anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro Manipuluje czasem an wysyłkę i wprowadza klienta w błąd.

Camper_Voyager
#9 Pomysłodawca#

Witajcie

Proszę mnie oświecić czemu allegro wprowadza klienta w błąd i manipuluje czasem na wysyłkę tym samym robiąc ze mnie oszusta, który nie dotrzymuje terminów. 

Ustawiłem 3 dni robocze na wysyłkę, żeby klienci wiedzieli, że tyle to trwa. 

Na aukcji małym druczkiem na dole informacja o 3 dnia, wyżej pogrubiona informacja, ze zazwyczaj wysyłam w ciągu 2 dni  a  przewidywany czas dostawy w widełkach zupełnie inny. 

Przykład:

Dzisiaj jest 26.11, mam ustawione 3 dni robocze na PRZYGOTOWANIE I WYSŁANIE

Allegro  w przewidywanym czasie w tabelce obok kwoty za wysyłkę podaje" Przewidywana dostawa do punktu odbioru 30 listopada do 1 grudnia"

30 listopada to 2 dzień roboczy a 1 grudnia to 3 dzień roboczy..... czyli termin, w którym mam wysłać paczkę a nie ma być doręczona do klienta....

Wychodzi na to, ze nie ma znaczenia jak się określę z wysyłką bo allegro wie lepiej

Teraz wygląda to tak, że ja jako sprzedawca nie dotrzymuję terminu i lecą mi negatywy a klienci(słusznie) zdenerwowani bo ALLEGRO wprowadziło ich w błąd.

Może to ja coś źle ustawiam, proszę O pomoc jak mam to ustawić, żeby klienci widzieli POPRAWNY czas dostawy. 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

@Camper_Voyager Nie zmienisz tego, wystawiając oferty akceptujesz ingerencję Allegro w Twoje umowy z kupującymi. Serwis robi to, moim zdaniem po to, aby nie zniechęcać kupujących długim czasem oczekiwania na dostawę, choć takim działaniem w wielu przypadkach wprowadza kupujących w błąd. A że obrywają za to sprzedający.......dla Allegro bardziej liczy się coś innego 🙂

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Camper_Voyager  od dawna tak jest 😞  ja mam 3 dni a klienci dostają informację że wysyłam w 24h 😞

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/przewidywany-czas-dostawy-twojej-przesylki-AVlrm8wY3Sg

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Camper_Voyager algorytm allegro wyciąga średnią Twoich  dostaw na podstawie danych od przewoźników . Wysyłaj zgodnie z ustawieniami , zmieni się czas realizacji .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Camper_Voyager czyli postaraj się wszystkie paczki nadać 3 dnia  wtedy nie pojawi się inny termin 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Camper_Voyager
#9 Pomysłodawca#

No właśnie ja chyba zbyt szybki jestem bo wysyłam zamówienia idealnie w ciągu 3 dni i nie szybciej a czas jest dalej taki sam.... Czyli muszę to wziąć na klatę i pakować dalej... Jak tak dalej pójdzie to nie trzeba będzie na siłownie chodzić, tyle rzeczy na allegro trzeba brać na klatę

oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@Camper_Voyager My w takiej sytuacji wysyłamy naszym klientom zrzut ekranu, na którym klient widzi co podaje allegro, a co deklarujemy my. Prosimy o wyrozumiałość...i tyle możemy zrobić. Problem zgłaszany allegro od miesięcy, ale te odrealnione korpoludki nie rozumieją tak banalnej i oczywistej rzeczy 😉 

oznacz moderatorów