anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak konta i problem z wypłatą środków z Allegro

wiktorynka-w
#8 Zapaleniec#

Czy ktoś spotkał się z czymś takim? Otóż nie posiadam konta, posiadanie konta w Polsce nie jest obowiązkowe. Allegro nie chce wypłacić mi środków za sprzedane przeze mnie rzeczy na konto, które podałam, ale którego właścicielem nie jestem. Właściciel konta jest moją rodziną, przesłałam z tego konta wymagane przez Allegro 1,01zł na potwierdzenie a także ksero dowodu osobistego właściciela konta i wyraziłam prośbę o przesyłanie pieniędzy na to konto, więc zweryfikowałam wszystko. I dalej problem, a ja konta zakładać nie zamierzam.

Jeśli ktoś spotkał się z podobnym problemem, byłabym wdzięczna za odpowiedź.

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

wiktorynka-w
#8 Zapaleniec#

Dziękuję, tylko że jest problem bo pokazuje mi sie opcja tylko bank w Polsce i bank za granicą. Nie ma opcji przekazu pocztowego.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Na dole strony przy numerze konta kliknij Zmień, na następnej stronie jest przekaz pocztowy, sprawdzone; https://allegro.pl/myaccount/newpayments_payout.php

oznacz moderatorów

wiktorynka-w
#8 Zapaleniec#

dzięki wielkie, ale okazuje się, że jak ktoś ma więcej niż 800zł to nie można dać dyzpozycji do wpłaty przekazem pocztowym. Kpiny i żarty, narzucają ludziom obowiązek posiadania konta, a przepisy którymi sie kierują o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy nie wskazują, że maja weryfikowac konto, tylko inne dane osobowe osoby mającej konto na Allegro.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie ma obowiązku posiadania konta, a ograniczenie wypłaty przekazem do 800 zł nie oznacza, że Allegro może sobie te pieniądze przywłaszczyć. Nie mogą Cię zmuszać do założenia konta - zapyta wobec tego jak masz odzyskać swoje pieniądze; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1588cdd0-0680-4a7f-a68c-8e1864769ebb&subjectId=4e2473d5-2...

i dlaczego Ci to utrudniają.

oznacz moderatorów

wiktorynka-w
#8 Zapaleniec#

Dziekuję Ci bardzo za pomoc, cały zień wczoraj z nimi rozmawiam, jedyną odpowiedzią na moje prośby jest, żebym sobie założyła konto. Zamknę to konto po prostu i mój prawnik wystosuje do nich pismo o wypłatę moich pieniędzy. Jeszcze w życiu takiego czegoś nie widziałam. Śmieszna platforma działająca niezgodnie z przepisami prawa polskiego, narzucająca ludziom obowiązek posiadania konta i przywłaszczająca sobie ludzkie pieniądze.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@wiktorynka-w troszku to problematyczne ale bezpieczne, weź pod uwagę że ktoś włamuje się na twoje konto i wypłaca kasę na jakiekolwiek konto nie mające Twoich danych, też miała byś pretensję gdzie moja kasa bo ja nie wypłacałam 😉

Zakładając tu konto potwierdzasz zasady tu panujące i regulaminy, i wiesz jak to się odbywa, załóż konto w banku internetowym bez kart do samych przelewów jest wiele darmowych i będziesz miała na przyszłość 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

