anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

ALLEGRO BEZPRAWNIE BLOKUJE MOZLIWOSC AKTYWACJI WYPLAT

MAMY ROZWIĄZANIE!
tajgorenzzza
#8 Zapaleniec#

allegro zablokowalo mi mozliwosc aktywacji konta do wyplat, jako uzasadnienie otrzymalem nastepujaca odpowiedz

"Dzień dobry,

dziękuję za wiadomość. Otrzymane zgłoszenia oraz weryfikacja historii zakupowej dały uzasadnione podstawy do podjęcia sankcji. Powodem blokady na Pana koncie są nieopłacone zakupy. Działanie takie szkodzi innym Użytkownikom Serwisu oraz narusza Regulamin art. 10.1. oraz 7.5. 

Prosimy w pierwszej kolejności o wyjaśnienie tej sytuacji a następnie o dokonanie zapłaty za te transakcje bądź o przedstawienie dowodów wpłaty za zakupione przedmioty, jeśli towary zostały już opłacone. "

na moja odpowiedz ze z zakupu zrezygnowalem i chce tylko aktywowac konto do wyplat otrzymalem ponizszego maila

"Oczywiście ma Pan m.in prawo do odstąpienia od zakupu. Jednocześnie z naszych danych wynika, że zakupy zostały dokonane z intencją zaszkodzenia - stąd decyzja o podtrzymaniu sankcji."

nie wiem co maja zakupy do aktywacji wyplat, ale sprawa jest dla mnie absurdalna

jesli nie uda mi sie tego zalatwic polubownie, zamierzam zlozyc pozew przez kancelarie prawna, tylko czy to cos da

Dlaczego zlodzieje z alle*ro robia tak karygodne i niezgodne z prawem rzeczy?

oznacz moderatorów
60 ODPOWIEDZI 60
tajgorenzzza
#8 Zapaleniec#

ktos mial moze podobna sytuacje? szczerze mowiac pierwszy raz  z czyms takim sie spotykam

oznacz moderatorów
tajgorenzzza
#8 Zapaleniec#

pomocy

oznacz moderatorów
tajgorenzzza
#8 Zapaleniec#

 bump

oznacz moderatorów
tajgorenzzza
#8 Zapaleniec#

re

oznacz moderatorów
Client:98572120
#13 Ambasador#

@tajgorenzzza Odpowiedz na kilka pytań, to łatwiej będzie rozwiązać Twój problem:

Dużo zrobiłeś tych odstąpień od zakupu przed zapłatą?

Wystawiłeś komentarze albo rozpocząłeś dyskusje ze sprzedawcami?

Kupowałeś towary lub usługi, które sam miałeś w ofercie?

Dlaczego Twoje oferty sprzedaży kont w serwisach Spotify, HBOGO i Tidal miały takie dziwne tytuły?

Dlaczego osunąłeś konto z Allegro?

 

 

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów
tajgorenzzza
#8 Zapaleniec#

zakupilem jakas wieksza ilosc sztuk i po prostu nie zaplacilem, nic wiecej nie robilem

dzis im pisalem ze chce anulowac i aktywowac srodki

nie wystawialem komentarzy

nazwy zmodyfikowane aby ominac filtry allegro

nic nie usuwalem, allegro zawiesilo bo sprzedaz dostepow do kont jest zakazana przez ich regulamin

tyle ze nie wiem jaki ma to zwiazek z wyplata srodkow

nie prosze o odblokowanie zawieszonego konta tylko o mozliwosc aktywacji konta do wyplat, zawsze to robilem po blokadzie konta tym razem nie moge, poinformowano mnie ze mozliwosc aktywacji wyplat jest rowniez zablokowana, nie wiem na jakiej podstawie skoro nie popelnilem zadnego przestepstwa

oznacz moderatorów
Client:98572120
#13 Ambasador#

OK, ale jakiego rodzaju towar kupowałeś w "większej ilości sztuk"? Może o to chodzi w mailu od Allegro.

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów
tajgorenzzza
#8 Zapaleniec#

spotify

oznacz moderatorów
tajgorenzzza
#8 Zapaleniec#

tylko nigdy nie doszlo do finalizacji transakcji

oznacz moderatorów
Client:98572120
#13 Ambasador#

@tajgorenzzza No cóż, Allegro widocznie uznało, że wykupowałeś oferty konkurencji bez zamiaru zapłaty i podjęło decyzję o blokadzie konta i zgromadzonych środków. Według mnie powinni to zrobić w oparciu o art. 8.4. Regulaminu, ale art. 10.1. oraz 7.5. też pasują.

