anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro minikurier24 Kurier24 przez API problem z polem pickup.pointId

SKiL-PC
#10 Popularyzator#

Witam serdecznie, próbuję jak najbardziej zoptymalizować czas nadawania przesyłek, przez co zautomatyzowałem sobie nadawanie przesyłek paczkomat poprzez API Allegro, ale nie mogę zrobić tego z Allegro kurierem. 

Poprzez Api pobrałem ID serwisów wysyłkowych i mam ID Inpost Kurier poprzez API 

ID=20362662

Kiedy próbuję nadać paczkę przez API tak samo jak paczkę paczkomatową to dostaję odpowiedź, że problem jest z polem pickup.pointId błąd Usługa niedostępna u tego przewoźnika, ale ja to pole przekazuje tylko jako moje jako pole nadawcy, jako informacja gdzie ja włożę paczkę do paczkomatu. 

Miał ktoś podobny problem? Jakaś porada?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@SKiL-PC Nasi specjaliści od API na pewno pomogą Ci rozwiązać ten problem, ale napisz proszę bezpośrednio na naszym profilu na GitHub, dokładnie tutaj.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

SKiL-PC
#10 Popularyzator#

Witam serdecznie, napisałem bardzo mało korzystam z GitHub, napisałem tam posta, ale zaraz został on usunięty, a moje konto oznaczone jako Flaged co nie wiem co oznacza zbytnio. 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@SKiL-PC Pytałam już kolegów odpowiadających na GitHubie o Twój wpis, ale zapewnili mnie, że niczego nie usuwamy, ani niczego nie flagujemy na tym profilu, więc musiał się tutaj wkraść jakiś chochlik techniczny. Jeśli chodzi o rozwiązanie Twojego problemu to w polu pickup.point podaj tylko identyfikator punktu z zamówienie. Jeśli go tam nie ma, to wówczas w wywoływaniu nie należy go podawać. Tutaj znajdziesz tutorial jak zarządzać przesyłkami przez Wysyłam z Allegro. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

SKiL-PC
#10 Popularyzator#

Witam serdecznie,

tak własnie robię, ale i tak dostaję błąd.

1. Klient wybiera dostawę Inpost Kurier24

2. Ja wysyłam zamówienie i NIE podaje wartości pickup.pointID bo jej nie ma, bo paczka nie idzie do paczkomatu tylko do klienta.

3. Muszę podać pickup.pointId mój nadawcy gdzie ja włożę paczkę do paczkomatu.

3a. Jeżeli nie podam tego punktu to mam błąd, że zapytanie jest niepoprawne.

3b. Jeżeli podam mój punkt nadawczy to dostaję błąd

["path"]=>
      string(14) "pickup.pointId"
      ["userMessage"]=>
      string(40) "Usługa niedostępna u tego przewoźnika"

 Problemem nie jest pickup.pointId odbiorcy tylko mój nadawcy.

Wysyłanie do paczkomatów działa dobrze, przesyłki poprawnie się nadają.

oznacz moderatorów

SKiL-PC
#10 Popularyzator#

Witam serdecznie

Być może używam złego serviceID?

Kiedy próbuję użyć 20362662 zgodnie z tym co pobrałem z delivery_service to właśnie wtedy dostaję błąd Usługa niedostępna u tego przewoźnika, ale taki ID wychodzi dla Inpost Kurier API

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@SKiL-PC Czy możesz podać mi command ID tego konkretnego zamówienia przesyłki? 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

SKiL-PC
#10 Popularyzator#

UUID

4ee675de-dab6-ec66-dff6-009877b735bc

Zamówienie 9bea9bb0-543f-11ed-b63d-a5f2f240414f

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@SKiL-PC Dziękuję, powodem tego błędu jest próba nadania w paczkomacie paczki kurierskiej. Dla Allegro Kurier InPost nie wspieramy nadania z paczkomatu.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

