anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Allegro przesyłki a umowy z kurierem np. InPost i następnie Smart - co i jak ?

MAMY ROZWIĄZANIE!
pnp_sprzedaz_dom
#8 Zapaleniec#

Witam,

 

Chciałem się podpytać odnośnie realizacji przesyłek... wybrałem opcje Allegro InPost, Allegro DPD, itp.

Po zakupie przedmiotu u mnie przez klienta nie mogę wybrać w opcjach Lista Nadanych Przesyłek opcji sposobu dostawy ponieważ brakuje Umowy między mną a Kurierem - myślałem, że wybór tych opcja równa się pominięcie tych formalności i opłaty za przesyłkę bezpośrednio na koncie Allegro...

W każdym bądź razie - muszę logować się na paczkomaty.pl, importować aukcje z Allegro, itp. - oki przeboleję to 🙂  .. ale co ze SMARTem  - w przypadku przyznania mi SMART jako sprzedawcy czy nie wyniknie sprawa, że logowanie poprzez paczkomaty.pl będzie naliczało odrębne stawki za moje przesyłki?

 

Czy musze takową umowę z InPostem zawierać w takim razie.... i płacić 165pln za abonament do wysyłki 30 paczek? Czy będąc z Allegro podpiszę umowę na stawkach Allegro ?

Czy ktoś ma takowe doświadczenie jak to rozgryźć ? 

 

Dziękuję za pomoc w tej sprawie..

 

Pozdrawiam

PNP

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
kostas11
#21 Demiurg#

@pnp_sprzedaz_dom w https://manager.paczkomaty.pl masz zakładkę allegro i tam po importowaniu przesyłek będziesz miał 0 zł, nie musisz mieć umowy żeby korzystać ze smarta 🙂 a poza smartem masz 8,99 zł 

DPD też nadasz bez umowy z wysyłam z allegro ale tylko płatne z góry do pobraniówek musisz mieć umowę 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
pnp_sprzedaz_dom
#8 Zapaleniec#

@kostas11  Super - dziękuję bardzo za odpowiedź.

 

ufff 🙂

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@pnp_sprzedaz_dom tyle że bez umowy przy paczkomach trzeba zrobić przedpłatę 🙂

A umowa na 30 paczek to kurierskich i w tej umowie masz paczkomaty, dobra jest ta umowa jak masz sklep internetowy i duża sprzedaż kurierską, chyba że na allegro wykorzystasz ? ale jak będzie paczkomat to u mnie 99 % idzie paczkomatami a kurier raz kiedyś 😞  a abonament trzeba opłacić nawet jak nie wykorzystasz 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów
pnp_sprzedaz_dom
#8 Zapaleniec#

@kostas11  - no sądzę, że też będę miał więcej wysyłek do paczkomatów...

Konto sobie uzupełniam na paczkomaty.pl i dostaję jedną fakturę miesięcznie - to mi bardzo pasuje.. a w przypadku SMARTa jak będzie 0.00 zł, czy niższe stawki to super.

Myślałem, że jak wybiorę Allegro kuriera to opłaty za paczkę będę miał doliczane do mojego rachunku Allegro - a tu klapa 🙂 - no ale nie ma tragedii.

Sprzedaję wyłącznie na Allegro także nie mam sklepu internetowego.

oznacz moderatorów
pnp_sprzedaz_dom
#8 Zapaleniec#

z tego co widzę to Allegro DPD ma chyba naliczanie do rachunku Allegro ?

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@pnp_sprzedaz_dom w Wysyłam z Allegro skorzystasz bez podpisywania umowy z przewoźnikiem. Zamówisz przesyłki metodami, za które rozliczysz się bezpośrednio z Allegro i nadasz zamówienia opłacone z góry, możesz też dodać umowę własną. Do Wysyłam z Allegro przejdziesz np. korzystając z tego linku.
Gdy pierwszy raz przejdziesz do Wysyłam z Allegro, powiąż swoje konto z narzędziem. Potem wystarczy, że potwierdzisz, z którego konta chcesz korzystać. 
Wszystkie informacje na temat Wysyłam z Allegro znajdziesz tutaj

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów