anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

2 Produkty a cennik przy zakupie dla mniejszego

GrawlasSP
#9 Pomysłodawca#

Cześć. Sprzedaję wiele różnych przedmiotów o różnych gabarytach. Cenniki do każdego mam dostosowane pod maks. ilość w paczkomacie i kuriera, który wiadomo weźmie więcej sztuk np. PRODUKT, którego maks ilość w paczkomacie wchodzi 5 sztuk i kurier to weźmie np. 15.

Klient dziś kupił dość duży produkt, który wejdzie tylko 1 do paczkomatu i obok niego kupił produkt, którego sztuk wejdzie 2. 
I o dziwo Allegro zamiast dać cennik z 1 produktu i udostępnić opcję dostawy TYLKO KURIERA, to dał cennik z drugiego produktu, przez co jesteśmy zmuszeni wrzucić ten drugi produkt do drugiej skrytki paczkomatu, gdyż razem się nie zmieszczą.

Support odpowiedział, że tak wybrał algorytm. Pozdrawiam algorytm...

Jak unikaliście takich sytuacji? Ktoś sprzedaje produkty o różnych gabarytach? Kwestia dostosowania cenników?
Nie wiem jak na przyszłość unikać takich sytuacji, gdyż obecnie muszę dopłacać do przesyłki. A jak znowu klient zamówi produkt A, który mieści się tylko 1 do paczkomatu i B, którego mieści się np. 4 sztuki i normalnie klient przez to wybierze Paczkomat to już nie wiem co robić. Powinno tylko kuriera udostępnić do wysyłki a nie paczkomat.

oznacz moderatorów
1 ODPOWIEDŹ 1

xyz96
#21 Demiurg#

Allegrowe cenniki dostaw nie są doskonałe i nie są dopasowane do każdej sytuacji. Tak jest od początku wprowadzenia tych cenników. One działają w miarę poprawnie tylko w sytuacjach typowych, standardowych. Musisz sobie ustawić te cenniki tak, aby sprawdzały się w większości sytuacji wiedząc, że nie sprawdzą się w każdej. Masz do wyboru ilość sztuk w paczce, dopłata lub jej brak do kolejnej sztuki i sposób łączenia kosztów dostawy dla ofert o różnych cennikach. Jak byś tego nie ustawił, nigdy nie będzie to ustawienie idealne, dopasowane do każdego przypadku, musisz się z tym liczyć. Tylko uzgadnianie z kupującym kosztów wysyłki po zakupie może być dokładnie dopasowane do danego przypadku, ale tego nie uwzględnia żaden algorytm.

oznacz moderatorów