anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Bezpieczeństwo pieniędzy na Allegro Lokalnie

qari
#7 Wielbiciel#

Interesuje mnie, czy chronione są moje pieniądze dokonując wpłaty bezpośredniej na podane konto sprzedającego? 

Czy w razie problemów allegro gwarantuje zwrot tak wpłaconych środków?

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

xyz96
#21 Demiurg#

Zdaniem Allegro Program Ochrony Kupujących przy wpłacie bezpośrednio na konto sprzedającego obejmuje takie transakcji, czyli jest zabezpieczenie. Z drugiej strony jednak w takiej sytuacji nie da się wypełnić wniosku do POK w sposób standardowy, trzeba napisać do Allegro i robić to offline. Mam dwie wypowiedzi pracowników Allegro, które potwierdzają powyższe.

Oto jedna z nich, wysłana do osoby, która zapłaciła na Lokalnie poza Allegro Finanse.

dobrze, że napisał Pan do mnie w tej sprawie

 

Oczywiście w takiej sytuacji wystarczy, że prześle Pan do mnie potwierdzenie wpłaty, a wówczas będzie Pan miał możliwość wypełnienia wniosku o rekompensatę z POK w wersji offline. Dyskusji niestety nie będzie można otworzyć.

Jeśli chciałby Pan wypełnić wniosek o POK, proszę o podanie numeru oferty oraz o załączenie potwierdzenia płatności.

W razie pytań, służę pomocą.

Pozdrawiam
// Marta P
Zespół Allegro

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@qari Ani tam ani tu 🙂  Jak kupujący wypłaci z payu to nikt nic nie zrobi, allegro nie jest stroną transakcji i nie gwarantuje żadnych zwrotów środków 😞  Jedyne co to POK ale nie zawsze obowiązuje 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów