anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Opłata za wystawienie Kolekcje :(

kostas11
#21 Demiurg#

W podkategoriach Antyki i sztuka oraz Kolekcje opłata za wystawienie oferty wyniesie 0,1% ceny przedmiotu, jednak nie mniej niż 0,05 zł i nie więcej niż 2,50 zł za 10 dni.

@msniezek @cloudcloud @_HolaOla_@mr_oma  @la_nika   powiedźcie czy jak mam wystawione na jednej aukcji 50 x 144 zł to będzie liczone od 144 zł czy od 7200 zł zapłacę 14 groszy czy 2,50 zł za wystawienie ?

Czemu niszczycie do końca ten dział 😞  dla ułatwienia przedstawię koszty po nowej opłacie mam 50 aukcji, 100 zamówień w miesiącu prowizja 1000 zł i teraz jak mi dojdzie opłata 2,50 zł za każdą aukcję 10 dni to mam 375 zł dodatkowej opłaty 😞  czyli pozyskanie 100 zamówień wychodzi 1375 zł co daje 14 zł na zamówienie 🙂 wzrost opłaty o 40 % 😞

Wtedy będę musiał się pożegnać 😞 bo taniej mi wyjdzie google ads gdzie koszt konwersji mam 3 - 4 zł i klient zostaje w sklepie internetowym a na allegro są to przeważnie jednorazowe zakupy 😞

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

mwmonety
#21 Demiurg#

@kostas11 Wejdź do strefy kolekcjonera na allegro wystawiaj tak jak do tej pory a prowizje będziesz miał dużo mniejsze (ja tak wystawiam swoje) ale te dopłaty do wysyłek to jest na pewno gwóźdź do trumny dla wielu sprzedawców.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mwmonety miałem ofertę nawet dzwonili do mnie ale wiem że jak to ruszy to i tak podniosą tam prowizję 🙂  dla mnie allegro to dodatek stanowi 5 - 10 % mojej sprzedaży zawsze to coś do biznesu ale nie ma zamiaru się zarzynać, siedzieć codziennie w wigilie, urlopu czy wypady weekendowe i sprawdzać poczty czy ktoś nie założył dyskusji 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kasi_ak
#12 Orędownik#

Na moje oko zaplacisz 2,5 pln za jedna aukcje🤬  i widac ze niestety wszystko idzie w zla strone, drobni sprzedawcy co wystawiaja okazjonalnie jakos to przelkna ale dla duzych sklepow numizmatycznych ktore wystawiaja 100,200 lub wiecej aukcji to juz jest powazny koszt i pewnie niektorzy powiedza good bay all😉. Jak mowi stare powiedzenie nie zarzyna sie kury ktora znosi jajka a all wlasnie to robi😉

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kasi_ak już dobili jak wiecie powstał portal kilka lat temu po kolejnych podwyżkach i siedzi tam większość sprzedawców firm numizmatycznych i z tego co widzę fajnie to śmiga sam tam często kupuje ceny mniejsze niż tu 😞 

Na allegro mam kilku sprzedawców gdzie dużo kupuję i ostatnio dostałem wizytówki gdzie pootwierali swoje sklepu numizmatyczne i mają tam taniej, więc się automatycznie przeniosłem 🙂

Szkoda bo strzelają se w kolano 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kasi_ak
#12 Orędownik#

Dokladnie, kupuje na all od 11 lat i teraz coraz czesciej zaczynam robic zakupy na innej platformie, ceny na all powariowaly do tego dochodza podbijacze🤬 coraz mniej mi sie to podoba i jestem tu raczej przez sentyment. Jezeli jeszcze odejdzie jakas czesc renomowanych sprzedawcow to zrobi sie nieciekawie☹

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kasi_ak najciekawsze że wprowadzili to tylko dwóch kategoriach 😞 chyba chcą się pozbyć tego asortymentu 😉

  1. W podkategorii Instrumenty opłata za wystawienie oferty wyniesie 0,1% ceny przedmiotu, jednak nie mniej niż 0,05 zł i nie więcej niż 2,50 zł za 10 dni.

  2. W podkategoriach Antyki i sztuka oraz Kolekcje opłata za wystawienie oferty wyniesie 0,1% ceny przedmiotu, jednak nie mniej niż 0,05 zł i nie więcej niż 2,50 zł za 10 dni.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Każdy pasożyt niekarmiony po jakimś czasie sam zdycha.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Czekam na odpowiedź i potwierdzenie moich obaw ?

