anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klient wylicytował przedmiot i nie ma zamiaru płacić

MAMY ROZWIĄZANIE!
Dijkstra1989
#8 Zapaleniec#

Klient kupił ode mnie monetę po wysoce zawyżonej cenie i od tej pory zero kontaktu! Telefon to fikcja(Zawsze nie dostępny)! Po forach już krążą teorie, że sprzedawców badziewia i śmiecia, falsów i podróbek będzie się gnębić! Będzie podbijać cenę np do progu 40000 za przedmiot warty 10000 by na pewno wygrać i nie zapłcić!  Ponieważ wielkie allegro ma to wszystko bardzo głęboko.

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
xyz96
#21 Demiurg#

Po 7 dniach wystąp o zwrot prowizji i wystaw przedmiot ponownie. Jeśli problem z tym samym kupującym będzie się powtarzał, dodaj go do czarnej listy i dodatkowo zgłoś tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=214387b5-397a-4941-9f72-7d844023040c

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

kupił monetę czy coś z tego badziewia o którym wspominasz ,jeśli chodzi o falsy podróby itp. to powinny być tak opisane żeby każdy widział co to jest (niektórzy piszą np.nie wiem ,nie znam się ,to nie moje po dziadku itp. a takich to mi nawet nie szkoda zwłaszcza jak wystawią w kategorii z oryginałami a potem nie dostaną zwrotu prowizji .,ale jeśli produkt był oryginalny to masz rację trzeba takich pakować na czarną listę.

oznacz moderatorów
Dijkstra1989
#8 Zapaleniec#

https://allegro.pl/oferta/jerzy-fryderyk-hohenzolern-trzeciak-1591-9386027890?snapshot=MjAyMC0wNi0yM...

Nie wiem czy byłem kiedyś pana klientem, ale czy to dla pana jest fals, kopia, reprodukcja?

Czy pisze, że mam to po dziadku, babci czy w spadku? Moneta był wystawiona w odpowiedniej kategorii!

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

podaje ogólne przykłady opisów aukcji z kopiami które są wystawiane pośród monet oryginalnych nie pisałem o konkretnym przypadku pańskiej aukcji

oznacz moderatorów
lendo_net_pl
#7 Wielbiciel#

ale w sumie co ma do tego allegro... pomijam same płatnosci ale ludzie ktorzy licytuja zgodnie z polskim prawem maja obowiazek odebrac i zaplacic za wylicytowany towar. Takze jak ktos zaplaci Ci 40000 to idz do sadu po kase i po sprawie 🙂

oznacz moderatorów
Dijkstra1989
#8 Zapaleniec#

Niby proste, ale do tej pory trzymałem się od sądu w bezpiecznej odległości i wolałbym by tak już zostało! Moim zdaniem allegro również powinno zależeć. Bo jaka radość z prowizji od sprzedaży skoro i tak muszą mi ją oddać? Ja nie zarabiam i tracę czas i allegro nie zarabia  

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Dijkstra1989 To błąd. Sądów nie należy się bać. Ja bym tutaj założył kupującemu sprawę. Odczekał trochę, jakieś 2 tygodnie, następnie wysłał przedsądowe wezwanie do zapłaty. Jak nie zareaguje, założył sprawę. Dopiero by się zdziwił 😄

Masz duży naddatek na wartości więc warto 🙂

oznacz moderatorów
lendo_net_pl
#7 Wielbiciel#

To dziala w obie strony bo tak gosc kiedys sprzedawal bodajze Jeep'a i musial go oddac za psie pieniadze 😉

oznacz moderatorów