SKiL-PC
#10 Popularyzator#

YYyyy no to przecież jest totalnie bez sensu najmniejszego. Wchodząc w manadżer paczek na inpoście mogę bez problemu nadać paczkę kurierską z nadaniem w paczkomacie. Wysyłam z Allergo chyba miało tylko ułatwić wysyłkę, żebym nie musiał wchodzić na Inpost. Api allegro umożliwia przekazanie paczki na paczkomat przez Api, ale kuriera już nie? Wysyłam z Allegro jest rozwijane i ta funkcja się pojawi? Bo to mega dziwne, że Inpost ma 2 usługi paczkomat i kurier (do każdego można dołożyć pobranie), a Państwo implementujecie tylko jedną usługe w Api a drugą nie.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@SKiL-PC Dziękujemy za Twoją sugestię. Przekazałam już ją do osób odpowiedzialnych za rozwój Wysyłam z Allegro, więc na pewno weźmiemy ją pod uwagę. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

SKiL-PC
#10 Popularyzator#

Witam serdecznie, minał ROK, czy nadal NIE wspieracie Państwo nadawania minikurier24 oraz kurier24 do paczkomatów?

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@SKiL-PC Przykro mi, ale potwierdzam. Przesyłki Allegro miniKurier24 InPost oraz Allegro Kurier24 InPost nadasz przez Wysyłam z Allegro wyłącznie, jeśli zamówisz podjazd kuriera.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

SKiL-PC
#10 Popularyzator#

Witam serdecznie, a czy jest w planach wprowadzenie tego? Tak jak napisałem rok temu to jest śmieszne totalnie, że nie zostało to zaimplementowane.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@SKiL-PC To wynika z naszych umów z InPost i w najbliższym czasie nie zostanie to zmienione. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

SKiL-PC
#10 Popularyzator#

Zapewne miedzy tak wielkimi firmami wygląda to inaczej, ale z perspektywy użytkownika to dziwne, że Inpost miałby robić problem, dlaczego nie można zrobić czegoś na co sami zezwalają na swojej stronie, a Państwu mieliby zakazać tego.

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@SKiL-PC inpost raczej nie robi problemów bo ja mam integrację inpost i mogę wysyłać gdzie chcę (paczkomat/punkt/kurier). Stawiałbym na allegro.

nie wiem, może teraz WzA jest jakieś lepsze ale kilka lat temu codzienne awarie były na porządku dziennym dlatego mam własne integracje.

jeśli chodzi o weryfikację danych to mam to na poziomie pobierania zamówień z allegro. Też lubię wszystko automatyzować żeby mieć mniej roboty 🙂 Walidacja allegro nie istnieje, oni przekazują tylko błędy z serwisów kurierskich.

oznacz moderatorów

SKiL-PC
#10 Popularyzator#

@mix-mce  Walidację miałem na myśli, że puszczam paczkę przez API nadaję UUID i później po tym UUID mogę sprawdzić czy mam status succes i wiem, że paczka jest nadana, a jak nie mam succes to pobieram błąd i np. widzę "brak numeru budynku" albo coś takiego, a bezpośrednio do inpost  chyba nie ma takiego błędu zwrotnego jak nie nada paczki nie ?

 

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@SKiL-PC  W inpost albo nadasz paczkę albo dostaniesz błąd. Nie ma tak że wysyłasz pakiet danych i potem musisz osobno sprawdzać co zostało przyjęte a co nie.

Nie wiem, może coś pozmieniali od tego czasu jak pisałem swoje API ale tak to u mnie działa.

Jedno co mam z tym największy problem to numery telefonów bo na allegro można numer do paczkomatu podać w dowolnym formacie nawet zagraniczne a inpost przyjmuje tylko 9 cyfr.

oznacz moderatorów

SKiL-PC
#10 Popularyzator#

Witam, ja to rozwiązałem tym, że jak wykryje ze numer ma 11 cyfr to sprawdzam czy na poczatku jest 48 jak jest to usuwam i biore pozostałe 9 cyfr. Na zagraniczne numery i wyświetlam sobie błąd i tyle. Szkoda, że Allegro nie waliduje tego, że ktoś wybiera paczkomat na dziki zagraniczny numer.

oznacz moderatorów