anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Handel podróbkami na bardzo szeroką skalę

MAMY ROZWIĄZANIE!
dorcia1900
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry. Ostatnio chcąc uzupełnic swoja kolekcje zaczęłam natrafiać na coraz to nowe licytacje, które były do siebie bardzo podobne. Bardzo długo grzebałam w internecie, porównywałam i sprawdzałam wszystkie zakonczone aukcje ( a znałazlam ich ponad 100). 

Z moich wielogodzinnych analiz wynika, że handel podróbkami i oszustwa trwaja okolo 2, 3 lat. 

Skala tego jest tak ogromna, ze podchodzi pod zorganizowana przestepczosc. 

Kwoty jakimi operuja osoby (nie wiem ile osob stoi za tymi aukcjami) powiazane z tym procederem, można porównać do kwoty jaka Sasin wydał na wybory. Znalazłam setki powiązan między 7 (na chwile obecną) nickami, kontami na allegro. Większość nie ma więcej jak rok. 

Powiązan jest tak dużo (te same zdęcia na różnych aukcjach, róznych nickach) że nie mam najmnięszych wątpliwośći, że od 3 lat ten proceder trwa w najlepsze a liczba osób oszukanych może sięgać tysięcy(!!).

 

Bardzo proszę, żeby osoby, które zakupiły monety na niżej podanych przykladach tytułów

monety w klaserze po numizmatyku, 
Zestaw starych monet w kartonikach,
monety banknoty i inne przedmioty po numizmatyku,
monety i inne przedmioty do wyceny po numizmatyku 
 

itp. aby sprawdzili zbiory zakupione w dziale ''zestawy'' pod kątem oryginalności

 

Również każdy zakup u osób z takimi danymi (Nie wiem czy mogę podać wszystkie nicki, ale jesli ktos jest zainegtersowany to zapraszam ) powinny sprawdzić kolekcje pod kątem oryginalności.


Sprzedaje Artur Bielsko-Biała
woj. śląskie

Sprzedaje Agnieszka Bielsko
woj. wielkopolskie

Sprzedaje Agnieszka Bielsko
woj. lubelskie

Sprzedaje Marcin Opole Lubelskie
woj. lubelskie

Sprzedaje Sebastian Kalisz
woj. wielkopolskie

Sprzedaje Sylwia Strzelce Krajeńskie
woj. lubuskie


Sprzedaje Elżbieta ) Bielsko
woj. lubelskie

 


Sprzedaje Mieczysław

Gołuchów
woj. wielkopolskie

 

Aukcje z roznych nickow wystawiane są na zmiany. Wczoraj zakonczone aukcje zostały z nicku:  Sprzedaje Agnieszka Bielsko
woj. wielkopolskie


Sprzedaje Mieczysław

Gołuchów
woj. wielkopolskie

jednocześnie powstały nowe aukcje na kolejnym nicku [edycja]
trwaja również inne aukcje powiazane z resztą np:

[edycja]


Byłabym bardzo wdzięczna jesli udostępnicie tą wiadomośc na forach internetowych, żeby jak najwiecej osob dowiedziało się o tym procederze

 

a teraz spójrzcie tylko na jedna zakonczona wczoraj aukcje,cene oraz kategorie... https://allegrolokalnie.pl/oferta/wielka-kolekcja-monety-klasery-po-numizmatyku-osz.

Allegro oczywiście nie zrobi z tym nic... dla allegro wszystko jest zgodnie z regulaminem, bo jest podana odpowiednia kategoria. 

a pierwszą rzeczą jaką można zrobić i wprowadzić jest wymóg podawania w opisie aukcji wyrażnej informacji, że jest to kopia!!

 

Osobiście nie zamierzam tego zostawić i Was -numizmatycy również zachęcam do nagłaśniania tego problemu oraz procederu na którym ktoś zarabia doslownie krocie .

