anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

bezpodstawna blokada konta

MALIRTV
#8 Zapaleniec#

MOJE KONTO ZOSTAŁO BEZPODSTAWNIE ZABLOKOWANE 26 SIERPNIA,DO DZISIAJ BRAK WYJAŚNIEŃ ZE STRONY ALLEGRO, TRANSAKCJA NIE ZOSTAŁA ZREALIZOWANA PRZEZ ALLEGRO A ZABLOKOWALI MI KONTO ! 

NA MOJE 10 ZAPYTAŃ DO ALLEGRO SUPPORT 0 ODPOWIEDZI !

 

ALLEGRO : Proszę MALIRTV o zamieszczenie potwierdzenia wysłania paragonu do Kupującego do 26 sierpnia do godziny 16:00, brak reakcji może skutkować nałożeniem ograniczeń na Pana konto. Proszę robi-1977 o ponowne wezwanie nas w dyskusji w przypadku braku reakcji MALIRTV w wyznaczonym czasie.

 

JA : Proszę o pokazanie potwierdzenia że zamówienie z dnia pon., 1 sie, 16:48 doszło do skutku wraz z nadaniem uszkodzonej płyty głownej oraz potwierdzenie odbioru paczki za pobraniem na kwote 332.50zł. Ja już napisałem co ma ten Pan zrobić, sam przedłuża na własne życzenie. Pozdrawiam
 
ALLEGRO : 
26 sierpnia 2022 19:06
Przykro mi, że Sprzedający nadal nie przesłał duplikatu paragonu. W związku z zaistniałą sytuacją na konto MALIRTV zostały nałożone ograniczenia. Ponownie więc proszę o zamieszczenie potwierdzenia wysyłki paragonu.
 
oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

MALIRTV
#8 Zapaleniec#

Prowadzę serwis płyt głównych, 7 lipca klient wysłał mi do naprawy płytę przez moją prywatną stronę internetową. Naprawiona, odesłana za pobraniem 360zł - wszystko ok. 1 sierpnia kupił na allegro usługę naprawy płyty głównej ( wybrał sposób zapłaty za pobraniem 332,50zł)  i dołączył kartę gwarancyjnę z dnia 7 lipca ! Kupujący rządał faktury mimo iż w zgłoszeniu naprawy nie podał takiej informacji. Napisałem że jeżeli nie realizował transakcji przez allegro proszę o email w tej sprawie. Zmienił szybko zdanie że chce kopie paragonu ! Ponownie prosiłem o email w tej sprawie gdyż naprawa z 7 lipca nie ma nic wspólnego z zakupioną aukcją. W związku że nie przesłałem paragonu allegro zablokowało mi konto. Tłumaczyłem że transakcja nie została zrealizowana. Wkoncu aby się zaprzeproszeniem te durnie **piiip**zielili przesłałem kopię paragonu z lipca. Kupujący zakończył dyskusję. na moje 10 pytań do allegro support w sprawie blokady konta 0 odpowiedzi !!!!!!!!!! Konto cały czas zablokowane. Oczywiście ukradli moje pieniądze za prowizję ! Sprawa się nadaje do sądu ! NIKT MI NA NIC NIE ODPOWIADA OD 26 SIERPNIA ! 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Czyli nie odbyła się transakcja a Allegro che duplikat paragonu? @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

MALIRTV
#8 Zapaleniec#

Nie odbyła się przez allegro, kupujący chciał duplikat paragonu, 0 e-mail w tej sprawie. Allegro przywłaszczyło moje pieniądze z prowizji. W związku że nie przesłałem paragonu zablokowali mi konto zgodnie z art. 2.12. i 8.4. Regulaminu Allegro

oznacz moderatorów

MALIRTV
#8 Zapaleniec#

kupujący : Opis problemu: Nie otrzymałem faktury. Brak kontaktu ze sprzedawcą - nie aktywny nr telefonu, brak odpowiedzi na maile!

ja : Zacznijmy od tego że nie otrzymałem do wykupionej aukcji płyty głównej do naprawy. Telefon do konca roku wyłączony- na głównej stronie jest taka informacja. Brak pytań na maila


kupujący : W załączniku dokument gwarancyjny sprzedawcy.
MaliGwarancja 001.jpg ( gwarancja z 7 lipca )


ja : Gwarancja z 7 lipca, a nie 1 sierpnia. Podał Pan dane na osobe fizyczną a nie na firmę i nikt nie bedzie teraz robił faktury do tego. Jaki związek ma Dyskusja i zakup do naprawy z początku lipca?

kupujący : W paczce były dokładne dane na kogo miał być wystawiony rachunek. A nawet gdyby tych danych nie było to powinien być wystawiony paragon. Czy przypomnieć Panu o obowiązującym prawie ? Aukcja zakupiona z powodu braku kontaktu telefonicznego i mailowego!

ja : Tak jak podałem na głównej stronie jest informacja o wyłączonym telefonie. To nie jest powód do kupowania aukcji ! Wystarczy napisać maila. Albo pomyśleć i trzeba było podać dane na firmę - tak jak było zawsze podawane . Czy mam wysłać kopię paragonu?

kupujący : Minęło pięć dni a dokumentu zakupu ani widu ani słychu.

ja : Dyskusja nie ma nic wspólnego z zakupem ponieważ transakcja nie doszła do skutku. Nie zamierzam Panu tutaj odpisywać w dyskusji. Jeżeli chce Pan duplikat paragonu proszę o maila z prośbą o wydanie kopii i proszę o grzeczne czekanie. Pozdrawiam

kupujący : duplikat paragonu proszę przesłać w dyskusji

allegro : rozumiem, że sytuacja nie jest dla Pana komfortowa.

