anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Witamy numizmatyków!

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

Witajcie na forum Numizmatyka!

To miejsce dla tych, którzy interesują się numizmatami i zdarza im się sprzedawać je lub kupować na Allegro. Zapraszamy do dyskusji wszystkich pasjonatów oraz kolekcjonerów monet, banknotów i pozostałych znaków pieniężnych.

Zanim włączycie się do rozmowy, zapraszam Was do zapoznania się z kilkoma tekstami, które pomogą Wam zrozumieć, jak dokładnie korzystać z Allegro Gadane. Tutaj poznacie ekipę moderatorów, wyjaśniamy też czym jest to miejsce, a tutaj znajdziecie kilka dobrych rad o porządkowym charakterze. Z czasem być może wspólnie wypracujemy zasady specyficzne dla Numizmatyki i dopiszemy je w tym miejscu.

Na forum Numizmatyka spotkacie również trójkę naszych ekspertów: Justynę Cieślak (@j_cieslak), Senior Key Account Managera w dziale Kolekcje i Sztuka, Mariusza Krasowiaka (@Enigma45), Business Unit Managera oraz Mariolę Iwon-Zubalewicz (@mariola_iwon), Category Ownera w tym samym dziale. To osoby odpowiedzialne za kształt i rozwój kategorii kolekcjonerskich. Część osób o dłuższym stażu w Allegro z pewnością Mariusza kojarzy 🙂

Owocnych dyskusji!

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

leprokonus
#8 Zapaleniec#

Oszustwo w aukcji

,,Moneta 1 zł 1929 super stan.,,

Użytkownik droft1978 posługuje się zdjęciem z Wikipedii. Pomimo, że próbuję zainteresować tematem obsługę aukcja trwa w najlepsze. OFERTA: 4E4974CD-1868-4884-874B-37E984A4594D

oznacz moderatorów

kasi_ak
#12 Orędownik#

Witam

Mam nadzieje ze uda rozkrecic sie to forum.Stare Cafe mialo swoj klimat i ciezko bedzie mu dorownac.Ale brawo za inicjatywe👍

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Też jestem kolekcjonerem banknotów...z tym że takich bardziej współczesnych. Łapię się? 😛

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A czy tzw."świnki" zaliczamy do kolekcji numizmatyków?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@LEW433 oczywiście, fakt że głównie chodzą po cenie złota ale to dalej moneta i to ponad 100 letnia 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

leprokonus
#8 Zapaleniec#

Zajrzyj sobie do netu a nie zadawaj infantylnych pytań. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Vryko zbieranie banknotów to bardziej notafilia niż numizmatyka ale wszyscy wrzucają to do jednego wora jako numizmatyka 🙂

Pewnie że się łapiesz, niektóre współczesne też mają sporo większą wartość niż nominał 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@kostas11 Szczególnie te z "kaczką".

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Enigma45 @j_cieslak @mariola_iwon drodzy menadżerowie - odświeżam , żyjecie? jesteście? Mam kilka spraw odnośnie forum i działu - do przedyskutowania. Jak to zrobić?🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Enigma45
Ekspert Allegro

@pinsplash żyjemy 🙂 Sugestie może dodać w tym wątku, założyć dedykowany wątek lub wysłać przez formularz "napisz do nas" - zapewne również to do nas trafi.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Enigma45 Mariusz....no kamień z serca że ktoś jest "alive" 😁 - wysłać na "społeczność" ?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Enigma45
Ekspert Allegro

 Tak, możesz na "społeczność", najlepiej z dopiskiem, że do Mariusza. Dzięki!

oznacz moderatorów

Ryunosuke
#9 Pomysłodawca#

Chciałem przestrzec przed sprzedającym Łukasz(elziel) aktywnie działającym na allegro lokalnym. Obecnie ma wystawioną monetę w slabie PCGS MS 66 . Nr slaby 7041.66/38140660. Po porównaniu monety sprzedawanej z tą na stronie PCGS to nie ta sama moneta. Ciężko się rozmawia z ta osobą. Moneta jest wystawiona za 15 tys więc nikt normalny jej nie kupi z wysyłką. Natomiast martwi mnie ze wystawia dużo monet rzadkich w licytacji oczywiście w kategorii monet oryginalnych. Sugerując w opisie ze to oryginały. Zgłoszone do allegro ,zero reakcji. Mam podejrzenia ze jest powiązany z Marek(cdp_2022). Dostawał negatywy za kopie w złej kategorii przeniósł się na lokalne i *o.x*. Oczekuję obiektywnej oceny i potwierdzenia czy przedmioty wystawiane to kopie a jeżeli tak usunięcia ogłoszeń. Tak jak pisałem sprzedającemu ja nic nie mam przeciwko kopii monet !

 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Ryunosuke nie licz na pomoc, pierwszy z brzegu fals https://allegrolokalnie.pl/oferta/2003-wegorz-20-zlotych-srebro

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@msniezek @Enigma45 moneta https://allegrolokalnie.pl/oferta/1876-coin-moneta-trade-dollar-srebro-pcgs-ms66 została podmieniona !!!!!

Oryginał co powinien być w slabie https://www.pcgs.com/cert/38140660

Zrzut ekranu 2023-09-15 090920.png 

a jest brak rysek 😞

Zrzut ekranu 2023-09-15 090950.png

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Enigma45
Ekspert Allegro

Cześć,

dzięki za sygnał. Działamy.

oznacz moderatorów

Ryunosuke
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Ryunosuke 

Nr katalog. Krause KM# 110
Kraj USA
Nominał 1 dolar
Rok 1878-1921
Temat Dolar Morgana
Okres Stany Zjednoczone Ameryki (1909 - 1950)
Rodzaj Monety obiegowe
Stop Srebro 0.900
Rodzaj boku Ząbkowany
Kształt Okrągły
Układ awers/rewers Odwrócony o 180°
Waga (g) 26.73
Średnica (mm) 38.1
Grubość (mm) 2.9
________
Κώστας
oznacz moderatorów

Ryunosuke
#9 Pomysłodawca#

Ok dzięki. Zbieram od kilku lat i miałem zapisane 2,4mm. Od kilku dni szukam potwierdzenia. Znalazłem na wiki angielskiej ( wiem nie jest to rzetelne źródło ) podają 2,4mm. W red booku który mam z 2005 nie podają tego parametru a jest kluczowy. Na youtubie widziałem ze grubość mierzy się w polu monety. Sprawa dotyczyła złotych $. Zakupiłem grubościomierz bo mam starą suwmiarkę i z ciekawości pomierzę te mennicze. Ale faktycznie grubość rantu będzie miała te 2,9mm. Dzięki

oznacz moderatorów