 


Tutaj możecie zobaczyć jaka jest tego skala (musicie kliknac ''Aby pokazać najbardziej trafne wyniki, pominęliśmy kilka pozycji bardzo podobnych do 2 już wyświetlonych.
Jeśli chcesz, możesz powtórzyć wyszukiwanie z uwzględnieniem pominiętych wyników.'' żeby pokazały Wam się licytacje. ), polecam wejsc w galerie i niektore zdjecia wyszukac z google, Mozna tak zobaczyc, ze to samo zdjecie wstawiane jest do aukcji kilku uzytkownikow.

[edycja]

To jest tylko jeden nick. Można więc sobie wyobrazic skale tego. 


Problemem jest również to, że na allegro lokalnie nie ma mozliwosci wystawienia oceny. Dlatego oni czuja sie calkowicie bezkarnie a allegro nie zrobi z tym kompletnie NIC!!! 

Jeśli jednak ktoś zechciałby zweryfikować profile tych oszustów , chętnie podam pełne loginy moderacji. 

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@dorcia1900 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Czy mogę poprosić Cię o wysłanie loginów tych sprzedających w wiadomości e-mail na adres spolecznosc@allegro.pl?
Zgłoszę tę sprawę do odpowiedniego działu, który zweryfikuje sprawę i podejmie odpowiednie kroki.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
jestemzMarsa
#1 Nowicjusz#

Dlaczego pani wprowadziła wszystkich  w błąd że sprawa jest roziązana, skoro nic nie zostało z tym zrobione?

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@dorcia1900 dziękuję za wiadomość e-mail! Przekazuję zgłoszenie w odpowiednie ręce. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
dorcia1900
#8 Zapaleniec#

Polecam sie 😉 

 

Informacja dla uzytkownikow takich jak ja nie do konca wtajemniczonych w swiat falszerstwa. 

Wszystko piekne, nawet certyfikat (to mnie na poczatku mylilo)   jest!! https://allegrolokalnie.pl/oferta/banknoty-zlocone-24k-zlotem-z-certyfikatem-eyj

 

a tu sam certyfikat 😉 

https://pl.**piiip**s.com/item/1005004218636333.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.43c72e0bLOmrhq&algo_p...

 

 

 

oznacz moderatorów
dorcia1900
#8 Zapaleniec#

Niestety allegro nie zrobilo sobie nic z moich zgloszen popartych naprawde dobrymi argumentami i dowodami. Tymczasem handel falsyfikatami z **piiip** rosnie i ma sie dobrze. Kupujacy celowo sa wprowadzami w blad opisami, certyfikatami opisami a allegro nie widzi problemu. Tylko JEDEN uzytkownik zarobil na OSZUSTWACH (w KK tak sie to wlasnie nazywa) minimum 220000 liczac tylko do 11.09.2021.
https://archiwum.allegro.pl/kategoria/kolekcje?string=Banknoty%20Poz%C5%82acane%2024K&city=wielkopol...

 

a pan dziala dalej 🙂

[edycja]

oznacz moderatorów
gremi_gm
#9 Pomysłodawca#

I nadal nic się nie ruszyło. Ilość takich "aukcji" jest ogromna.
Problem mogłoby rozwiązać sprawdzanie danych osób zakładających konta na Allegro Lokalnie, - jedno konto na jeden dowód, oraz i przede wszystkim MOŻLIWOŚĆ WYSTAWIANIA OCEN I OPINII na Allegro Lokalnie. To takie proste.

oznacz moderatorów
jr1935
#10 Popularyzator#

na czym polega to podrabianie, monety nie są prawdziwe, banknoty są fałszywe ?, na. czym to dokładnie polega?

oznacz moderatorów
gremi_gm
#9 Pomysłodawca#

Takie monety kupowane są na chińskim, najbardziej znanym portalu Ali... Wejdź tam i poszukaj, niemal wszystko można kupić, w tym też podróbki starych monet polskich.

oznacz moderatorów
krzysztof1967rok
#8 Zapaleniec#

też się naciąłem niestety - dział kopie to wszystko podróbki 

oznacz moderatorów
krzysztof1967rok
#8 Zapaleniec#

Sprzedaje: Rafał (for_rent) od niego kupiłem fałszywki

oznacz moderatorów
krzysztof1967rok
#8 Zapaleniec#

Kupiłem podrabiane monety w dziale kopie - nie szukajcie tam prawdziwych monet. lub jak ktoś sprzedaje monety po kolekcjonerze. Monety z własnych kolekcji jak się sprzedaje to są oryginalne.