MALIRTV, proszę o zamieszczenie w dyskusji dokumentu sprzedaży jakim jest paragon.

allegro : Proszę MALIRTV o zamieszczenie potwierdzenia wysłania paragonu do Kupującego do 26 sierpnia do godziny 16:00, brak reakcji może skutkować nałożeniem ograniczeń na Pana konto.

Proszę robi-1977 o ponowne wezwanie nas w dyskusji w przypadku braku reakcji MALIRTV w wyznaczonym czasie.

ja : Proszę o pokazanie potwierdzenia że zamówienie z dnia pon., 1 sie, 16:48 doszło do skutku wraz z nadaniem uszkodzonej płyty głownej oraz potwierdzenie odbioru paczki za pobraniem na kwote 332.50zł. Ja już napisałem co ma ten Pan zrobić, sam przedłuża na własne życzenie. Pozdrawiam


allegro : Przykro mi, że Sprzedający nadal nie przesłał duplikatu paragonu.

W związku z zaistniałą sytuacją na konto MALIRTV zostały nałożone ograniczenia.

Ponownie więc proszę o zamieszczenie potwierdzenia wysyłki paragonu.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wygląda że sprzedałeś poza Allegro a kupujący"doniósł" a Allegro to się nie podoba!😬

oznacz moderatorów

MALIRTV
#8 Zapaleniec#

Prowadzę stronę internetową [edycja] oferty napraw mam też na **piiip**, **piiip** itp. Czy na wszystkich portalach mają prawo mnie zablokować? 

 

Mam oryginalne zgłoszenie naprawy, płatność : za pobraniem, dane na osobę fizyczną, nie na firme.

oznacz moderatorów

MALIRTV
#8 Zapaleniec#

Jeżeli ktoś sprzedaje na allegro produkty spożywczne, ma własny sklep spożywczy też mogą doliczać prowizje od każdej sprzedaży w sklepie poza allegro? KPINA !

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@MALIRTV Miałeś pecha trafić na niekompetentnego konsultanta który nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Niestety na Allegro jest takich dosyć sporo. 
Jutro zajrzą tu moderatorki i pewnie ruszą sprawę. 
Niesamowite, że doszło do sytuacji w której zablokowano Ci konto ze względu na to, że klient żąda od Ciebie dowodu zakupu do transakcji która nie była przeprowadzona na Allegro. 
Wiele już tu na forum widzieliśmy ale tego chyba jeszcze nie było. 
Najsmutniejsze jest to, że nie usłyszysz od żadnego pracownika Allegro słowa przepraszam… 

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

MALIRTV
#8 Zapaleniec#

Jestem sprzedającym na allegro od 5 lat i od 5 lat czuje się traktowany jak **piiip**o. Miesięczne koszty sprzedaży ( prowizje) siegają paru tysięcy złotych. Na **piiip** takie coś nie miałoby miejsca

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Już wolałem ale chyba mają wolne!

oznacz moderatorów

MALIRTV
#8 Zapaleniec#

DOSTAŁEM ODPOWIEDŹ. MAM WYJAŚNIĆ DYSKUSJE 2.5 ROKU WSTECZ !!!! WIDZICIE TO? MAM WYJAŚNIĆ NIEROZWIĄZANE DYSKUSJE DWA I PÓŁ ROKU WSTECZ !!!

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A jak się chce historię zakupów to nie mają, a dyskusje mają i to sprzed 2,5 roku.🤔

oznacz moderatorów

MALIRTV
#8 Zapaleniec#

Powód blokady podali z jedną osobą, nie z tymi wszystkimi. . Jutro sprawę kieruje do prawnika. Moderator usuwa tylko moje posty. Oby szybko ją zastąpił ktoś kompetentny 

oznacz moderatorów

Mac20ek00
#13 Ambasador#

Mój znajomy miał podobną sytuację. Chciał wznowić sprzedaż, uregulować zaległość w stosunku do Allegro, ale... warunek drugi to dojście do porozumienia z jakimś kupującym z przed lat. Nawet nie wiedział jak to zrobić, bo kontaktu z tym kupującym żadnego i nie ma szans na rozwiązanie sprawy. Zaległości w stosunku do kupującego nie było, tylko jakiś tam negatywny komentarz. Znajomy olał temat bo nie mógł załatwić tematu z kupującym i w związku z tym nie zapłacił też należności wobec Alle...., bo i po co jak drugiego warunku nie mógł spełnić. Ot polityka tego serwisu.

oznacz moderatorów