anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Blokada konta za nic, brak pomocy ze strony pracowników

Anita99_
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, chce podzielić się swoją sprawą. Otóż, w dużym skrócie. Jakiś czas temu sprzedałam monitor komputerowy z uszkodzeniem które zostało jasno wyszczególnione w opisie, słowa nie budziły żadnych podejrzeń. Dla każdego, kto przeczytał opis był jasny, niestety nie dla Pana kupującego, który w ogóle przed zakupem tego opisu nie przeczytał. Oczekując w pełni sprawnego monitora wartego 1500zl który kupił za 200zl otworzył dyskusje z problemem, że został wprowadzony w błąd i chce zwrócić. Napisałam oczywiście, że nie ma możliwości zwrotu gdyż jestem osobą prywatną. Niestety, zgłosił się do POK i jakiś pracownik bezmyślnie przyznał ten pok mimo że absolutnie nie było ku temu powodu. Otrzymałam blokade sprzedaży, z początku kazano mi opłacić ten pok i wtedy konto zostanie odblokowane, więc odwołam się od tej decyzji gdyż nie powinnam za to płacić skoro przedmiot byl zgodny z opisem. Niestety, otrzymałam po tym odpowiedź że nie muszę jednak płacić tego POK jednakże, uwaga, moje konto nie zostanie odblokowane '' za wprowadzenie kupującego w błąd'' sprawa trwa po dzień dzisiejszy, nikt z allegro nie chce mi pomóc. Proszę mi odpowiedzieć JAKIM PRAWEM zostałam tak potraktowana i jakim prawem mam blokade konta dożywotnio tak naprawdę bez powodu? Jak można wprowadzić kogoś w błąd, jeśli informacja zawarta jest w opisie i wystarczyło go jedynie przeczytać ot cała filozofia? Proszę aby ktoś zajął się ta sprawa i ściągnął blokade z mojego konta, bo to niedorzeczne. 

oznacz moderatorów
227 ODPOWIEDZI 227

kostas11
#21 Demiurg#

@Anita99_ znamy Twoją wersję teraz poczekamy na allegro zanim padną jakieś porady @msniezek @_HolaOla_ prosimy o wypowiedź 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

No ciekawy jestem, jak to się dalej potoczy. A może @la_nika lub @mr_oma ? 😉 Bo nie ma lekko..kurde 😛
_

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Anita99_ No właśnie, a niektórzy stali bywalcy forum zarzucaj mi, że ja straszę POK-iem. Jak widać, trzeba się POK-u bać, nawet w tak z pozoru oczywistych sytuacjach. Jeżeli reklamacja została uznana za bezzasadną, spłacać nie musisz, ale konto zawieszone, niestety.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Anita99_ Wiesz, wiele razy tutaj czytaliśmy takie historie a potem było drugie dno.... Nie twierdzę że osoby obsługujące allegro kontakt to mysliciele ( a raczej na pewno nie ) ale bana "za darmo" nie dają.

Pytania: Jaki był opis i co reklamował kupujący, aha i jak szybko odpowiadałaś na pytania ( na to Allegro jest uczulone)...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Anita99_
#8 Zapaleniec#

Kupujący reklamował, że monitor ma zbita matrycę. Tylko że w opisie bylo dokładnie zdanie "Wystawiam jako uszkodzony, zbita matryca, do wymiany". Więc oczywiście nie może zwrócić z powodu wady opisanej w opisie, innych zastrzeżeń nie było, żadnych utajonych wad. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Niby sytuacja oczywista, nie było powodu do uznania reklamacji. Skąd więc POK?

oznacz moderatorów

Anita99_
#8 Zapaleniec#

Skąd POK, no właśnie, również mnie to zastanawia, moim zdaniem błąd pracownika który przyznał ten POK bez zaznajomienia się w ogóle z sytuacją i powodem, bo najciekawszy jest fakt, że ten POK został zatwierdzony właściwie od razu po złożeniu wniosku. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Anita99_ POK ostatnio działa bardzo sprawnie, to dobrze dla kupujących, ale już gorzej dla sprzedających.

Piszesz tak; Napisałam oczywiście, że nie ma możliwości zwrotu gdyż jestem osobą prywatną.

Zwrotu bez podania przyczyny możliwości nie ma, ale kupujący zgłosił jakiś problem, napisał, że został wprowadzony w błąd, a to już nie jest zwrot bez podania przyczyny, tylko reklamacja. Podejrzewam, że zgłosił coś jeszcze, coś, czego nie było w opisie, albo coś, czego się dowiedział od Ciebie przed zakupem w pytaniu o przedmiot, a co nie było prawdą.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Anita99_  Jeżeli to jest prawda to Allegro się znowu wcina w reklamację....... Czy Allegro napisało JAK wprowadziłaś kupującego w błąd?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Anita99_
#8 Zapaleniec#

Allegro swoją decyzję na początku gdy kazali mi płacić POK i odmowilam uargumentowalo tym, ze, cytuję tylko nie dosłownie, poszukam w wiadomościach jednak brzmiało to mniej więcej tak 'kupujący prosił na dyskusji o zwrot gdyż zakupił przedmiot myśląc że jest sprawny, dla pani sprawa była jasna i odpowiedź brzmiała NIE dlatego uznaliśmy wniosek POK'. Oczywiście znam swoje prawa i pisałam też w tej kwestii że allegro nie może podważac mojej decyzji reklamacyjnej, napisałam również na kontakcie czat i tam pracownik potwierdził że allegro nie ma do tego prawa, po zrobieniu screena i wysłaniu w kontakcie dotyczącym tej sprawy dalszą odpowiedzią było to, że jednak mam nie płacić ale konta nie odblokuja za wprowadzenie w błąd. 

oznacz moderatorów

Anita99_
#8 Zapaleniec#

Screenshot_20201218_195518_com.android.gallery3d.jpg

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Anita99_ Nie zobaczymy tego, aż admin nie zatwierdzi. Daj link do tej aukcji.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Anita99_
#8 Zapaleniec#

Chętnie dałabym link do aukcji ale po pierwsze to allegro lokalnie a po drugie co najgorsze jako że konto zablokowane to dostęp do aukcji i jej opisu ma tylko allegro, bo oferta jest usunięta 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Anita99_ Wejdź w zakładkę Sprzedaż--->Zamówienia. Co tam masz? Mimo zawieszenia konta tam powinnaś mieć dostęp.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

the-foe
#12 Orędownik#

To nie jest fake?

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Anita99_  Wiesz co, musi tu być jakies drugie dno, bo jeżeli to co piszesz jest prawdą - to byłaby to kompromitacja pracownika Allegro....

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Anita99_
#8 Zapaleniec#

Jedyne co mi przychodzi na myśl, to ze pracownik allegro zatwierdził wniosek POK bez zastanowienia i zamiataja sprawę pod dywan aby to ukryc. Wszystko co pisze jest zgodne z prawdą, co do słowa w opisie znajdowała się informacja która zacytowalam, oczywiście każdy chyba zgodnie stwierdzi, że takie słowa niczym nie wprowadzają w błąd i nie budzą podejrzeń. Jestem naprawdę zawiedziona postawą allegro. 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Anita99_ Jeżeli jest dokładnie tak, jak piszesz, wszystko się wyjaśni. Nie martw się 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Anita99_ Napisz mi jeszcze, czy wystawiając aukcję zaznaczyłaś w parametrach, że uszkodzony, czy ta informacja była tylko w opisie?

Ula

Ula
oznacz moderatorów