anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak możliwości uzupełnienia dwuczłonowego nazwiska

memememsy
#7 Wielbiciel#

Parę lat temu zakładałam konto na Allegro i w wyniku problemów podczas rejestracji zostawiłam tylko jeden człon nazwiska.

Aktualnie chcę uzupełnić je ze względu na obsługę sprzedaży. Dwuczłonowe nazwisko jest moim nazwiskiem od urodzenia i nie wynika ze zmiany mojego stanu cywilnego.

Moje wnioski o uzupełnienie nazwiska są bezskuteczne i zostają odrzucone.

Posiadam na koncie środki ze sprzedaży i nie mam możliwości ich wypłaty... jak widać Allegro nie dopuszcza takiej sytuacji więc ostrzegam!

 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

memememsy
#7 Wielbiciel#

Konsultanci z Allegro Kontakt są bezradni, bo czekają na Dział Weryfikacji, który odrzuca wnioski...

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@memememsy Załóż sobie teraz konto bankowe z jednym członem nazwiska (o ile jest to możliwe), wtedy na to konto środki wypłacisz. 

oznacz moderatorów

memememsy
#7 Wielbiciel#

Nie jest.

oznacz moderatorów

kytorr
#13 Ambasador#

@memememsy a masz min 2 dokumenty ze zdjęciem i tym dwuczłonowym nazwiskiem? Jeśli tak to na podstawie weryfikacji na 2 dokumentach allegro powinno dopuścić zmianę . ogólnie zmiana nazwiska nie zawsze musi wynikać ze zmiany statusu cywilnego.

oznacz moderatorów

memememsy
#7 Wielbiciel#

Mam, ale Allegro nie przewiduje takiej weryfikacji. Nie otrzymałam takiego żądania, mimo wyrażenia chęci.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Konto na jeden człon nazwiska, ciekawe!!🤣! Ale ja bym pisał i prosił Allegro o załatwienie sprawy, ciekawe jaki mają z tym problem.🤔

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@memememsy 
Zakładając kiedyś konto po prostu złożyłaś fałszywe oświadczenie - prawdopodobnie lekceważąc powagę sytuacji i nie przewidując że za parę lat proces weryfikacji tożsamości będzie bardziej rygorystyczny.
Drobna korekta (np. w przypadku literówki) jest możliwa. Zmiana nazwiska z jednoczłonowego na dwuczłonowe, albo na inne nazwisko wg mojej wiedzy powinno jednak być podparte stosownym dokumentem urzędowym zawierającym informację o nazwisku poprzednim (np. jednoczłonowym) i jego urzędowo poświadczonej zmianie na nowe (np. dwuczłonowe).
Ty - jak twierdzisz - nazwisko dwuczłonowe masz od urodzenia więc takiego dokumentu nie jesteś w stanie przedstawić.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

memememsy
#7 Wielbiciel#

Cyt:

"Ty - jak twierdzisz - nazwisko dwuczłonowe masz od urodzenia więc takiego dokumentu nie jesteś w stanie przedstawić."

 

jestem, Allegro nie przewiduje takiej opcji.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@memememsy 
Nie chodzi o dokument poświadczający, że masz nazwisko dwuczłonowe. 
Na podstawie takiego dokumentu możesz założyć sobie nowe konto z nazwiskiem dwuczłonowym (na Allegro, w banku, etc.)
Nie jesteś w stanie przedstawić urzędowego dokumentu zawierającego informację, że w tzw. międzyczasie (od urodzenia do teraz) zmieniłaś nazwisko (a takiego dokumentu wymaga Allegro). Bo masz je od urodzenia !

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

I sądzisz że Allegro nie ma możliwości zmiany? sądzę że ma tylko z jakiegoś powodu nie chce tego zrobić.

oznacz moderatorów