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Nawet jak ktoś sprzedaje własną kolekcję to mogą w niej być podróbki które nieświadomie kiedyś kupił . Najlepiej to numizmaty kupować od sklepów kolekcjonerskich ,tam jest pewność .

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@krzysztof1967rok Jeśli kupiłeś w dziale KOPIE to ciężko jest spodziewać się oryginału.
Ponadto jeśli monety były opisane jako oryginalne to możesz złożyć reklamację sprzedającemu.

oznacz moderatorów
starling_shop
#14 Krzewiciel#

@komis-bell była już masa takich wątków. Kolekcjonerzy kupują monety "w spadku po dziadku" licząc, że zarobią krocie na łosiu który nie zna ich wartości a później ból tyłka jak się okazuje, że cała kolekcja to szajs. Problem w tym, że nikt im oryginałów nie obiecuje, więc oficjalnie nie mają się jak domagać rekompensaty.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@dorcia1900 @krzysztof1967rok zgłoszenie zostało przekazane i zespół zajmujący się tą kategorią wypracował już rozwiązanie, dzięki któremu oferty w tej kategorii będą w jasny sposób oznaczone. Pozostaje mi poprosić Was o cierpliwość, musimy poczekać na wdrożenie, gdy wszystkie etapy będą potwierdzone, poinformujemy Was o szczegółach. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Parias86
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

niestety czytam ten wątek post factum. Dokonałem zakupu od użytkownika Client97077616 opisane jako:
Sprzedaje Agnieszka Bielsko
woj. lubelskie

Rzecz jasna wszystkie przedmioty po pseudo kolekcjonerze to fałszywki również z monety obiegowe (dolary amerykańskie, australijskie) przy czym to ostatnie chyba jest nawet nielegalne.

Linki do aukcji poniżej:
https://allegrolokalnie.pl/oferta/zestaw-po-kolekcjonerze-monety-medale-waw
https://allegrolokalnie.pl/oferta/monety-do-segregacji-po-zbieraczu-ponad-210-sztuk
https://allegrolokalnie.pl/oferta/zestaw-po-kolekcjonerze-monety-medale-kjp
https://allegrolokalnie.pl/oferta/zestaw-po-kolekcjonerze-monety-medale-sgk

Co można z tym zrobić? Oczywiście pani twierdzi, że nie wiedziała itp, nie przyjmie zwrotu itd. jak w ww. wątkach.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Parias86 Jeśli monety są niezgodne z opisem oferty, to rozpocznij Dyskusję i złóż reklamację. Nawet jeśli sprzedająca jest osobą prywatną, musi wydać decyzję reklamacyjną. W Dyskusji pracownik allegro będzie mógł się wypowiedzieć i pomóc Ci rozwiązać problem. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Parias86
#8 Zapaleniec#

Reklamację zgłosiłem, jednak sprzedający powołuje się na kategorię, w której zamieścił sprzedawane monety i standardowo nie chce wiąć za to odpowiedzialności będąc w 100% świadomym, że dokonuje oszustwa.

oznacz moderatorów
gremi_gm
#9 Pomysłodawca#

Krążycie, wymyślacie jakieś "niby rozwiązania", a najprostszego - czyli możliwości oceny wystawiającego oraz wystawiania opinii od kilku lat nie można się doprosić. 
Niestety, ale pozostaje wrażenie, że nie macie woli i chęci rozwiązania tego (i podobnych) problemów z Allegro Lokalnie. 

Szkoda.

oznacz moderatorów