anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Bardzo drastyczny spadek sprzedaży

MAMY ROZWIĄZANIE!
FOTO-WASIK
#2 Obserwator#

Witam, od 14 dni mam bardzo małą liczbę sprzedaży. Na prawdę jest tragicznie. 14 zamówień... W poprzednich miesiącach było to 118.

 

W czym leży problem? !

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25
mdrogeria
#21 Demiurg#

FOTO-WASIK myślę ,że w towarze . Masz produkty okazjonalne , jesteś ofiarą COVID .

Mniej ślubów , wesel wcale , mniej się dzieci rodzi .

oznacz moderatorów
FOTO-WASIK
#2 Obserwator#

Ślubne, chrzciny OK.

 

Ale NOSACZE 😄 ?

Dla Trenera, Gamera, Podkładki pod mysz, Produkty ze zdjęciami, Dla przyjaciółki. - czy aż tak by spadła sprzedaż ?

 

oznacz moderatorów
monte1133
#10 Popularyzator#

na 99% przez produktyzacje. Wielu sprzedawców ma z tym problem i to zgłasza 🙂

 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

FOTO-WASIK to tylko moje domysły , są to gadżety typowo drobnoupominkowe . Nie czas na kontakty i spotkania ze znajomymi ,trenerami itp.Szkoły , siłownie fitnesy pozamykane . Ludzie unikają i rodzinnych schadzek . To tylko moje zdanie i nie musisz brać go pod uwagę. Prowadzę oprócz wysyłek sklep stacjonarny , nie wszyscy ,ale zdecydowana większość klientów szybko kupuje i unika pogaduszek . Złe czasy przyszły . Przed COVID-em pogadało się z klientem , wcisnęło się coś ponadplanowego , a teraz to i to i w drzwi .🤔

oznacz moderatorów
FOTO-WASIK
#2 Obserwator#

Jasne, rozumiem.

 

Może i fakt masz dużo racji w tym temacie...

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

FOTO-WASIK to są tylko moje spostrzeżenia . Zadałeś pytanie i staram się przedstawić Ci moje zdanie . 

Spróbuj wprowadzić coś na czasie np. z COVIDEM . To tylko sugestia .

Jeśli to zbyt duże koszy to pewnie nie warto , ale jakieś małe serie może dadzą dodatkowy zastrzyk .

oznacz moderatorów
FOTO-WASIK
#2 Obserwator#

Co masz na myśli coś na czasie? 🙂

Nie chcę bawić się w sprzedaż innych produktów niż mam.

Magazynowanie, organizacja, wysyłka a cena konkurencji także skórka za wyprawkę 🙂

 

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

FOTO-WASIK ale jak biernie będziesz się przyglądał jak Twoja firma pada , to przekroczysz próg zza ,którego już odwrotu nie będzie . Tu musi zadziałać Twoja inwecja , pomysł na przetrwanie . Trudno mi robić za Ciebie biznesplan bo nie znam branży , nie wiem jakie są koszy jaki klient .

oznacz moderatorów
monte1133
#10 Popularyzator#

na 99% przez produktyzacje. Wielu sprzedawców ma z tym problem i to zgłasza 🙂

oznacz moderatorów
FOTO-WASIK
#2 Obserwator#

Produktyzacje?

oznacz moderatorów
monte1133
#10 Popularyzator#

No masz katalog produktów przecież. Nie wiem ile w twojej kategorii jest wymaganych % połączenia aukcji z ofertą z katalogu.

oznacz moderatorów
FOTO-WASIK
#2 Obserwator#

Aa o katalogowanie chodzi.

Dom i Ogród Wymagamy 10%. Wymóg 25% od 1 kwi.

 
Wymogi spełnione!Tak trzymaj!połącz z produktem

Firma i usługi Wymagamy 1%. Wymóg 15% od 1 kwi.
 
Wymogi spełnione!Tak trzymaj!połącz z produktem

Dziecko Wymagamy 1%. Wymóg 10% od 1 kwi.
 
Wymogi spełnione!Tak trzymaj!połącz z produktem
 
Wszystko mam na 100 %
oznacz moderatorów
monte1133
#10 Popularyzator#

No i w tym problem 😄 ktoś ma niższe ceny, mają złe produkty w bazie, są nieprawidłowe atrybuty, źle wpływa na trafność, etc.

oznacz moderatorów
domkar04
#14 Krzewiciel#

Dorzuć do oferty maseczki z własnym nadrukiem, od razu sprzedaż wzrośnie 🤣

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

domkar04 może dobry pomysł ,ale zbyt późno . Rząd będzie wprowadzał sukcesywnie obowiązek noszenia maseczek minimum chirurgicznych .Wszelkiego rodzaju bawełniaki , chusty , przyłbice zostaną zabronoine.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@mdrogeria covid jest z nami od roku, a @FOTO-WASIK sprzedaż spada od raptem 2 tygodni. U mnie jest to samo. Od, w zasadzie 3 tygodni sprzedaż znacząco spadła. Nie spadała jakoś systematycznie, ale z dnia na dzień. Trudno nawet produktyzację o to podejrzewać. Ani u mnie, ani u konkurencji oferta jakoś znacząco nie zmieniła się.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

uEdkaU mnie nieznacznie jest gorzej , ale mam produkty na bieżąco potrzebne w domu . Pewnie ludzie mają realnie mniej w portfelach , albo kiszą na czarną godzinę . 3 fala przed nami i nie wiadomo ILE i CO JESZCZE 😣

oznacz moderatorów
bono246
#9 Pomysłodawca#

Stary post ale odpisze gdy by ktoś czytał inny. Mi sprzedaż w ciągu paru miesięcy nie na allegro na którym bardzo sie zawiodłem. Ale na **piiip** spadła o 90% Sam hejt fałszywe oceny anonimów, umawianie sie i robienie w ciula albo nie odbieranie paczek lub zaniżanie wartości sprzedawanego przez ze mnie przedmiotu o 80%  Ok są Janusze biznesu rozumiem ale wszyscy? W wyszukiwarce moich przedmiotów nie ma po tym jak sie wyloguję z konta. Czyli ogłoszenia są ukrywane. **piiip** na wzór allegro zrobił te wysyłki które są tragiczne. Wystarczy oczytać opinie. Dążę do tego że **piiip** ubezpieczył się od plajty i do niej dąży. Tak samo Allegro. Przyjdą czasy że znowu będziemy sprzedawać na miejscowych rynkach i bazarach czy giełdach. Czy słowo ooolx jest tutaj zabroniona?

oznacz moderatorów
maximpreza
#11 Animator#

Mam podobny problem. Sklep z gadżetami dla fotobudek czy dj na wesela. Niestety sytuacja zmusiła mnie do rozszerzenia asortymentu. Mam nadzieję ,że wesela ruszą i cały zaległy stan magazynowy pójdzie w świat. A na razie szukam produktów , które zakleją mi spadek sprzedaży 🙂

Głowa do góry 🙂 kiedyś musi to wszystko ruszyć 🙂

oznacz moderatorów