anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witam mam nową monetę 2021 5zł z przesuniętym środkiem - destrukt, czy trzeba zgłaszać sprzedaż do u

xtomk
#1 Nowicjusz#

Czy mogę wystawić ją na allegro ? jak to wygląda czy trzeba zapłacić podatek od sprzedaży, zgłosić do urzędu skarbowego ? 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

br.
#21 Demiurg#

@xtomk  Najpierw sprzedaj później pomyślisz o podatku.  Nie sadzę żeby to była jakaś ogromna kwota  wymagająca zgłaszania do urzędu skarbowego.  Oczywiście opodatkowaniu podlega tak zwany przychód czyli kwota ile "zarobiłeś" na sprzedaży.  Rozliczysz się z Urzędem Skarbowym jak co roku, za ten rok  do 30. 04. 2023 roku

Ale jezeli nie masz dochodów, nie pracujesz to wiesz chyba że do kwoty 30 000 dochody są zwolnione z opodatkowania.

oznacz moderatorów

Jesus_Mordino
#9 Pomysłodawca#

Radzę unikać słowa "oczywiście" - kiedyś się na takiej pozornej "oczywistości" mocno przejechałem.
Jeśli xtomk ma tę monetę od ponad pół roku, to taka sprzedaż opodatkowaniu nie podlega i nie musi być wykazana nigdzie.

P.S. Dochody do 30.000 nie są "zwolnione z opodatkowania" - gdyby były, to nie wykazywałoby się ich w zeznaniu.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Sprzedając taką jedną monetę to jeszcze nie powód by lecieć do US i płacić podatek .Zarobek faktycznie może być wielokrotnością tego nominału ale cena końcowa nie będzie bardzo wysoka. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A ile za to się dostaje żeby zgłaszać przed sprzedażą do US? wystaw a później się wyjaśni za ile się sprzeda.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xtomk bez podatku możesz sprzedać produkt który posiadasz dłużej niż 6 miesięcy 🙂 inaczej musisz rozliczyć dochodowy w picie na koniec roku. Ale możesz zaryzykować i olać, jest szansa że się nie dopatrzą o ile nie sprzedajesz nonstop 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów