anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jakie ma być to forum?

Enigma45
Ekspert Allegro

Cześć!

Pewnie niektórzy z Was pamiętają stare, dobre Cafe Numizmatyka. Posty, które wnosiły sporą dawkę wiedzy: opisy nowoodkrytych odmian monet, dyskusje na temat fałszerstw, jak i nieco lżejsze tematy, które jednak czytało się z nie mniejszym zainteresowaniem - chociażby niezwykłe posty Omnislash'a. I te legendarne już spotkania „w plenerze”…

Po kilku latach przerwy, Allegro wraca z nowym forum Numizmatyka - ożywiamy ducha przeszłości, jednocześnie dając powiew świeżości. Jest to pierwsze forum tematyczne w nowej odsłonie. Zespół Allegro Gadane będzie pracował nad tym, aby stworzyć miejsce, gdzie numizmatycy będą znów mogli żywo dyskutować o swojej pasji, nowych odkryciach, troskach i radościach kolekcjonerskiego życia, a nowe funkcjonalności pozwolą jeszcze efektywniej wykorzystywać to miejsce.

Mamy już pewną wizję co do kształtu forum, jednak chcielibyśmy poznać Wasze oczekiwania, by móc tak poprowadzić to miejsce, aby maksymalnie spełniało Wasze potrzeby. Dajcie znać, jak sami to widzicie!

Zapraszamy!

oznacz moderatorów
46 ODPOWIEDZI 46

Enigma45
Ekspert Allegro

Wszelkie podobieństwo do zdarzeń i osób jest przypadkowe 🙂

oznacz moderatorów

Teriaca
#9 Pomysłodawca#

Panie Mariuszu.

ad 1. Kiedyś (już po odejściu pibyka) zgłaszałem falsyfikaty - takie wystawiane w celu oszukania nabywcy i dodawałem wyjaśnienie dlaczego tak jest, właśnie przez standardowy formularz - bo nie było do kogo innego... Za każdym razem otrzymywałem odpowiedź że nie ma żadnych dowodów że moje zgłoszenie jest prawdziwe i że to sprzedający jest odpowiedzialny za treść opisu. Jak widać to do czego Pan zachęca jest bezcelowe. Osoby które to rozpatrują nie mają żadnej wiedzy numizmatycznej. Zniechęciłem się zatem.

ad 2. Pibyk też był człowiek (dalej jest z tego co wiem :)) a jakoś żaden temat nie został przez niego pominięty, żadne zgłoszenie nie zostało olane, aukcje-wędki nie zostały bez reakcji itp. Sam to też wiem bo i mi kilka aukcji Pibyk zauważył i słusznie usunął 😉 Nie trzeba być 24h na dobę przy ekranie, wystarczy być sprawnym i mieć wiedzę, no ale to już chyba nie te czasy, nie ta strategia.

 

Pozdrawiam

Teriaca

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Enigma45 @Teriaca Tak naprawdę potrzebne są dwie osoby ( lub jedna ogarniająca obie sprawy)

- Sprzątający - ogarnie proste techniczne rzeczy : medal z okazji rocznicy Ludowego Wojska Polskiego wystawiony jako przedwojenny, kopia klipy przedwojennej wystawiona jako oryginał itp.. Po prostu przeniesie w odpowiednie miejsca, lub pogrozi palcem.

- Decyzyjny który lewizny ( w różnych działach) usunie, przeniesie i będzie miał wiedzę oraz "cohones" aby obronić swoje decyzje ( bo na pewno Ci których przedmioty będą usunięte zaprotestują )

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Enigma45 No to pierwszy challenge. Allegro wycofało części użytkowników możliwość wyszukiwania w opisie. Być może tam gdzie jest POPRAWNA produktyzacja ( a wiemy że na razie : nigdzie) może kiedyś mieć to sens. Ale nie w Działach Antyki i Kolekcje czy Sport Kolekcje. Tam wiele rzeczy jest JEDNOSTKOWYCH gdzie opis jest bardzo ważną częścią składową aukcji. Nie da się wszystkiego zawrzeć w tytule... zdjęcia, dokumenty, obrazy, ceramika, odznaki, medale itp itd.. Bądź naszym adwokatem i walcz aby tego nie likwidowano.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Enigma45
Ekspert Allegro

Cześć,

Zgadzam się z Tobą i już wysłałem naszą opinię w tej sprawie. Póki co jest to tylko test, który potrwa nie więcej niż 14 dni, niemniej będziemy się starać aby w miarę możliwości cały dział Kolekcje i Sztuka był wykluczony z tej zmiany.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

Teriaca
#9 Pomysłodawca#

Panie Mariuszu.

Coś kiepsko to idzie z tym nowym forum. Brak życia, tematów do dyskusji, inspiracji czy porad. Może dlatego że kształt obecnego tworu zwanego "gadane" nie tylko odpycha i zniechęca z powodu nieczytelności wątków ale tak na prawdę nie jest żadną odpowiedzią na apele braci numizmatycznej o przywrócenie dawnego dobrego cafe numizmatyka. Jest czymś w rodzaju coraz to kolejnych funkcji, które zdaniem allegro mają nieść ogromną pomoc sprzedającym i są serwowane co jakiś czas - na przykład ostatnio: możliwość anulowania wygranej LICYTACJI przez kupującego jeszcze przed zapłatą - czyli w praktyce zaraz po jej zakończeniu (przy czym sprzedający nie ma nic do gadania) - a to w odpowiedzi na apele sprzedających do allegro aby zrobili coś z użytkownikami licytującymi dla zabawy - takie dostałem wyjaśnienie... Czy to zmiany na dobre czy kpiny? Pozostawiam to do przemyślenia... Jeno jest Pewne - ludzie tęsknili za forum cafe numizmatyka jak w wyniku wcześniejszej dobrej zmiany zostało skasowane, teraz mają forum numizmatyka a właściwie to nie forum, tylko "gadane" i widzę że za nim nie będą tęsknili. Może zatem czas na dobrą zmianę i powrót do cafe numizmatyka w dawnym kształcie? Panie Mariuszu, działajmy póki ktoś jeszcze to pamięta...

oznacz moderatorów

TOBI421
#11 Animator#

Witam Wszystkich.

I ja postanowiłem dorzucić parę zdań wspomnień o dawnym cafe numizmatyka.

Jako numizmatyk przez małe ,,n" zbierałem monetki o nominale 2 zł.

Ale wiele razy zaglądałem tam czytając posty ludzi pasjonatów o ogromnej wiedzy.

Pamiętam tematy o monetach getta łódzkiego,o 10gr z 1840 r i wiele innych.

Oraz allegrowicza który niszczył swoje monety nabijając swoją ,, puncę" i wystawiając je za miliony.

Pozdrawiam .

 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@TOBI421Pamiętam nawet obiecywał że niebawem wyda katalog z tymi swoimi cudami i jakoś go na rynku nie widzę a szkoda bym się pośmiał jeszcze raz z jego cudownych produktów 

oznacz moderatorów

adam500
#8 Zapaleniec#

Najlepiej byłoby przefiltrować i udostępnić archiwum starego forum. Było tam wiele interesujących i poszukiwanych informacji, do których autorzy stracili dostęp. To przywróciłoby range forum i zaufanie do państwa intencji. Na razie wygląda to jak dobra zmiana tvp. 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@adam500 Nie ma kopii tych stron na https://web.archive.org/?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Enigma45  podbiję na tym forum dowcip opowiedziany przez @TomBanknoter :

Dla kupujących

Kolekcje i sztuka: licytację powyżej 1000 zł potwierdzisz kodem SMS

Od kiedy: 1 września

W dziale Kolekcje i sztuka potwierdzisz licytację kodem SMS. Wyślemy Ci go, jeśli wartość jednego lub łączna wartość kilku licytowanych przedmiotów wyniesie co najmniej 1000 zł. Kod wyślemy na numer z ustawień Twojego konta Allegro

Przepraszam jak licytować w ostatnich sekundach?? Przecież to zabije mnóstwo aukcji/licytacji? Jaki jest tego cel? I czy to na pewno prawda??

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Teriaca
#9 Pomysłodawca#

Też to dostałem... niestety wygląda to na prawdę... @Enigma45 proszę o nas zawalczyć i stanowczo zaprotestować u władz korpo bo to zniszczy licytacje w naszej kategorii i z allegro wyniosą się już wszyscy... Domyślam się że to miała być pomoc ze strony allegro aby zapobiegać licytowaniu dla żartu... coś w stylu: pacjent ma zły wzrok to zmiażdżymy mu nogi żeby nie mógł chodzić i zrobić sobie krzywdy... - żadne rozwiązanie tego problemu nie będzie dobre jeśli kupujący nie będą skutecznie zobowiązani do wywiązania się z umowy PO wygraniu licytacji.

oznacz moderatorów

Enigma45
Ekspert Allegro

Cześć,
Funkcjonalność wchodzi, ponieważ mieliśmy coraz więcej zgłoszeń od Sprzedających o niefinalizowaniu transakcji. Od czasu, kiedy zgodnie z prawem można odstąpić od zakupu dokonanego zdalnie w trybie licytacji ilość niesfinalizowanych transakcji wzrasta z miesiąca na miesiąc.

Wiem, że dla Kupujących sms też może być kłopotliwy, dlatego szukaliśmy rozwiązania pośredniego - takiego które zmniejszy problem Sprzedających, a jednocześnie nie będzie zbyt kłopotliwy dla Kupujących.

Plan jest taki: po zweryfikowaniu po pierwszym bidzie na kwotę 1000 zł lub większą nie będzie konieczności ponownej weryfikacji przez 30 dni.

PS. Znając zaradność Snajperów, sądzę, że ich właściciele szybko znajdą rozwiązanie na konieczność wysyłania sms 😉

 

 

 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Witam,

Cóż, w postaci, jaką opisałeś, będzie to zapewne mniej katastrofalne, niż się spodziewaliśmy. Jednak w dalszym ciągu nie widzę sensu wprowadzania tego rozwiązania, ani jego wpływu na liczbę nie finalizowanych transakcji.

Przyczyną są zapewne wahania kursów metali szlachetnych - ale na to Allegro zdaje się nie ma wpływu tongue-out

Jeśli się jednak upieracie przy wprowadzaniu tego rozwiązania, to proponuję ograniczyć jego stosowanie do kategorii szczególnie wrażliwych, czyli monet złotych i produktów inwestycyjnych, a resztę numizmatyki i kolekcji zostawić w spokoju.

oznacz moderatorów

Teriaca
#9 Pomysłodawca#

@Enigma45 To co Pan napisał niestety świadczy o oderwaniu allegro od faktycznych problemów użytkowników.

1. Zgłoszenia miały zapewne na celu wprowadzenie mechanizmu dyscyplinującego kupujących ale po wygraniu aukcji. Na przykład po 3 niewywiązaniach się z umowy blokada konta do czasu wywiązania się z tych transakcji.

2. Kupującego i sprzedającego wiąże umowa prawna wg której kupujący ma zapłacić w terminie płatności. Jeśli nie zapłaci w terminie płatności a nie rozwiąże wcześniej umowy to jest to niedotrzymanie warunków umowy z winy kupującego - nie można tutaj mówić o odstąpieniu zgodnym z prawem i allegro nie powinno tego akceptować.

3. Czy potwierdzenie jakimś smsem cokolwiek poprawi w tym zakresie? Nie! Kupujący dalej będą mieli możliwość nie zapłacenia i nie skontaktowania się.

4. Co jest złego w snajperach???? SZOK! Przecież istnienie takich serwisów zwiększa sprzedaż na allegro. Np ja - jakby nie było snajpera to bym zmniejszył zakupy na allegro o 90% - bo nie chciałoby mi się tego pilnować... To samo z pomysłem wydłużania aukcji o 5 min po każdym zalicytowaniu żeby uniemożliwić używanie snajpera... - skąd taki strach przed snajperami?

oznacz moderatorów

Enigma45
Ekspert Allegro

ad. 1 i 2: Allegro nie może karać za niewywiązanie się z umowy kupna - sprzedaży, jeśli prawo dopuszcza odstąpienie od umowy bez podania przyczyny.

ad. 3: przetestowaliśmy funkcjonalność w Strefie Kolekcjonera: wyniki są pozytywne

ad. 4 A kto tutaj napisał, że jest coś złego w snajperach? 🙂

 

oznacz moderatorów

Teriaca
#9 Pomysłodawca#

Panie Mariuszu. Ad.1 i 2. Zwykle jest tak że kupujący nie odstępuje od umowy (nie wysyła prawnie wymaganego do tego oświadczenia) tylko po prostu nie płaci i się nie odzywa. Zatem umowa jest ważna zgodnie z prawem. Wiem że allegro tego nie odróżnia ale ma to różne skutki prawne i w takim przypadku powinny być sankcje - co jest zrozumiałe.

oznacz moderatorów

Teriaca
#9 Pomysłodawca#

Co do walki ze snajperem to taki pomysł wyszedł ze strony allegro w jednej z ostatnich ankiet na temat licytacji. Jedną z proponowanych zmian było "uniemożliwienie licytowania za pomocą snajperów poprzez wydłużanie czasu aukcji po każdej ofercie o 5 minut". Tak więc Panie Mariuszu odpowiadam że pisało o tym allegro i pomysł wyszedł od allegro.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@Teriaca "To samo z pomysłem wydłużania aukcji o 5 min po każdym zalicytowaniu żeby uniemożliwić używanie snajpera..." - po każdej ofercie, która padła w ostatniej minucie;)
Jeden ze snajperów to "obszedł", licytując minimalnymi możliwymi postąpieniami (do ustalonego wcześniej maksimum) nieco wcześniej niż minutę przed końcem aukcji.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów