anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z wyszukiwarką

edos_2007
#9 Pomysłodawca#

Witam.

Mam pytanie odnośnie wyszukiwarki, a mianowicie jeśli w dziale monet obiegowych wpisuje rok 1990 pokazuje mi aukcje monet z różnych lat.

Po tym roczniku czyli od 1991 do 2021 jest oki.

Myślałem, że nikt z tych lat nie sprzedaje monet obiegowych ale po wpisaniu 1991 pokazało mi parę aukcji powiązanych tzn. ktoś wystawił np. 1 złoty z 1990 i 1991 r.

Jaka może być tego przyczyna?

Pytanie może bardziej powinienem zadać komuś z obsługi Allegro.

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

edos_2007
#9 Pomysłodawca#

Sorki zapomniałem dopisać gdzie tkwi problem

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@edos_2007 To sprzedający podejmują decyzję w jakiej kategorii wystawiają przedmioty. Jeśli zauważysz ofertę wystawioną w niewłaściwej kategorii, możesz nam ją zgłosić. Zajmiemy się taką sprawą.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

mennicze_grosiki
#9 Pomysłodawca#

Witam.

Rozumiem doskonale o co chodzi. Wchodzę w pierwszą lepszą aukcję i widzę rok 2021 wystawiony w kategorii obiegowe 2021 więc oki. Tylko dlaczego np. rok 2021 jest we wyszukiwarce 1990 r? 

To link do wyszukiwarki dla roku 1990

https://allegro.pl/kategoria/iii-rp-1990-obiegowe-8757?string=1990&bmatch=nbn-e2101-d3718-c3682-col-...

 

Te aukcje np. zgłaszałem parę razy. Czy to jest 5 złoty obiegowa? Dałem sobie spokój - zero reakcji ze strony allegro - szkoda czasu.

https://allegro.pl/kategoria/iii-rp-1990-5-zl-okolicznosciowe-249502?string=3%20denary&bmatch=nbn-e2...

2 złote obiegowa?

https://allegro.pl/kategoria/iii-rp-1990-2-zl-okolicznosciowe-9001?string=3%20denary&bmatch=nbn-e210...

Przykro mi jeśli ktoś się poczuje urażony, ale jak szukam konkretów to co mnie interesują jakieś denary.

Pozdrawiam

 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@nat_not A jak wpisałem MONETY PO 1990 to mi się wyświetliło sporo nielegalnych podróbek z obecnego obiegu co jest przestępstwem np. aukcje 10484206627 ,10479035032 ,10484230037 .

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@mwmonety To musi być jeden z tych uprzywilejowanych sprzedawców 😉 A czytałeś opis o sprzedawcy i na samym dole instrukcje dla płacących poza allegro wraz z nr konta 😂 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@ZibiK30 Całkiem możliwe że jest to jakiś "celebryta" wśród tych co ten kit wciskają ,zobaczymy jak długo , ja mam go już na oku jak i czekam co z nim zrobią .

oznacz moderatorów

mennicze_grosiki
#9 Pomysłodawca#

mwmonety nie mam żadnego GN by sprawdzić jak działa na nie magnes - więc co do tej kwestii się nie wypowiadam.

oznacz moderatorów

mennicze_grosiki
#9 Pomysłodawca#

mwmonety Te aukcje które podałeś są w dobrej kategorii bo to kategoria Kopie i reprodukcje - jest oki.

 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@mennicze_grosiki Te kopie monet są obecnym środkiem płatniczym a fałszerstwo i wprowadzanie ich do obiegu jest niezgodne z prawem . 

oznacz moderatorów

mennicze_grosiki
#9 Pomysłodawca#

mwmonety sorki ale czegoś tu nie rozumiem. Jak kopia monety może być środkiem płatniczym?

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@mennicze_grosiki Czego nie rozumiesz? Ktoś wprowadza do obiegu fałszywą monetę łudząco podobną do oryginału bez oznaczeń że jest to kopia ,fals .Możne sprzedawać kopie ale tylko takich monet które już nie są obecnym środkiem płatniczym i tylko w odpowiednich kategoriach. Monety 2 złotowe są obecnie prawnym środkiem płatniczym i prawo zabrania wprowadzania ich do obiegu.

oznacz moderatorów

mennicze_grosiki
#9 Pomysłodawca#

mwmonety z tego co widzę to jest to 2 zł GN . Myślisz, że ktoś sobie zrobił matryce około 18-20 lat temu jak Zygmunt  August był po 1200.00zł i bił te monety by sprzedawać z kosmicznym zyskiem?

Z mojej strony z opisu wynika iż gość szuka "jelenia" twierdząc że jest to "MONETA NIE JEST ORGINALNA" - może się mylę.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@mennicze_grosiki Te kopie są bite teraz obecnie i przypływają z Chin ale z tego co słyszałem również ze wschodu .Magnes nie jest autorytetem w potwierdzaniu autentyczności.

oznacz moderatorów

mennicze_grosiki
#9 Pomysłodawca#

mwmonety może i masz rację wiec nie dyskutuje w tej kwestii.

 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@mwmonety @mennicze_grosiki Przekazałam Wasze zgłoszenia do weryfikacji. Jeśli potwierdzi ona nieprawidłowości, podejmiemy działania.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów