anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Analiza prowizji a sprzedana ilość

ebartolini
#8 Zapaleniec#

Cześć, jak analizujecie rentowność danych aukcji czy koszty prowizji do sprzedanych sztuk?

Bardziej precyzyjnie: jak ściągnąć zestawienie sprzedanych ilości w ramach danej aukcji do excela?

Koszty można zrzucić z rachunku do excela ale jak to powiązać z ilością /wartością sprzedaną?

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@ebartolini może @xyz96 lub @Knowhere coś powiedzą na ten temat 🙂

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@cloudcloud E, nie - nie jestem profesjonalnym sprzedawcą, więc nie wiem jak działają i jakie możliwości oferują co niektóre allegrowe wynalazki za grube setki czy tysiące złotych miesięcznie😛

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Knowhere  Nie martw się  xyz96  na pewno będzie wiedział

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Nie znalazłem takiego zestawienia, ale można sposobem.

Pobierasz zestawienie z zakładki zamówienia oraz z rozliczenia z allegro i oba zestawienia komasujesz w jednym pliku. Ewentualnie trzeba będzie posegregować aby się wiersze zgrały.

oznacz moderatorów

ebartolini
#8 Zapaleniec#

w jaki sposób pobrać zamówienia? masz jakiś sposób żeby do excela (i byle to nie było zwykłe skopiowanie widoku html 🙂 ?

z tego co widzę "hurtowo" można pobrać coś takiego jak etykiety adresowe i lista wysyłkowa, tyle że to pdf. Jasne mozna konwertować do excela ale układ wierszy się rozjezdza 😞

 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

W tym samy miejscu po zaznaczeniu wybranych zamówień masz na zielonym pasku EKSPORTUJ DANE. Do wyboru  format csv i xml.

Niestety wyeksportować można maksymalnie tylko dane dla 120 zamówień. Informacja potwierdzona przez support:

"Przykro mi, jednakże nie ma możliwości na wyeksportowanie większej ilości zamówień jednocześnie. 
Eksport dotyczy wyłącznie zaznaczonych pozycji. "

To ograniczenie jest bezsensowne, ale w odpowiedzi nie ma nadziei, że może być inaczej. Trzeba klikać wielokrotnie i łączyć dane na narzędziami własnymi.

 

oznacz moderatorów

ebartolini
#8 Zapaleniec#

masz jakiś wykupiony pakiet w allegro do analizy? Bo niestety na zielonym pasku nie mam tego o czym piszesz 😞 jest to tylko to co napisałem...

na dole strony jest "zestawienie sprzedaży", tam można faktycznie wygenerować raport do csv ale to są zagregowane dane 😕

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Mam konto firma z abonamentem podstawowym. Nie znalazłem w opisie czy to warunkuje dostęp do eksportu.

U mnie to wygląda tak:

 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@ebartolini Jak nie chce Ci się wydawać kasy na aplikacje, możesz się samemu pobawić, w Google Spreadsheets możesz w pełni korzystać z RESTa (nie wiem jak w zwykłym excelu, nie wiem jakie możliwości ma VBA). Wyeksportowany CSV możesz również wkleić w arkusz do komórki i skryptem przenieść odpowiednie dane, tylko gotowca niestety nie mam. Ja poszedłem całkiem na około i ręcznie dodawałem dane.

Możesz pobrać wszelkie rozliczenia z konta, tylko nie bawiłem się jeszcze w skojarzenia zamówień ze sprzedaną ilością, widzisz tylko łączną kwotę prowizji. Plusem jest to, że możesz według konkretnego numeru oferty pobrać opłaty, takie jak ilość wyróżnień, prowizje od sprzedaży i również sprzedaży wyróżnionej. W odpowiedzi dostajesz również numer ID zamówienia dla konkretnej opłaty, tylko w pełni tego jeszcze nie przetestowałem.

Nie wiem ile masz zamówień dla oferty, którą chcesz przekalkulować, ja mając do ok. trzech transakcji w niej dziennie ręcznie wprowadzałem sobie dane do arkusza, jedynie była potrzebna cena i ilość, reszta liczyła się sama. Czasami dochodziły tylko transakcje poza smart, to też musiałem wprowadzać.

Jeżeli masz tego mało, to ręcznie też to załatwisz, ja sobie trochę utrudniłem robotę, bo założyłem z góry, że cena zakupu się nie zmienia, ale to nie problem, później do każdej sprzedaży byś musiał dać cenę zakupu, jeżeli się zmienia. Mogę Ci podpowiedzieć jak to mniej więcej zrobić, tylko nie wiem na jakim etapie jesteś, czy masz już jakiś własny arkusz. Nie znam się zbytnio na rachunkowości, więc dane mogą być rozbieżne i nawet nie wiem czy jest to odpowiednie podejście, więc nie odpowiadam za błędy 😄

To jest dla jednej oferty gdzie wiem jaka jest prowizja. W REST możesz z automatu wykalkulować prowizję w oparciu o nr oferty.

Z góry wprowadzam ile sztuk zakupiłem i po jakiej cenie, koszt i sprzedane wyliczają się same, to tam ok.

Kolumnę Inpost można zignorować (własna, kontrolna), pełni tylko rolę informacyjną. Tak samo kolumny Zysk Przed i Zysk Po. Jedynie wprowadzam sobie cenę po jakiej sprzedałem i ilość, reszta to już ewentualnie. Jest mało danych, to nie potrzebuję automatyzacji. Nazewnictwo kolumn to leży 😄

Koszt dostawy wprowadzam, jeżeli coś było poza smart

Obciążenie dostawą wprowadzam jeżeli wysyłkę mam tańszą niż w cenniku (innymi słowy, sam dokładam jakieś grosze)

il. monet dolicza 1,23zł do łącznej prowizji

Promo - jeżeli zaznaczone, wylicza dodatkową prowizję od sprzedaży, jeżeli coś jest wyróżnione, dodane do końcowej prowizji

Prowizją w ofercie jest (wartość_sprzedaży * % prowizji) + (wartość_sprzedaży * % prowizji_wyróżnionej) + [to samo od kosztu dostawy] + il. monet * 1,23, wszystko zaokrąglone W GÓRĘ.

Zyskiem przed jest (wartość_sprzedaży - (net zakupu * VAT * il. sztuk)) / VAT - tak jak wylicza Subiekt GT, po podatku

Zyskiem po jest (Zysk_przed - prowizja - to co dokładam do wysyłki)

Zyskiem końcowym jest (suma_wartości_sprzedaży - (łączny_koszt_zakupu * VAT)) - łączna_prowizja

Łączną prowizją jest ((suma_wszystkich_prowizji + (ilość_wyróżnień * 19)) / VAT)

Co do poprawności nie jestem pewien, według Subiekta jest ok. Tylko do tego jescze podatek dochodowy i te sprawy. Może to jakoś Cię naprowadzi. Ja lubię eksperymentować mimo, że na bank jest od groma aplikacji od ekspertów programowania. Ja to akurat z czystej ciekawości przeprowadziłem eksperyment 😄

Najlepszym rozwiązaniem chyba by było wyszukanie jakiegoś lorda od sprzedaży.

oznacz moderatorów