wiktorynka-w
#8 Zapaleniec#

Dziękuję, ale wybacz nie zgodzę się z tym co piszesz.  Nie ma w Polsce obowiązku posiadania konta. Ja mam to konto od 14 lat i jeszcze takich jaj nie grali. Wcześniej podane do wypłat miałam konto córki i nikt mi problemów z tym nie robił. Konto zamknęła i musiałam podać jakieś nowe do wypłat teraz 2 tygodnie temu, bo zaczęłam wyprzedawać jakieś swoje prywatne rzeczy. I zaczął się problem. To ja jestem właścicielem tego konta zweryfikowanym przez nich na wszelkie możliwe sposoby, to ja wyrażam wolę jak chce dysponować środkami, które są tu zgromadzone, a nie oni. Oni bezprawnie przetrzymują moje pieniądze. Ustawa o przeciwdziałaniu brudnych pieniędzy w żadnym miejscu nie wskazuje, że mają mnie identyfikować po numerze konta, a oni na to się powołują właśnie. Wysłałam z podanego przez siebie numeru konta wymagane przez nich 1,01zł a oni dalej, że to nie jest weryfikacja itd. Rozmowa po prostu buta ze ścianą. Ten post umieściłam tu po to, żeby każdy wiedział, że zasady, które narzuca ten portal nie są zgodne z polskim prawem i tyle. I nikt mi nie będzie mówił, czy mam założyć konto czy nie.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, dawniej, kilka lat temu, można było podać konto innej osoby do wypłat i jeśli ktoś to wtedy zrobił, miał spokój aż do zmiany numeru konta, czyli nawet teraz na obce konto można było wypłacać środki jeśli nie robiło się zmian.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@wiktorynka-w nie ma też obowiązku tu sprzedawania, regulamin klepnięty jak masz siostrę prawnika to Ci potwierdzi, że zgodziłaś się na warunki allegro więc po co te dyskusje, nie pasi poszukać innego serwisu 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

wiktorynka-w
#8 Zapaleniec#

Regulamin 14 lat temu był inny, to chyba też wiesz. A widzę, że Ty z tych, że jak Ci ktoś mówi padnij to padasz, a jak ktoś mówi powstań to wstajesz bez myślenia czy wdawania się w dyskusję, że a nuż to nie jest zgodne z prawem. Dziękuję za mądre przemyślenia i życzę miłego dnia.

 

oznacz moderatorów

mareksliski1969
#7 Wielbiciel#

MASZ CAŁKOWITĄ  RACJĘ JA MAM TEN SAM PROBLEM CI CO MAJĄ CIĘ WSPIERAĆ NIE ROBIĄ NIC TYLKO POD GÓRKĘ 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@wiktorynka-w Emerytury ludziom są wypłacane przekazem pocztowym i nikt nie robi z tego problemu. Masz rację, z nimi trzeba ostro i przez prawnika w takiej sytuacji. Aha, i nie zapomnij o odsetkach.

oznacz moderatorów

wiktorynka-w
#8 Zapaleniec#

Moja siostra jest prawnikiem i już kancelaria wystosowuje pismo, nie będę z nimi rozmawiać bo na każdy mój racjonalny argument i zapytanie dlaczego tak robią, nie mam odpowiedzi. Szkoda tylko mi kasy, bo teraz w tym zamknięciu dziecko sobie książki wysprzedawało itd i chciałam jej kaskę dać a tu tadam, ale ja sie nie dam i każdemu radzę myśleć samodzielnie i nie pozwalać, żeby inni im mówili co mają robić.

oznacz moderatorów

wiktorynka-w
#8 Zapaleniec#

Ludzie kochane, jak coś sprzedajemy, to te pieniądze są nasze i powinny od razu wpływać do nas, a to czy konto jest na wujka czy na sąsiada to nikogo nie powinno interesować, skoro taka jest nasza wola. To nie jest państwo policyjne i permanentna inwigilacja. Jak tak będziemy się na wszystko zgadzać to niedługo wam będą do tyłka zaglądać i pytać skąd mieliście pieniądze na to co zjedliście.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Zapytaj jeszcze, czy Ci wypłacą przekazem na raty, w kilku transzach, aby jedna wypłata była mniejsza od 800 zł. Też nie? A to już będzie bardzo zastanawiające.

oznacz moderatorów

wiktorynka-w
#8 Zapaleniec#

Zadałam im właśnie takie pytanie teraz, że chcę zamknąć konto i żeby sobie pobrali opłaty te ich za wystawianie i sprzedaż, a resztę żeby wypłacili mi nawet w dwóch wpłatach przekazem pocztowym. Czekam na odpowiedź.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@wiktorynka-w opłacić prowizje można z konta Payu 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

wiktorynka-w
#8 Zapaleniec#

Dziękuję 🙂

oznacz moderatorów