@msniezek @cloudcloud @_HolaOla_@mr_oma  @la_nika   powiedźcie czy jak mam wystawione na jednej aukcji 50 x 144 zł to będzie liczone od 144 zł czy od 7200 zł zapłacę 14 groszy czy 2,50 zł za wystawienie ?

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kostas11 chyba tutaj jest nasz patron : @Enigma45  - pomożesz?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pinsplash ale to jest ogólne pytanie więc powinien każdy z adminów wiedzieć a w regulaminie nie znalazłem odpowiedzi, jest tylko info o cenie przedmiotu 😞 jak znam życie będzie to x X ale wolę się upewnić co bu mi na koniec miesiąca prowizja nie skoczyła o 40 %  ;(

 opłata za wystawienie oferty wyniesie 0,1% ceny przedmiotu, jednak nie mniej niż 0,05 zł i nie więcej niż 2,50 zł za 10 dni.

A nie przedmiotów 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kostas11 zobacz procenty - to jest jakaś masakra

1. Podkategorie akcesoria podwyżka z 9% na 12% - 33%

2. Pozostałe z 9% na 15% - 66%

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

No nieźle 66% to już nieźle pod beretem może namieszać.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@pinsplash + wystawienie w moim przypadku jest to 

akcesoria + 73 %

Pozostałe + 106 % 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

 I znowu cios w plecy od allegro. Dzięki Tobie @kostas11 się dowiedziałem o kolejnej podwyżce gdyż jak dotąd odnotowałem tylko to że podwyżka za za sprzedaż będzie nie wielka:

Podwyżki od 20.jpg

 

Okazuje się że będzie jeszcze podwyżka opłat za wystawienie ofert o której nie wiedziałem. Cóż, trzeba mi nastawić kalendarz i pokasować w porę aukcje. 

 

Najdziwniejsza jest oczywiście podwyżka prowizji od prowizji (za promowanie) ale z tej formy nie korzystamy.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Mnie to tak allegro zainspirowało tymi nowymi opłatami i prowizjami że w dniu 22 grudnia tego roku kończy się ostatnia moja aukcja i póki co nic nie będę wznawiał chyba że wreszcie coś się radykalnie zmieni by sprzedawca mógł też zarabiać a nie tylko dawał zarabiać .

oznacz moderatorów

Client:79179573
#16 Inspirator#

Witaj @mwmonety.

Jestem podróżnikiem w czasie i właśnie wróciłem z przyszłości, żeby Ci powiedzieć, że po 23 grudnia 2020 roku Allegro się radykalnie nie zmieniło, a Ty i tak wznowiłeś swoje aukcje.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Client:79179573 Może ciebie to bawi ale ja już decyzję podjąłem i jest to odpowiednia pora by ze sceny niepokonanym ,wypracowałem sam na allegro dobrą markę dbając o klientów ,rozwiązując nawet najmniejsze problemy ale to co się teraz wyprawia to już nie jest dla mnie jako jednoosobowej firmy która prowadzi tę sprzedaż tylko w wolnym czasie którego i tak mam mało pracując zawodowo w innej branży ,czas skończyć z wyścigiem szczurów tylko po to by być lepiej widocznym ,przestało to przynosić zyski jak i satysfakcję.Szkoda było kiedyś lepiej ,teraz mimo" uznania"  (SS mam już  ponad 2 lata bez przerwy ) czuję się tutaj niepotrzebny i traktowany tylko jak maszynka która ma pracować na czyjś zysk. 

oznacz moderatorów

kasi_ak
#12 Orędownik#

Szkoda bo pewnie w Twoje slady pojda tez inni☹ I tak wlasnie all strzela sobie w stope

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@kasi_ak W mojej branży to już prawie wszyscy więksi sprzedawcy z tego portalu zeszli są inne alternatywy ja na razie z handlem kończę tak tu jak i na innych portalach ale masz racje inni też odejdą jak ktoś chce handlować to sobie miejsce znajdzie nawet na bazarze pod chmurką można lepiej zarobić latem tak sprzedaję i nie żałuję .

oznacz moderatorów