anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Konserwacja,mycie,prasowanie starych banknotów i ich sprzedaż na Allegro

bluray1080
#8 Zapaleniec#

Witam serdecznie.Czy jest dozwolona sprzedaż konserwowanych,mytych,prasowanych i Bóg wie co jeszcze banknotów na Allegro w celu ich  sprzedaży z większym zyskiem, bez dodania w opisie aukcji że taka czynność została wykonana?Pewna osoba kilkukrotnie wygrała u mnie kilka aukcji uzywanych banknotów z czasu PRL-u.Nie ma w tym nic dziwnego,po to są aukcje aby ktoś coś licytował i wygrywał.Moje zdziwienie nastąpiło kiedy ów wygrywająca osoba moje aukcje,wystawiła wylicytowane banknoty na sprzedaż niespełna kilka dni po ich otrzymaniu.Nie specjalnie się tym przejełem,pomyślałem kupił to i może sprzedać.Zaciekawiła mnie natomiast jedna rzecz,mianowicie dla czego na moich zdjęciach w aukcji te same banknoty wyglądały jakościowo dużo dużo gorzej??Pomyślałem że zdjęcia które robi nowy nabywca moich banknotów,są robione w gorszym świetle dlatego nie widać faktycznego ich zużycia.Teraz już wiem że tak nie jest.Wszystkie banknoty są myte a następnie prasowane i jestem tego na 100% pewien!!Jak inaczej można wytłumaczyć tak ogromną różnicę w wyglądzie banknotu kiedy ja go sprzedawałem??Oczywiście w opisie aukcji nic nie ma o tym że taki zabieg został przeprowadzony,co według mnie jest nie uczciwe według licytujących.Co do reszty opisu aukcji jest ok,że banknot oryginalny,licytacja o 1 zł z zamieszczonymi pięknymi zdjęciami itp itd.Ktoś może powiedzieć co to mnie interesuje?w sumie to nic tylko szkoda mi licytujących a i sam mogę kiedyś taki banknot kupić.Czy może ktoś mi coś powiedzieć wiecej na ten temat??Pozdrawiam

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

pinsplash
#21 Demiurg#

@bluray1080 Niestety tak jest. Prawda @Enigma45 ? Muisz przy zakupie używać własnej wiedzy. W kolekcjach jest wiele naprawdę dobry falsów i "poprawek" stanu. Ba, nawet niektóre gradingi budzą wątpliwości.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

dariuszszill
#11 Animator#

A co w tym dziwnego, zwykły biznes. Kupno naprawa sprzedaż, coś jak kupienie klasyka i jego renowacja do dalszej odsprzedaży i zarobku.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@bluray1080 czy możesz wskazać numer oferty, co do której masz takie podejrzenie? Skonsultuję to ze specjalistą, ale konieczne będzie sprawdzenie szczegółów oferty i zdjęć, o których piszesz. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@bluray1080 Czy doprowadzenie "uszkodzonego" przedmiotu do lepszego stanu jest przestępstwem > tzn., że nie mozna kupić czegoś, naprawić, poprawić wygląd ?

Szkoda Ci, że ktos inny wpadł na ten pomysł ? Wg. Ciebie kupienie np. uszkodzonej wiertarki, naprawienie jej, i odsprzedanie z zyskiem jest be ? Fajne podejście.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Ziolko39 Mówisz o kolekcjach. A tutaj poprawianie jest nie ok. Co więcej TO POWINNO BYĆ W OPISIE.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

To mi wytłumacz dlaczego ? Mam banknoty z czasów PRL > sprzed denominacji > były pogniecione > też je wyprasowałem > włożyłem w grubą książkę, żeby zachowały kształt > żle zrobiłem ? A jakbym chciał je sprzedać to źle > na razie zachowuję jako pamiątki

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Ziolko39 Nie, samo włożenie w książkę jest ok -  bo nie ingerujesz w banknot. Ale wypranie czy wyprasowanie - taką ingerencję jest.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

pinkpink11
#12 Orędownik#

Wyczyszczenie przedmiotu przed sprzedażą jest ingerencją?

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

A wyprasowanie go już jest ? A jak wyczyszczę soczewki w obiektywie, bo są brudne to też ingerencja ? A nasmarowanie go bo ciężko pracował ?

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Ziolko39 @pinkpink11 Chłop do słupa, a słup jak biskup... mówię o kolekcjach! Jak kupisz rurę, peknie i zespawasz to być moze uzyskasz taką samą cenę. Jak kupisz znaczek, banknot przedrzesz na pół i skleisz taśmą - to moze być praktycznie bezwartościowy z kolekcjonerskiego punktu widzenia.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@pinsplash Mowimy o oczyszczeni i wyprasowaniu, a nie o klejeniu taśmą. Banknot jet brudny > to go oczyściłem. A jak wyczyszczę soczewki w obiektywie, bo są brudne to też ingerencja ? Pognieciony > wyprasowałem. Wg tego co piszesz to najlepiej im bardziej zgnieciony i brudny tym lepiej > trudno ale to do mnie nie dociera. 

Wg mnie ten post @bluray1080 wynika tylko wyłacznie z zawiści, że ktos kupił, dokonał renowacji i sprzedał z zyskiem. Zabytki i to dużo starsze poddaje się RENOWACJI > i jest to zgodne z zasadami i prawem.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Ziolko39 

Renowacji dokonują fachowcy. A prasowanie czy pranie banknotu to zwykła amatorszczyzna i przynosi więcej szkody niż pożytku.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Prać tez trzeba umieć > nie za duzo wody, bo się podrz. > nie szczotką tylko delikatną gąbką, Prasować w odpowiedniej temperaturze > żeby nie spalić. Te czynności wymagają fachowca. 😍

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@Ziolko39

  I białe z białymi a czarne z czarnymi 😁

_____________
Kama
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Popatrz, a ja zawsze byłe pewien, że można wszystkie razem. Tak to jest "człowiek się całe życie uczy, a i tak głupi odchodzi "😙

oznacz moderatorów

MarX7
#3 Debiutant#

e można razem, bo jak wrzucisz banknoty 50zł i 20zł, to Ci wyjdą dwie 35 zł... 😉  

oznacz moderatorów

pinkpink11
#12 Orędownik#

@pinsplashjak ma się podarcie banknotu do jego wyczyszczenia?

 

Bitwę pod Grunwaldem też co jakiś czas poddają renowacji i w żadnym stopniu nie traci ona na wartości.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

A tak przy okazji, to banknot po renowacji lepiej się sprzeda niż taki brudny i pognieciony. To chyba logiczne ?

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

Tak swoją drogą, pranie brudnych pieniędzy jest nielegalne 🤣🤣🤣

oznacz moderatorów