anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jakie ma być to forum?

Enigma45
Ekspert Allegro

Cześć!

Pewnie niektórzy z Was pamiętają stare, dobre Cafe Numizmatyka. Posty, które wnosiły sporą dawkę wiedzy: opisy nowoodkrytych odmian monet, dyskusje na temat fałszerstw, jak i nieco lżejsze tematy, które jednak czytało się z nie mniejszym zainteresowaniem - chociażby niezwykłe posty Omnislash'a. I te legendarne już spotkania „w plenerze”…

Po kilku latach przerwy, Allegro wraca z nowym forum Numizmatyka - ożywiamy ducha przeszłości, jednocześnie dając powiew świeżości. Jest to pierwsze forum tematyczne w nowej odsłonie. Zespół Allegro Gadane będzie pracował nad tym, aby stworzyć miejsce, gdzie numizmatycy będą znów mogli żywo dyskutować o swojej pasji, nowych odkryciach, troskach i radościach kolekcjonerskiego życia, a nowe funkcjonalności pozwolą jeszcze efektywniej wykorzystywać to miejsce.

Mamy już pewną wizję co do kształtu forum, jednak chcielibyśmy poznać Wasze oczekiwania, by móc tak poprowadzić to miejsce, aby maksymalnie spełniało Wasze potrzeby. Dajcie znać, jak sami to widzicie!

Zapraszamy!

oznacz moderatorów
46 ODPOWIEDZI 46

Teriaca
#9 Pomysłodawca#

Łatwo było zniszczyć coś wartościowego, czym było dawne forum Numizmatyka, tłumacząc że we współczesnym świecie nie ma już miejsca na takie przestarzałe formy wymiany myśli jak forum/cafe i że twarzoksiąg to obecnie jedyne słuszne miejsce - gdyż tam chcą się wypowiadać użytkownicy. Trudniej będzie to teraz odbudować, ale tego życzę i cieszę się że allegro zrozumiało swój błąd.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

nie traćmy nadziei może tak jak przyroda swoją siłą się odradza tak i to forum wróci do swej świetności 

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Teriaca 

Za "twarzoksiąg" dałabym ze dwadzieścia wpunktów. Absolutnie genialne!

Pozwolę sobie używać do bólu.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Witam,

trudno powiedzieć, czy jest szansa, by forum znów stało się miejscem spotkań pasjonatów.

Może na początek zadowolimy się możliwością komunikacji z przedstawicielami Allegro, bo na co dzień trudno się przebić ze sprawami stricte dotyczącymi naszej branży.

Na początek nurtująca mnie od pewnego czasu kwestia: od niedawna w dziale Numizmatyka obowiązuje preferencyjna prowizja dotycząca licytacji, rozpoczynających się od 1 zł (bez ceny minimalnej). To dobrze, że serwis wspiera tradycyjne aukcje. Jest to też w jego interesie, bo praktycznie każda taka oferta kończy się sprzedażą.

Jest jednak dla mnie zupełnie niezrozumiałe, dlaczego dotyczy to tylko monet - a banknotów już nie. Przecież to są dwie grupy przedmiotów nierozerwalnie ze sobą związanych, i pełniących tę samą funkcję środka płatniczego. Dlatego nierówne traktowanie monet i banknotów naprawdę trudno pojąć.

pozdrwiam
Tomek

oznacz moderatorów

Enigma45
Ekspert Allegro

Kategorię "Numizmatyka" potraktowaliśmy jak kategorię testową.

Jeśli zmiana cennika spowoduje znaczący wzrost licytacji w "Numizmatyce", to całkiem możliwe, że preferencyjny cennik rozszerzymy również na inne kategorie. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

"Dobra zmiana" nadchodzimoney-mouthcool

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TomBanknoter bo uciekły im duże firmy i wiesz jakie na własne portale 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Siema 🙂 Rzadko udzielałem się na "starej" Numizmatyce - nie do końca jestem w temacie, a moje zainteresowania monetami i banknotami sprowadzają się w sumie do posiadania tych całkiem współczesnych. Ale czytywałem tamtejsze historie i całkiem sporo się dowiedziałem, choć pasjonatem nie jestem.  Oczywiście, według mnie, wprowadzenie for tematycznych jest dobrym pomysłem; o tym zresztą pisałem od początku istnienia tego nowego tworu. Co prawda nie spodziewałem się, że wprowadzicie akurat "Numizmatykę" - z powodów raczej oczywistych - jest to w sumie dość wąska "specjalizacja" i zapewne niewiele osób będzie na początku się udzielać. Chyba że to taka metoda właśnie - wprowadzić jedno z najbardziej specjalistycznych for i zobaczyć, jak pójdzie - bo jeśli pójdzie, to inne pójdą tym bardziej 😉 Chyba, że były jakieś rozmowy ze starą ekipą, o których nie wiemy.. Ale szczerze mówiąc prędzej spodziewał bym się tutaj "Mydła" czy DiR-u. Cóż...potraktuję to, jak dobry początek rozszerzenia forum na inne działy. Ale nie byłbym sobą, gdybym nie wypomniał - kiedyś, zapewne w bardzo podobnej ekipie, zepsuliście to, co działało świetnie - Cafe Allegro. Przecież stare miało już wszystko to, czego dziś oczekujecie od nowego - ludzi z pasją, pomagaczy wszelkiej maści i co najważniejsze - duszę. Te kilka lat bez Cafe nauczyło ludzi, że są inne miejsca w sieci, a sam fakt zamknięcia starego/otworzenia nowego (że przez litość nie wspomnę o innych zmianach "na lepsze") nauczył ich, że Allegro jest chwiejne emocjonalnie i mocno niestabilne. I na sam koniec - może Ty wytłumaczysz, czemu otwieracie to, co sami zamknęłiście? O ile możesz, choć zapewne - nie możesz. Bo korporacja. Albo...wstyd. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Enigma45
Ekspert Allegro

Inne czasy, inna strategia i wyciąganie wniosków. Zmiany, ale tym razem na lepsze 🙂

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

@Enigma45 O, to Allegro czasem wyciąga wnioski..? Miło słyszeć, choć to duże zaskoczenie.. 😄

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

zaznaczam, że nie chce nikogo urazić ale mam pytania

po co taki dział ?

dlaczego akurat numizmatyka ?

 

czy wkrótce można spodziewać się nowych, fascynujących działów ?

 

 

oznacz moderatorów

Enigma45
Ekspert Allegro

Numizmatyka, ponieważ to właśnie od numizmatyków otrzymaliśmy najwięcej wniosków o powrót forum. Nie wykluczone jednak, że w przyszłości lista forów tematycznych zostanie rozbudowana.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Na razie słabo coś to idzie, bo nie przychodzą powiadomienia o odpowiedziach czy nowych wpisach ...

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

O, teraz zaczęły przychodzić. Może następne życzenie ? 😋

oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@Vryko 

Czasem się mylą. Mieli znowu wyciągnąć prowizję, a wyciągnęli wnioski.

Coś jak z tym naukowcem, co to gotował zegarek trzymając w ręku jajko.

oznacz moderatorów

adam500
#8 Zapaleniec#

Pieniadze

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Enigma45 Przywitawszy, no i od razu kilka pytań

- Czy forum to będzie dotyczyło tylko ściśle numizmatyki ( monety i medale) czy również pokrewnych : notafilii, falerystyki, papiery wartościowe ( pozdrowienia dla @pibyk )?

- Czy to oznacza że będzie ktoś na wzór "opiekuna kategorii"? Do tej pory jak zgłaszałem że np coś ma datę 1956 a jest wystawione w kategorii "do 1945" to otrzymywałem info że to sprzedający ponosi odpowiedzialność za prawidłowe wystawienie przedmiotu - i nic się nie działo..

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Enigma45
Ekspert Allegro

Cześć,

Miło Cię ponownie widzieć na forum 🙂

Tak naprawdę kształt forum zależy od nas wszystkich - jeśli uznamy, że chcemy aby to było również miejsce dla notafilii, falerystyki, papiery wartościowe, to czemu nie. Ja jestem za.

Tak, będą tutaj zaglądać również opiekunowie kategorii, jednak najszybszą reakcją na wystawienie falsów okazać się jednak zgłoszenie tego przez formularz. Przyczyny są dwie:

1) opiekun będzie zobowiązany przekazać zgłoszenie do działu zajmującego się weryfikacją zgłoszeń - do tego samego, do którego bezpośrednio trafiłoby, gdyby wysłać poprzez odnośnik "Zgłoś naruszenie zasad",

2) opiekun kategorii też człowiek (musi spać, jeść i ma rodzinę), zatem nie będzie tutaj 24h.

Tak czy inaczej zgłaszając niezgodność warto napisać 1-2 zdania uzasadnienia, aby osoba podejmująca decyzję miała konkretne podstawy do podjęcia działań.

oznacz moderatorów

terazauto
#13 Ambasador#

@Enigma45jesteś dziwnie podobny do @msniezek ...

Przypadek ?

oznacz moderatorów