Zapłać za zakupy. Nie widzę w tej chwili lepszego  sposobu na odblokowanie Twoich środków.

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów
tajgorenzzza
#8 Zapaleniec#

nie bede za nic placil, domysly allegro mam gleboko w d*pie szczerze mowiac

mam prawo zrezygnowac z zakupu, skoro allegro uskutecznia scammerski proceder nabijania kabzy z niesfinalizowanych transakcji to niech anuluja zakupy zgodnie z moja prosba i zwroca prowizje kupujacemu

w regulaminie nie ma nic o mozliwosci zablokowania srodkow w tego typu sytuacjach

oznacz moderatorów
tajgorenzzza
#8 Zapaleniec#

bump

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

ja się ciesze że allegro interweniuje bo takich Kupujących należy eliminować z serwisu

ale jest jeszcze w Polsce prawo, które mówi, że Kupujący konsument ma prawo do odstąpienia od umowy i to bez podania powodu

Wypowiedź serwisu narusza polskie prawo:

Prosimy w pierwszej kolejności o wyjaśnienie tej sytuacji a następnie o dokonanie zapłaty za te transakcje bądź o przedstawienie dowodów wpłaty za zakupione przedmioty, jeśli towary zostały już opłacone. "

jest jeszcze przepis wyjaśniający tekst

"Oczywiście ma Pan m.in prawo do odstąpienia od zakupu. Jednocześnie z naszych danych wynika, że zakupy zostały dokonane z intencją zaszkodzenia - stąd decyzja o podtrzymaniu sankcji."

który można tłumaczyć zapisami w kodeksie cywilnym

ale ustawa konsumencka jest nad kodeksem cywilnym

Zgodnie z art. 72 § 2 Kodeksu cywilnego (kc) „strona, która rozpoczęła lub prowadziła negocjacje z naruszeniem dobrych obyczajów, w szczególności bez zamiaru zawarcia umowy, jest obowiązana do naprawienia szkody, jaką druga strona poniosła przez to, że liczyła na zawarcie umowy”. Odszkodowanie będzie zatem przysługiwać wtedy, gdy nie doszło do zawarcia umowy, a winę za to ponosi druga strona negocjacji, która złamała dobre obyczaje.

Zobacz więcej: https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-odpowiedzialnosc-odszkodowawcza-za-negocjowanie-w-zlej-wierze

 

oznacz moderatorów
tajgorenzzza
#8 Zapaleniec#

allegro samo pozwala na patologie tworzac system nabijania prowizji z niesfinalizowanych transakcji

dodatkowo bezprawnie przetrzymuje srodki

co moge w tej sytuacji zrobic?

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@tajgorenzzza 

prawnik

uokik

inspekcja handlowa

trucie allegro przez formularze

oficjalna reklamacja w allegro i żadanie zwrotu środków

powołanie się na abuzywność czynności - za blokowanie kont kupującym allegrowiczom allegro było juz ukarane przez uokik

 

oznacz moderatorów
tajgorenzzza
#8 Zapaleniec#

no nic, dzieki

glupota kosztuje 4500 zl 😕

oznacz moderatorów
tajgorenzzza
#8 Zapaleniec#

beda spamowani dzien w dzien 1000 zgloszen

oznacz moderatorów
andrew1919
#9 Pomysłodawca#

To nic nie da. Opierają się na konkretnym artykule itp. więc jeśli sądzisz, że robią to bezprawnie to idź do adwokata lub do bezpłatnej porady prawnej i się dowiesz choć wątpię, że z prawnikami serwisu wygrasz. Skoro zablokowali mieli ku temu odpowiednie przesłanki, a że zablokowali wypłaty to również ze względu na to, że zabezpieczają transakcje itp.

Napisz pełne wytłumaczenie sytuacji i jeżeli stwierdzą, że mówisz "prawdę" to Cię odblokują. Ewentualnie zapłać i odstąp od umowy natychmiast i po sprawie.

oznacz moderatorów
ares_
#14 Krzewiciel#

Brawo Allegro, każde konto które sprzedaje dostęp do płatnych serwisów powinno być tak traktowane 🙂

oznacz moderatorów