pisał @7YP6K. Nie doszło tu więc do błędu technicznego.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

joozef49
#7 Wielbiciel#

Ale jak można wznowić coś co już sprzedane , zapłacone i nawet wysłane do kupującego. Te wszelkie nowości nie zawsze się sprawdzają . Przeciez na maila dostaje wiadomość ...aukcja zakonczona sprzedażą, kupujący zapłacił itp. 

ciekawi mnie tylko co by było, gdyby ktoś to kupił kolejny raz.   Aukcje musiałem zakończyć i usunołem . Coraz mniej radości z pobytu na Allegro.

 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@joozef49 ale to Ty wystawiłeś ofertę i to na Tobie spoczywa odpowiedzialność nad poprawnym ustawieniem parametrów oferty. Wykazali Ci co zostało zaznaczone podczas wystawiania oferty, że po sprzedaży się odnowiła/wystawiła ponownie. Na przyszłość będziesz wiedział na co masz zwrócić uwagę. Opcja wznawiania na allegro jest już od długiego czasu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@joozef49 Są sytuacje że kupujący kupują już sprzedany towar, wówczas musisz dogadać się z kupującym i zwrócić mu kasę.

oznacz moderatorów