anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Bezpodstawna reklamacja - brak wsparcia od Allegro i zawieszenie konta.

staremaszyny
#9 Pomysłodawca#

Przedstawiam absurdalną sytuacje, która doprowadziła do zrujnowania jakości sprzedaży (-10000) i pewnie zawieszenia konta dzięki bezpodstawnej reklamacji i bierności Allegro. 

Kupujący po upływie tygodnia od domniemanego doręczenia przesyłki , zgłosił brak towaru. Paczka na stronie śledzenia przesyłki ma status "doręczona".  Na infolinii firmy kurierskiej również dostaje potwierdzenie, że paczka została doręczona. W dyskusji załączam maila z działu obsługi klienta firmy kurierskiej z potwierdzeniem doręczenia paczki. Ostatecznie kupujący prosi mnie o zgłoszenie reklamacji w jego imieniu do firmy kurierskiej.

Dodam, że w trakcie dyskusji okazało się, że kupujący przebywał cały czas zagranicą i podał adres córki do wysyłki, a telefon kontaktowy jest zarejestrowany w Wlk. Brytanii. Również nie wiem dlaczego w takich okolicznościach nie skorzystał z dostawy do paczkomatu Inpost. 

Po kilku tygodniach przychodzi negatywna decyzja w sprawie reklamacji i jako uzasadnienie podano, że oczywiście przesyłka została doręczona. Znów na prośbę kupującego wysyłam odwołanie od tej decyzji, ale na odpowiedź od firmy kurierskiej na razie ciągle czekam, a czas na rozwiązanie sporu według Allegro minął.

W dyskusji od początku zabierał głos przedstawiciel Allegro który tylko i wyłącznie naciskał na jak najszybsze rozwiązanie problemu, zwrotu pieniędzy lub ponowną wysyłkę towaru. W dodatku sam sobie przecząc pisząc, że sprzedający jest odpowiedzialny za towar do momentu dostarczenia do kupującego. Od początku za całą sprawę winił tylko sprzedającego. Zero wypowiedzi w stronę kupującego.  Tak jak by w ogóle nie brał pod uwagę moich wypowiedzi oraz przesłanych dokumentów.  Kiedy przyszła negatywna odpowiedź na reklamację od firmy kurierskiej, to nagle zmienił ton swoich wypowiedzi na cytuję, "Mam nadzieję, że dojdą Państwo do porozumienia". Żadnego wsparcia dla sprzedającego. Dodam, że to jest oczywiście pierwszy i jedyny problem (dyskusja) jaki mam otwarty.  

Jak widać można zamawiać rzeczy na Allegro, żeby później bezpodstawnie zgłaszać brak dostarczenia towaru i przeciągać dyskusję jak najdłużej, aby w końcu Allegro mogło zawiesić sprzedającemu konto.  

Jestem mocno sfrustrowany całą sytuacją. Chciałem mimo wszystko jakoś pomóc i ustalić co dokładnie stało się z przesyłką. Teraz nie wiem czy nie powinienem zakończyć dyskusji, bo przecież przesyłka według kuriera została doręczona? 

oznacz moderatorów
76 ODPOWIEDZI 76

pinsplash
#21 Demiurg#

@staremaszyny  Sprawa została wyjaśniona z odbiorca . 🤔 wiesz coś o tym?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

staremaszyny
#9 Pomysłodawca#

@pinsplash Oczywiście, że nie. Nikt prze ostatni czas w dyskusji nie wypowiadał się. -20000 pkt dalej jest na koncie.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@staremaszyny  Nie, to cytat z kuriera. Czy oni wyjasnili coś z odbiorcą?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#
 
______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@staremaszyny czyli podpisu kupującego na potwierdzeniu odbioru nie ma. Jeżeli potwierdzi on, że przesyłki nie otrzymał - racja będzie po jego stronie.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

staremaszyny
#9 Pomysłodawca#

@msniezek czyli 

"4a. W stanach nadzwyczajnych lub w przypadku wystąpienia stanu epidemii lub stanu zagrożenia epidemicznego, przesyłka listowa będąca przesyłką rejestrowaną może być doręczona w sposób, o którym mowa w ust. 2 pkt 1 lit. a, bez konieczności składania wniosku, o którym mowa w ust. 4.(..)

