anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak możliwości wznowienia ofery - chamstwo ze strony allegro

mudol
#11 Animator#

Jak wiadomo, od 2 listopada allegro pobiera sobie dodatkową opłątę 1zł "BO TAK!" Przez cały okres informowania kłamało, że oferty wystawione przed 2 listopada nie będą miały pobieranej opłaty. Oczywiście na pytania co z tymi co się odświeżają co 10 dni moderatorki milczały, teraz wiadomo dlaczego.

[*****Mam przykład takiej oferty, została dzisiaj zakończona mimo, że były jeszcze przedmioty w ofercie. Ok, przeboleję tą 1zł (tzn przerzucę na klienta) i próbuję wznowić ofertę.****]

Tutaj poprawka, miałem zakup, ale proces wznowienia zostaje ten sam:

 

Wychodzi pierwszy błąd - nie można wznowić ponieważ teraz opcja do wyczerpania produktów jest dostępna tylko dla firm. Dlaczego? No to znów kolejne kłamstwo, które było w informacjach. Ok, allegro sugeruje zmienić z produktów do wyczerpania na ustawienie daty do końca aukcji. No i co? No i tu się pojawia on! Cały na czerwono!

mudol_0-1667388564992.png

 

Najważniejsze "Jeśli nie możesz edytować tej wartości to utwórz nową ofertę"!!! Allegro bezczelnie każe zamknąć WSZYSTKIE oferty i na nowo je wystawić! W ten sposób budowana miesiącami baza Klientów, którzy obserwują nasze aukcje - ZNIKNIE.

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  prześlijcie do tych nierobów z obsługi technicznej czy do informatyków o PILNĄ opcję, która wprowadzi możliwość ustawienia daty do OBECNYCH aukcji, bo w tej chwili jest to NIEWYKONALNE!

mudol_1-1667388761958.png

I nie piszcie, że się nie da bo tak samo wg was nie da się odznaczyć kwadracika "łącz z katalogiem produktów" a da się.

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

malyzakup
#8 Zapaleniec#

25 Października Allegro mailowe poinformowało o zmianach wchodzących 2 listopada. Między innymi : 

"Oferty z opcją do wyczerpania przedmiotów wystawisz tylko na koncie firmowym
Od 2 listopada oferty z opcją do wyczerpania przedmiotów wystawisz tylko na koncie firmowym. Oferty z tą opcją, które wystawisz na koncie zwykłym przed 2 listopada, będą aktywne, dopóki nie sprzedasz wszystkich przedmiotów lub nie zakończysz ich ręcznie. Jednocześnie nie zmienisz w nich:

czasu trwania – na określoną liczbę dni
liczby sztuk lub zestawów."

Niestety na tą chwilę w ofertach wystawionych przed 2 listopada nie mam możliwości zmiany ceny/opisu/zdjęć. Nie mogę dodać/zmienić gwarancji/polityki zwrotów itp.

oznacz moderatorów

mudol
#11 Animator#

Tak, tylko dlaczego przy wznowieniu nie można tej opcji zmienić?

oznacz moderatorów

mudol
#11 Animator#

Ok mam info z działu kontaktu bo tu widzę moderatorki słabo z wiedzą wyglądają. Tak więc tak jak sądziłem, wszystkie oferty, które były wystawione na koncie prywatnym zostaną ZAMKNIĘTE BEZ możliwości wznowienia. Obojętnie co byście robili NIE MA SZANS na wznowienie ponieważ "sprytne" allegro blokuje możliwość wznowienia ze zmienionym parametrem dotyczącym trwania aukcji. Tak więc tracimy wszystkich obserwujących nasze aukcje oraz statystyki odnośnie sprzedaży czy odwiedzin. Że ma to wpływ na sprzedaż nie ma co nawet dyskutować.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mudol, przepraszam Cię za czas oczekiwania na odpowiedź.

Faktycznie w aktywnych ofertach z opcją "do wyczerpania przedmiotów" nie edytujesz czasu trwania i ilości sztuk. Ta blokada dotyczy również ogólnej edycji - np. cen. Rzeczywiście tej informacji zabrakło w oficjalnej komunikacji. 

W tej sytuacji rozwiązaniem jest zakończenie obecnej oferty i wystawienie jej na nowo (poprawionej) poprzez "Wystaw podobny". 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów