anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego nie blokujecie sprzedawców podróbek monet?

boatman2
#7 Wielbiciel#

https://allegro.pl/oferta/100-zlotych-1973-r-mikolaj-kopernik-proba-10496366830

Facet regularnie wystawia bardzo rzadkie monety z PRL'u za śmiesznie niskie pieniądze, ale nigdzie nie pisze, że to kopia. Zgłaszałem jego aukcje już kilkukrotnie, ale nie ma na to żadnej reakcji Allegro.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

domkar04
#14 Krzewiciel#

Sprzedawanie kodów do Netflixów czy innych gier też jest, z tego co mi wiadomo, niedozwolone. A w praktyce jak z tym jest, wszyscy wiemy.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Masz racje takich sprzedawców powinno się dyscyplinować .Trzeba zgłaszać ,a jak to nie działa to upominać się o reakcję ponownie ,czasem ktoś logicznie myślący się tam trafi i usunie .Wystawiającemu też dobrze jest wysłać wiadomość o konsekwencjach łamania regulaminu (niewłaściwa kategoria) .Wczoraj sam pogoniłem jednego co wystawiał wartościową pozycję z okresu międzywojennego .

oznacz moderatorów

kasi_ak
#12 Orędownik#

Na moje oko to walka z wiatrakami😉 widocznie all nie ma interesu zeby takie aukcje usuwac,a jak juz ktos sue odezwie to dzialaja bardzo powoli...tak powoli ze aukcje dobiegaja konca...prowizja wpada.Kiedys zglosilem falsa 5 groszy 1934 i all tak sie guzdralo z moim zgloszeniem ze aukcja sie zakonczyla...i utopil by ktos ponad 500pln gdybym nie zalicytowal i nie wygral tej aukcji😉 pozniej odstapilem od zakupu i sprawa zakonczona...ake teraz nawet nie chce mi sie takich aukcji nigdzie zglaszac poniewaz nie widze checi i zaangazowania drugiej strony do ukrocenia tego procederu😉

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Kilka dni temu zwróciłem uwagę i jakie mogą być tego konsekwencje jednemu ze sprzedawców na AL że wystawia falsa poszukiwanej monety II RP .Odpowiedział że pytał i 99% fachowców potwierdziło mu jej oryginalność. Monety nie usunął ,zakończyła się licytacja z kwotą jaką by mógł osiągnąć oryginał ale widocznie sam to wygrał lub ktoś zrezygnował a wystawił ją ponownie już z zupełnie innym opisem i we właściwej kategorii pisząc że dał ją do sprawdzenia metalu i wyszło że to lewizna. Wychodzi na to że czasem warto zgłaszać takie przypadki niektórzy zrozumieją że nie warto kombinować i lepiej zapytać fachowców przed wystawieniem.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@boatman2 Tak się dzieje i jest to tu powszechne i naturalne, jak z resztą pisze @domkar04 czy też @mwmonety lub @kasi_ak 

Widać, że Allegro się tylko zabezpieczyło wymuszonymi zapisami w regulaminach, że niby nie pozwala, zabrania na takie praktyki 😄 Jak widać to wystarcza aby spać spokojnie i robić swoje 🙂

Nawet do tego stopnia że bierze udział w sporach między kupującymi a sprzedawcami mając świadomość, że przedmiot jest nieregulaminowy a jak przedstawisz np licencje z gry, gdzie producent na swojej stronie pisze, ze sprzedaż jest zabroniona to wyślą Cię do niego, żeby pytać czemu tak pisze, że zabrania 🤣

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

To przykre jak się patrzy że bardziej im zależy na słupkach zysków nie patrząc w jaki sposób one rosną. 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@mwmonety To fakt, gorsze jak można w łatwy sposób "próbować obchodzić" prawo 😉 Z drugiej strony jak to mówią, przykłady zawsze idą z góry 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Najgorsze jest to że tacy sprzedawcy wciskając swe lewe produkty psują pasje kolekcjonerskie ,wielu zapalonych kolekcjonerów wykiwanych na starcie rezygnuje bojąc się że ciągle może być oszukiwany .

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Znalazłem przed chwilą kilka kolejnych przykładów i to takich co łapią się pod paragraf (kopie monet z obecnego obiegu płatniczego) , aukcje 10484206627 ,10479035032 ,10484230037 a jest tego więcej.

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@msniezek @nat_not @mr_oma @la_nika halohalo sprawa jest

oznacz moderatorów