anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

2 zamówienia 3 zwroty (nie pasuje)

janeana
#11 Animator#

Witajcie,

Kupująca złożyła u mnie 2 zamówienia. Pierwsze zamówienie zwróciła (towar przyszedł uszkodzony), drugie zwraca na raty.

Drugie zamówienie dostarczone do kupującej 18.06.2022 (dwa produkty), pierwsze zgłoszenie zwrotu jednego produktu z zamówienia 23.06.2022 (jak dotąd towar nie został do mnie wysłany), drugie zgłoszenie zwrotu drugiego produktu z zamówienia 28.06.2022 (jak dotąd produkt nie został do mnie wysłany).

Moje pytanie jest następujące:

1. Czy kupująca ma prawo zwrotu w ciągu 14 dni od momentu otrzymania towaru (czyli do 02.07.2022), czy musi tylko zgłosić zwrot w ciągu 14 dni, a może wysłać produkt w terminie późniejszym?

2. W związku z tym, że kupująca dokonuje już trzeciego zwrotu (mam wrażenie, że traktuje zakup jak wypożyczalnię), czy można taką osobę zablokować, aby już więcej zakupu u mnie nie dokonała? (koszty opakowań etc.).

3. Jakie mogą być konsekwencje zablokowania kupującego?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam serdecznie

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#

Ma prawo do zwrotu, 14 dni od otrzymania towaru i 14 dni na odesłanie od chwili zgłoszenia zwrotu czyli w sumie 28dni. Możesz dodać kupującego na MNK: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/moi-nieaktywni-kupujacy

oznacz moderatorów

janeana
#11 Animator#

Dziękuję za szybką odpowiedź. Jakie są konsekwencje dodania kupującego na MNK?

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

W zasadzie żadne. Kupujący nic nie kupi U Ciebie z tego konta. Wg prawa nie możesz odmówić sprzedaży towaru ale nie słyszałem żeby ktoś kiedyś z tym poszedł do sądu. Ta lista jest na Allegro, kiedyś nazywała się czarną listą CL ale właśnie dlatego zmieniła nazwę.

oznacz moderatorów

janeana
#11 Animator#

Czy dodanie tego klienta na MNK może skutkować wystawieniem negatywnego komentarza przez tego kupującego? Czy również wystawienie przez niego komentarza będzie zablokowane?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

W przyszłości nie, ale za ten teraz może wystawić komentarz, kupujący nie widzi że został dodany do MNK.

oznacz moderatorów

janeana
#11 Animator#

Może kupić u mnie po raz trzeci, wtedy dowie się, że został dodany do MNK i wystawi negatywny komentarz za poprzednie sprzedaże...

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

No niestety nie kupi jak go dodasz.

oznacz moderatorów

janeana
#11 Animator#

Przy trzeciej próbie zakupu dowie się, że został dodany do MNK i wystawi negatywny komentarz za poprzednie sprzedaże...

oznacz moderatorów

hurt-met
#11 Animator#

zawsze wystawiają negatyw ito dosyć złośliwe wiem z doświadczenia , uparci rozpoczynają dyskusję do poprzedniego zakupu z żądaniem oświadczenia dlaczego ograniczamy mu prawo zakupu , najlepiej napisać że świadome działania kupujacego sprawiły iż poniosłeś straty np. doppłaciłeśdo smarta 2,99 bo przecież dopłacamy a po zwrocie zamówienia kwota ta nie jest zwracana 

oznacz moderatorów

janeana
#11 Animator#

Ograniczę mu prawo zakupu - wystawi negatywny komentarz i rozpocznie dyskusję.

Nie ograniczę mu prawa zakupu - będę ponosiła dalsze straty z tytułu zniszczonego towaru i inne finansowe.

Czy allegro w jakiś sposób wspiera sprzedających w tej kwestii czy w ogóle?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@janeana Tak może być, sama musisz przemyśleć co zrobić.🤔

oznacz moderatorów