"2.Przesyłka pocztowa, jeżeli nie jest nadana na poste restante, może być także wydana ze skutkiem doręczenia:

1)
adresatowi:
a) do jego oddawczej skrzynki pocztowej, z wyłączeniem przesyłek rejestrowanych,"
oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@staremaszyny to jest temat dla prawnika - art. 548 Kodeksu cywilnego nie został zmieniony ani nie ma żadnych "zastrzeżeń epidemicznych". Dodatkowo można się zastanawiać, czy ewentualny brak obowiązku uzyskania pokwitowania pozwala kurierowi na pozostawienie przesyłki gdziekolwiek, czy nadal jednak powinny one być doręczane do rąk własnych. Co ciekawe, na samym dole pisma z odpowiedzią na reklamację jest fragment "podstawy prawnej", na jaką (jak rozumiem) powołuje się firma kurierska - fragment ten jest urwany, ale kończy się na słowach "bezpośrednio do rąk adresata lub osoby"...

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@msniezek  Maciek, to jest temat dla WAS o czym już dawno pisałem. Takich kwiatków na pewno będzie więcej. Wy musicie wystąpić o interpretację bo jak to rozstrzygnąć?? Mamy :

- Sprzedajacy nadał. ( pewne, ma potwierdzenie nadania)

- Sprzedajacy dostarczył ( ma potwierdzenie dostarczenia)

- Kurier twierdzi ze dostarczył ( jak to zweryfikować ?)

- Kupujacy twierdzi ze nie otrzymał ( jak to zweryfikować ?)

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

staremaszyny
#9 Pomysłodawca#

@pinsplash  Dostałem to dzisiaj. Nie mam żadnych informacji od kuriera, ani od odbiorcy. Poprosiłem w dyskusji żeby odniósł się do tego pisma.

@msniezek Proszę w takim razie zasugerować kupującemu, aby wynajął prawnika, bo to jest w jego interesie. Albo najlepiej samemu się tym zająć. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash No właśnie sprzedający nie dostarczył. Nie ma dowodu dostarczenia, nie ma podpisu, samo twierdzenie kuriera to za mało. Kupujący nie może udowodnić, że nie otrzymał. Jemu trzeba udowodnić, że otrzymał.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 No właśnie Sprzedajacy ma dokument od kuriera o dostarczeniu. A jaki dokument ma Kupujacy?🤔

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Sprzedający nie ma żadnego dokumentu potwierdzającego odbiór przesyłki, nie ma podpisu. Ma tylko od kuriera - "tak, tak, ja dostarczyłem ten przedmiot adresatowi, ale niestety nie mam jak tego udowodnić" 🙂

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 I jezeli to jest zgodne z prawem ..to ?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash To kurier mógłby kraść w majestacie prawa, ale nie może. W sądzie trzeba będzie ten podpis pokazać.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 No i właśnie kłania się interpretacja tych COVIDowych tarcz... bo jeżeli ustawodawca zniósł taki obowiązek? To kurier postapił zgodnie z nim ...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

msniezek
Administrator
Administrator
Ekipa Gadane

@pinsplash dwa ostatnie punkty są stosunkowo proste do weryfikacji - potrzebny jest podpis odbiorcy na pokwitowaniu. Z pewnością nie wystarczy wrzucenie przesyłki do skrzynki.

Zwracam uwagę, że dokładnie w ten sam sposób Allegro podchodzi do listów ekonomicznych - jeżeli sprzedający decyduje się na taką formę wysyłki, musi liczyć się z tym, że wszelkie reklamacje kupującego dotyczące jej niedostarczenia będą rozstrzygane na jego korzyść, ponieważ nie ma sposobu na udowodnienie, że taki list został dostarczony do adresata. Wymagamy ponownego wysłania lub zwrotu pieniędzy (dlatego takie wysyłki mają sens wyłącznie w przypadku powtarzalnych przedmiotów o niewielkiej wartości). Fakt, że z przesyłką kurierską kurier zrobił to samo, co z listem ekonomicznym (pewnie jakieś 5-10x tańszym) musi budzić wątpliwości. Stanowisko Allegro jest tu jednoznaczne.

   Maciej Śnieżek
   Menedżer Społeczności

   Tak jak roślina, społeczność potrzebuje pielęgnacji i troski, by rozkwitać.
   Dbajmy o nasze dobre relacje!
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@msniezek Maciek - druga część wypowiedzi luźno powiązana bo nie chodzi tutaj o list ekonomiczny.

Pierwsza : błąd na samym początku. PISZĘ O TYM OD DAWNA. Właśnie że zgodnie z Zarządzeniami COVIDowymi nie jest potrzebny. I cały misterny plan... ( ze zacytuję klasyka) 🙂

DLATEGO CHCĘ ABYŚCIE WYSTĄPILI O INTERPRETACJĘ

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów