anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Co sądzicie o zmianach na Allegro?

Animal97
#8 Zapaleniec#

Witam  czy tylko ja tak mysle czy wiekszosc tez ze allegro całkwoicie sie psuje pod kazdym wzglendem traktowanie sprzedawców i ich ciagle zmiany ze za rok moze dwa beda tu tylko nie liczni z firmami i allegro sie skonczy mam dużo znajomych gdzie juz zrezygnowali z tego portalu  ciagle ceny tylko unich w góre idą prowizje itd i teraz te numery ean  gdzie wiekszosci to ludzią nie potrzebne jest powinna byc to moim zdaniem  wola a nie przymuszenie 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Nie mam w Polsce na ten moment lepszej alternatywy. Dzieje się coraz gorzej, to fakt.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Takie głosy słychać od wielu lat, a mimo to Allegro rośnie w siłę i sprzedających jak i kupujących przybywa.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

Animal97 Cóż Dla sprzedawców allegro jest coraz droższe to fakt. Dla klientów niekoniecznie. Zaczynałem handel na allegro trzy czy cztery lata temu. Prowizje i koszty były niższe lecz dla klienta dochodził koszt wysyłki. Teraz bardzo duży odstetek to SMARTy . Minus tego systemu jest taki że prowizje od wysylek oraz dopłaty do smarta sprzedawca także musi doliczyc do ceny produktu. Wiec oferty wystawione na allegro nie są już tak konkurencyjne w wyszukiwarkach cenowych i na wysokich miejscach jest ich coraz mniej. Moim zdaniem błedem jest teraz wymaganie EANów gdyż ceny produków znajdowanych w wyszukiwarkach raczej nie przyciągną klientów. Kazdą podwyżke prowizji/ opłate od smarta/prowizje od kosztów wysyłki musimy wliczyc w cene produktu. To takie moje spostrzeżenia

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

_Likos_ nie jestem zwolennikiem coraz wyższych prowizji , ale allego ma program POK. , a to koszuje . Robiąc zakup w slepie internetowym i jeśli wyjdą jakieś kwiatki pozostajesz sam w starciu z silniejszym sprzedawcą . Allegro zawsze stanie po stronie kupującego i masz pewność , że zapłacone środki wrócą do Ciebie .

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

mdrogeria No własnie "allegro zawsze stanie po stronie kupującego" który nie zawsze ma racje. I wówczas to drobny sprzedawca staje naprzeciwko wielkiego Allegro. Wiec POK działa w dwie strony. Choć moim zdaniem jest słuszny choc mało obiektywny. Natomiast 3 lata temu także był POK a opłaty i prowizje były niższe. Tylko tyle zauważyłem:)

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@mdrogeria   "allego ma program POK. , a to kosztuje ..."

Nie bardzo się  z tym zgadzam, bo z tego  co  tutaj ludziska piszą wynika, że  za POK  zwracają  sprzedawcy którym się to nieszczęście przytrafiło.

No może jakiś mały odsetek nierozliczonych POK'ów się  zostanie, ale  nie sądzę aby to były znaczne koszty.

oznacz moderatorów