anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Brak opłaty za zakup przedmiotu

MAMY ROZWIĄZANIE!
kurczas
#7 Wielbiciel#

Witam,

dzisiaj po raz pierwszy zdarzyło mi się paść ofiarą oszusta. Jakiś czas temu wystawiłem na Allegro przedmiot za okazyjną cenę (używane łóżeczko dziecięce). Przedmiot został szybko kupiony i jak myślałem opłacony. Niestety okazało się, że płatność została jedynie rozpoczęta i nigdy niedokończona. Ja nie zauważyłem tego a chcąc wysłać przesyłkę jak najszybciej (rzecz działa się przed nowym rokiem) wysłałem zanim dostałem potwierdzenie, że pieniądze zostały przelane.

Próbowałem skontaktować się z Kupującym - za pierwszym razem Pani odebrała, przeprosiła ("coś musiało przerwać płatność") i obiecała natychmiastowo przelać pieniądze. Oczywiście od tej pory nie odbiera, pieniędzy brak. Żałuję, bo specjalnie użerałem się, żeby spakować paczkę, kurier wyszedł mi dużo drożej niż zakładane w ogłoszeniu i dodatkowo dodałem parę gratisów w tym pozytywkę za którą moje dziecko nagle zaczęło tęsknić i codziennie mnie męczy gdzie jest.... Taka nagroda za chęć pomocy 😞

Pytanie - czy mogę taką sprawę zgłosić na policję (kwota to nieco ponad 100 zł)? Czy mogę liczyć na pomoc Allegro lub choć częściowy zwrot środków?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
konto zamknięte
Nie dotyczy

@kurczas poproś o pomoc Allegro, mogą panią kupującą przywołać do porządku 😁

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kurczas Wyślij pani mailem wezwanie do zapłaty, podaj ostateczny termin i napisz, że po tym czasie zgłosisz sprawę na policję. Nie otrzymasz wpłaty - zgłoś. Czasem jeden telefon z komisariatu wystarczy, aby dłużnik zapłacił.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@kurczas Zgłosić na Policję, niech nie czuje się bezkarny.

oznacz moderatorów
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@kurczas, faktycznie, płatność Kupującej została anulowana. Jednak z tego, co widzę, prowadzisz już z nami korespondencję mailową w tej sprawie i zostały podjęte przez nas odpowiednie kroki. Mam nadzieję, że sprawę uda się szybko i pomyślnie wyjaśnić. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów